Piatok, 18. jún, 2021 | Meniny má VratislavKrížovkyKrížovky

ŽILINA ZDOLALA MAJSTRA

Z prehry v Pohári UEFA sa Žilinčania rýchlo pozbierali a po kanonáde v 1. polčase porazili Petržalku. Opäť sa tak dostali na čelo Corgoň ligy a lepší vstup do stretnutia s Artmediou si ani nemohli želať.

MŠK Žilina – Petržalka 3:1 (3:0)
Už v 1. min prekvapil z nevinnej akcie brankára hos tí Kamenára ľahkou, ale umiestnenou strelou k ľavej žrdi Karoglan - 1:0. O šesť minút neskôr už domáci viedli o dva góly, po štandardnej situácii dostal Pekarík prihrávku z ľavej strany a ďalekonosnou strelou z približne 25 metrov druhýkrát prekonal Kamenára - tentoraz k pravej žrdi. Do polovice prvého polčasu Artmedia smerom dopredu prakticky nič nevymyslela. Tretí gól strelili v 25. min, keď sa Karoglan pokúšal presadiť v pokutovom území hostí, ale po sérii kľučiek prihral späť Adautovi, ktorý prekonal brankára Artmedie ďalšou ďalekonosnou strelou. V 32. min mali prvú šancu hostia, Oravcovu hlavičku však brankár Perniš chytil. Po zmene strán sa hralo prakticky celý čas medzi šestnástkami, domáci sa dopredu veľmi nehrnuli, nekonal sa ani očakávaný tlak Artmedie. Neskôr znížil kapitán hostí Kozák takým istým spôsobom, akým dávali góly žilinskí hráči. V 70. min opäť pohrozili Žilinčania. Adauto sa uvoľnil, ale prestrelil Kamenárovu bránku. Napriek priaznivému výsledku mala aj ku koncu zápasu viac z hry Žilina.

FAKTY ZO ZÁPASU:
Góly: 1. Karoglan, 7. Pekarík, 25. Adauto. Pred 2 320 divákmi rozhodoval Hracho. ŽK: Martin Ďurica - Szabó.
MŠK: Perniš - Pekarík, Šourek, Leitner, Tesák - Jež - Vladavič, Adauto (90.+ Kupčík), M. Ďurica, Rilke (90. Poljaček) - Karoglan (69. Štyvar).
ARTMEDIA: Kamenár - Neoveský (11. Velický), Dosoudil, Pav. Farkaš, Szabó - Hašek (80. P. Ďurica), Kozák, Guédé, Czinege - Oravec (65. Zb. Pospěch), Piroska.

Ostatné výsledky 13. kola:
Ružomberok – Prešov 3:0 (1:0), 10. Mašek, 52. Kucka, 78. Božok, Košice – B. Bystrica 0:0, Trnava – D. Streda 1:1 (0:0), 83. M. Hruška - 63. K. Németh, Nitra – Z. Moravce 1:2 (1:1), 6. Kolár - 26. a 48. Wisdom, Slovan – Dubnica 3:1 (2:1), 14. Slovák, 45.+ Masaryk (11 m), 84. Meszároš - 33. Seye

1. Žilina 13 8 3 2 25:7 27
2. Slovan 13 8 3 2 25:11 27
3. Košice 13 7 4 2 21:15 25
4. Trnava 13 6 5 2 17:10 23
5. D. Streda 13 5 4 4 17:14 19
6. Ružomberok 13 4 5 4 16:13 17
7. Prešov 13 5 2 6 16:25 17
8. B. Bystrica 13 3 4 6 8:12 13