Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky
III. LIGA

Makov neudržal vedenie, Kysučania doma prehrali

Od úvodu zápasu sa hral v Makove svižný futbal. Hostia pôsobili zohratým dojmom, ich akcie mali hlavu i pätu. Domáci v ničom nezaostávali a naopak, v prvom polčase boli lepším mužstvom.

Makov-D. Ždaňa 1:1 (1:0)
Hneď v 1. min Vítekov priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti hosťujúca obrana zahrala do bezpečia. V 28. min po krásne modernej akcii na jeden dotyk Lazič – Ploszek – Dávor posledný menovaný s prehľadom otvoril skóre stretnutia – 1:0. Hostia dirigovaní Sepešim a najmä exligistom Urgelom hrozili hlavne po krídlach, ale domáci brankár Toman viackrát podržal svoje mužstvo. To, že výborne hrajúci Šustek má veľký problém streliť gól, potvrdil v závere prvého polčasu. Najskôr v 40. min stratenú loptu dokázal vybojovať v súboji so stopérom hostí a následne samostatný únik z 20 metrov pokazil. Hosťujúceho brankára efektne položil na zem, ale zbytočne loptu znova zasekával. V tom okamihu sa traja obrancovia hostí vrátili späť na bránkovú čiaru a jeho tutovku odvrátili na roh. V 43. min Dávor uličkou presne našiel Šusteka a ten zoči voči brankárovi súpera prudkou strelou trafil mimo. Do druhého polčasu hostia nastúpili s odhodlaním čo najskôr vyrovnať a zatlačili Makovčanov do ich 16-tky. V 59. min menovci Urgelovci zariadili hosťom gól, keď ukážkovo zakombinovali. Domáci sa prebrali v 70. min a opäť si vytvorili tlak, ale ich šance stroskotávali na nepresnosti a slabom zakončení.
Góly: 28. Dávor – 59. Urgela. ŽK: Novakovič, Vítek, Šustek, Bezák – Kama, Puliš, Kriviančin. Rozhodoval Balázsik, 200 divákov.
MAKOV: Toman – Šakič, Bezák, Kubačák, Zajac, Lazič, Novakovič (79. Putorík), Vítek, Davor, Ploszek, Šustek.

Krásno - Fiľakovo 1:0 (0:0)
Domáci po získanom bode v Námestove chceli potvrdiť povinné víťazstvo doma. Začali dobre, už v 10. min sa mohli ujať vedenia Šutým, avšak strela išla vedľa. Potom hra upadla do priemeru a viac sa bojovalo ako hralo. Žiadne mužstvo si do konca polčasu už žiadne šance nevypracovalo. Po zmene strán stojí za zmienku šanca Šutého, ktorý z metra trafil žrď hosťujúcej bránky. Hostia vycítili bezradnosť domácich a dvakrát pohrozili, avšak bezvýsledne. Keď sa už zdalo, že zápas skončí deľbou bodov, v 90. min po faule na Kullu rozhodca odpískal pokutový kop, ktorý Paulus bezpečne premenil. Tak si Krásno pred koncom jesennej časti pripísalo k dobru tri body.
Gól: 90. Paulus. ŽK: Paulus – Lipták, Čomka, Bachleda, Arandelovič. Rozhodoval Horný, 200 divákov.
KRÁSNO: Gavlák – Gavenčiak (57. Síkora), Paulus, Švábik, Toure, Zjavka, Baďura (73. Top), Šutý, Kulla, Hornák, Sow.

KysuckéNovéMesto - Zvolen 0:1 (0:1)
Do 15. min domáci Kysučania pritlačili hostí zo Zvolena. Do pekných príležitostí sa dostal Klago, ktorý však svojou strelou trafil iba brvno, následne Mojík nastrelil tyč a Timek nedokázal vypadnutú loptu brankárovi Skopalovi dotlačiť do brány. Potvrdilo sa známe nedáš-dostaneš a v 22. min Zvolenčania rozobrali domácu obranu a dali jediný a víťazný gól. Ani druhopolčasový tlak domácich nepriniesol úspech v podobe gólu, aj keď šance na to určite boli. Tú najväčšiu spálil v 55. min Žúbor, keď sám pred brankárom trafil iba brvno. Hostia mohli zvýšiť svoj náskok, keď domáci už hrali vabank, no nedokázali prekonať dobre chytajúceho brankára Jurkoviča.
Góly: 22. Cimerman. ŽK: Bohuš, Cvejkuš (Zvolen). Rozhodoval Kuzma, 200 divákov.
KYSUCKÉ NOVÉ MESTO: Jurkovič – Valiašek, Rad. Vlček, Klago, Pavlík (16. Mičiak), Mojík, Žúbor (66. Horváth), Chovanec, Timek, Sidora, Kňazovič (74. Šalga).

Ostatné výsledky 12. kola:
Kremnička - Lietavská Lúčka 4:1 (3:0), 34., 36. a 81. Choma, 38. Bíreš – 56. Pittner. Bytča - Veľký Krtíš 2:4 (1:1), 12. Kadák, 78. Šebík (11m) – 38. Horn, 82. Martinek, 88. Horn, 90. Prisiasich. Králiky - Námestovo 2:2 (1:1), Klinec, Beňák - Paško, Klokočík. Rakytovce - Nová Baňa 2:0 (1:0), Murín, Hric. Valča - Lipt. Štiavnica 0:2 (0:0), Švárny, Dzuriak

1. Rakytovce 14 11 3 0 30:8 36
2. Zvolen 14 11 2 1 27:7 35
3. Kremnička 14 8 3 3 31:13 27
4. Bytča 14 8 3 3 26:14 27
5. L. Štiavnica 14 8 1 5 23:16 25
6. Nová Baňa 14 6 4 4 29:15 22
7. D. Ždaňa 14 7 1 6 26:23 22
8. Valča 14 6 3 5 17:15 21