Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky
IV. LIGA

Oščadnica víťazne

Oščadnica - Stráňavy 2:0 (0:0)
Po vyrovnanom prvom polčase domáci Tatran po zmene strán pridal na dôraze a rýchlosti, výsledkom čoho bola územná prevaha a zaslúžené pekné gólové zakončenia v dvoch prípadoch. Stav stretnutia odzrkadľuje priebeh diania na ihrisku. Prvý gól padol po peknom zakončení nožničkami Šulgana, druhý bol dielom rýchleho protiútoku s nahrávkami na jeden dotyk a loptu poslal do odkrytej brány súpera Kolembus.
Góly: 62. Šulgan, 75. Kolembus. ŽK: Kopera, Kolembus. Rozhodoval Adamec, 180 divákov.
OŠČADNICA: Žák – Kopera (88. Stehel), Jaroš, Zemaník, Brisuda, Gončár, Macašek, Krela, Kolembus, Lušňák (38. Hrtánek), Šulgan.

Kysucký Lieskovec - Turany 1:4 (0:1)
Domáci začali náporom, mohli sa ujať vedenia, keď už v 3. min nastrelil Červenec tyč. Hostia z Turan otvorili stav stretnutia strelou Orolína. V druhom polčase sa podalilo domácim Lieskovčanom vyrovnať a v snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu sa z brejku hosťom podarilo zvýšiť na 1:2. Hostia svoje šance v tomto zápase premenili, domácim sa veľmi nedarilo. Lieskovec sa ešte snažil vyrovnať, no vzišli z toho len ďalšie dva góly pre Turany.
Góly: 77. Baláž – 20. 80. 86. Orolin, 90. Matuška. ŽK: Panáček – Rohoň, Ameliš, Ociepka, Kolár. Rozhodoval Martinec, 50 divákov.
KYSUCKÝ LIESKOVEC: Briš – Kopásek (57. Cadabaj), Brtnický, Trnovec (97. Panáček), Škorík (57. Macura), Červenec, Hoferica, Marčan, Mrenka, Mihalda, Baláž.

Stará Bystrica – Predmier 1:1 (0:0)
Prvý polčas bol vyrovnaný, hralo sa väčšinou medzi 16-tkami. Do prvej šance sa v 18. min dostal Borovička, ktorý loptu pekne dostal do 16-tky, no brankár nezaváhal. V 19. min pohrozili hostia, keď lopta prešla pozdĺž celej brány, no gól ani z tejto akcie nebol. Polčas teda skončil bezgólovo. V druhom polčase Starobystričania pritlačili súpera. V 48. min J. Poništ vyslal krížnou prihrávku Matejovi Poništovi a ten otvoril skóre - 1:0. V 52. min hostia po veľkej chybe domácich vyrovnali na 1:1 B. Slukom. Domáci vrhli všetko do útoku, no vytúžený gól nie a nie padnúť. Naopak hosťom vychytal dvakrát čisté šance Podolák. Ešte strela J. Chmurčiaka volala po góle, keď sa mu lopta smerujúca do brány nakoniec odrazila do autu. Predmierčania si s veľkým šťastím domov odnášajú bod.
Góly: 48. M. Poništ – 52. B. Sluka. ŽK: M. Poništ, P. Dubovický. Rozhodoval Bulla, 150 divákov.
S. BYSTRICA: Podolák – Šimašek, J. Chmurčiak (64. Ľ. Kolembus), Korenčík, M. Poništ, P. Dubovický, J. Poništ, Borovička, Ondrušek, Badžgoň, P. Kolembus.

Kotrčiná Lúčka – Černová 0:1 (0.1)
Nešťastný zápas s množstvom šancí, ktoré domáci nedokázali využiť. V poslednej minúte prvého polčasu prehlavičkoval hosťujúci Chovanec domáceho brankára Trnovca a Černová sa ujala vedenia v zápase. Po prestávke si domáci futbalisti vypracovali opäť množstvo vyložených šancí, ktoré však trestuhodne pozahadzovali a skóre zápasu sa už nemenilo.
Góly: 45. Chovanec. Rozhodoval Hrtús, 80 divákov. ŽK: Jaroštiak, Bugala, Kaplan.
KOTRČINÁ LÚČKA: Trnovec – Ďurnek, Jaroštiak, Kačerík, Slúček, Bugala, Žabka, Mikolaj, Pytel (60. Paiš), Žabka, Martinček.

Ostatné výsledky 12. kola:
Z. Poruba – Trebostovo 1:1 (1:0), Čajka – Thonka. Dúbrava - Belá-Dulice 3:1 (3:1), Jantek 2, Surový – Hoško (vl.). Tvrdošín - O. Jasenica 0:2 (0:1), Zanovit 2. ČK: Novák (Tvrdošín)

5. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
  6. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
  7. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
  8. Vážení poslanci, to naozaj?
  9. Česi vynašli revolučné tričká, na ktorých nie je vidieť pot
  10. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
  1. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
  2. Pôžička s výraznou zľavou z úroku? Vieme, kde ju nájdete
  3. Vážení poslanci, to naozaj?
  4. Koniec čakania na kuriéra
  5. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?

Szilárd Németh v relácii MY športujeme.

Pozrite si exkluzívny rozhovor v relácii MY športujeme.

44m
Chata zažívala svoju slávu aj v 70-tých či 80-tých rokoch.

Chata Ostré roky chátrala. Dostala však novú nádej.

14 h
Na kysuckých lúkach

Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke pripravilo celoslovenskú súťaž v kosení trávy.