Nedeľa, 22. apríl, 2018 | Meniny má Slavomír
III. LIGA

Krásňanov zničil Beňak

Krásno po výbornom výkone proti Rakytovciam sa pripravovali na povinné 3 body. Už v 15. min mal perfektnú šancu útočník Sow, ale hosťujúci brankár jeho snaženie zneškodnil. V 25. min to bol znova domáci hráč Kulla, ktorý perfektne vystrelil, ale brankár h

Makov – Zvolen 0:2 (0:1)
Zápas začal svižne. V prvých minútach nebolo vidieť tabuľkový rozdiel, ale hostia mali nebezpečného exligistu Perniša a Bohuša, kotrí dobre zvládali hlavičkové súboje a z toho pramenili šance v domácej šestnástke. Najskôr nikým nekrytý Tyčiak prestrelil bránu a ani Bohuš z dobrej pozície nedokázal skórovať. Na druhej strane pekná akcia na jeden dotyk Barčák – Lazič – Svetič neskončila v sieti. V 27. min dobre kopnutý priamy kop Svetiča výborne kryl brankár hostí. Z následného protiútoku hostia vybojovali roh a domáci Pútorík nechal pohodlne Bohušovi otvoriť skóre zápasu – 0:1. V druhéhom polčase hostia ovládli ihrisko a v 57. min Macejko opäť po rohu nikým nekrytý hlavou zvýšuje na 0:2. Domáci boli bez zraneného Šusteka. Ich jedinú šancu v druhom polčase Lazič z bezprostrednej blízkosti zahodil.
Góly: 29. Bohuš, 57. Macejko. ŽK: Šakič, Barčák – Želiezka, Záturecký. Rozhodoval Horný, 300 divákov.
MAKOV: Toman – Šakič, Novakovič, Bezák, Zajac, Gávor, Lazič, Putorík (46. Kumpán), Barčák, Ploszek, Svetič (80. Kubačák).

Kremnička – Kysucké Nové Mesto 4:2 (2:1)
Do 11. min Kremnička začala náporom, potom sa hra vyrovnala a v 19. min po chybe obrany Kysuca mohla inkasovať gól, keď lopta tesne minula prízemnou strelou Poništovu bránu.
V 29. min po peknej akcii Timeka – Záhradníka Rasťo Vlček strelou otvoril skóre - 0:1. Kysuca mala príležitosť zvýšiť Sidorovou bombou v 36. min, ale šla ponad Juračkovú bránu. V 40. min hostia ponúkli šancu Kremničke vyrovnať, keď Bíreš vyrovnal v skrumáži na 1:1. Následne po hrubej chybe v obrane hostia z Kysuce inkasovali v 45. min druhý gól - 2:1. Druhý polčas začali hostia ofenzívnejšie, keď v 48. min po priamom kope Kňazovič vyrovnal na 2:2. Po nevydarenom výkope hosťujúceho gólmana zachytil loptu v strede poľa Oláh a strelou do zadnej ľavej tyče zvýšil na 3:2. Ten istý hráč v 90. min po centri z pravej strany krásnou hlavou zvýšil náskok Kremničky na 4:2. Hostia po hrubých individuálnych chybách v obrane posadili domáce mužstvo na koňa, ktoré využilo poskytnuté šance.
Góly: 41. Bíreš, 45. Špulica, 85. a 90. Oláh - 28. Rastislav Vlček, 48. Kňazovič. ŽK:
47. M. Choma – 90. Kohút. Rozhodoval Putra, 250 divákov.
KREMNIČKA: Juračka – Kovalčík, Choma, Hurík, Kanda, Palkovič, Špulica, Bíreš (63. Murgaš), Hejčík (72. Oláh), Kubát, Jendrišák.
KYSUCKÉ NOVÉ MESTO: Poništ – Valiašek, Rastislav Vlček (42. M. Kohút), Mojík, Radoslav Vlček, Záhradník, Žúbor, Timek, Pavlík (50. Pavlus), Sidora, Kňazovič.

Krásno nad Kysucou – Králiky 0:3 (0:1)
Krásno po výbornom výkone proti Rakytovciam sa pripravovali na povinné 3 body. Už v 15. min mal perfektnú šancu útočník Sow, ale hosťujúci brankár jeho snaženie zneškodnil. V 25. min to bol znova domáci hráč Kulla, ktorý perfektne vystrelil, ale brankár hostí strelu kryl. V 33. min sa po chybe v obrane krasňanských hráčov hostia ujali vedenia na 0:1. Takto skončil aj prvý polčas. Do druhého polčasu domáci tréner urobil dve zmeny, keď posilnil útok dvomi hráčmi, ale v 63. min sa im to vypomstilo, keď po chybe domáceho obrancu, ktorí naservíroval loptu hosťujúcemu hráčovci a ten zoči-voči brankárovi Gavlákovi zvýšil na 0:2. Netrvalo dlho a opäť Králiky po zaváhaní domácej obrany zvýšili na 0:3 najlepším hráčom hostí Beňakom, ktorý zaznamenal hetrik. Táto prehra je pre Krásno veľkým varovaním a výkon mužstva nezodpovedá úrovni 3. ligy.
Góly: 33., 63. a 69. Beňak. ŽK: 85. Podmanický - 37. Hamšík. Rozhodoval Šulgan, 150 divákov.
KRÁSNO: Gavlák – Vaňovec, Švábik, Šutý, Kulla, Podmanický, Hornák, Sýkora (46. Gavenčiak), Bukvič, Pavlus (46. Baďura), Sow.

Nová Baňa - Lietavská Lúčka 2:0 (0:0)
V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, aj keď viac šancí bolo na domácej strane. Dve krásne šance domácich zostali však nepremenené. Podľa toho aj nastalo skóre po odpískaní konca polčasu. V druhom polčase po vylúčení hosťujúceho hráča nastala u domácich iniciatíva, zatlačili súpera a padli dva góly. Zostalo sa hrať pred hosťujúcou bránou, ale ani jednu zo šancí domáci nepremenili.
Góly: 51. a 60. Švec. Rozhodoval T. Kučera, 350 divákov. ŽK: Tužinský – Kotrbanec, Horčík. ČK: Beňadik (Lietavská Lúčka).
LIETAVSKÁ LÚČKA: Tatranský – Hluchý, Kotrbanec, Beňadik, Kalina, Pittner, Kaštan, Belán (64. Kodaj), Mičica, Horčík (85. Mihál), Knapec.

Ostatné výsledky 8. kola:
Bytča – Fiľakovo 4:1 (3:0), 9. Čonka, 16., 40. a 53. Šebík – 83. Čonka. Rakytovce - Liptovská Štiavnica 3:0 (2:0), Fojtík 3 (3. z 11 m). Veľký Krtíš - Dolná Ždaňa 0:1 (0:0), Urgela. Valča - Námestovo 1:0 (1:0), Kucian (11 m).

3. Pacienti z Kysúc transportmi do okolitých nemocníc trpia 276
  4. Ďalšia modernizácia železničnej trate z Krásna nad Kysucou je v nedohľadne 121