Pondelok, 10. máj, 2021 | Meniny má ViktóriaKrížovkyKrížovky

Tesná prehra žilinských hokejistov s Košicami

Hokej - Slovnaft extraliga - 36. kolo: MsHK Garmin Žilina - HC Košice 5:6 po samostatných nájazdoch (2:1, 2:1, 1:3 - 0:0, 0:1)

(Zdroj: SITA)

ŽILINA. V zápase desiateho tímu tabuľky s prvým začali lepšie domáci pri vylúčení bývalého hráča Žiliny Húževku vsietil úvodný gól MsHK niekdajší hokejista Košíc Pleva. Mužstvo spod Dubňa malo aj naďalej viac z hry a v 10. minúte zaslúžene vsietilo aj druhý gól, keď sa presadil center tretieho útoku Škoda. Hostia gólovo odpovedali po chybe domácej obrany Miklíkom o tri minúty neskôr. V závere prvej tretiny mali oba tímy možnosť presilových hier, ktoré však nevyužili.

Úvod druhej časti vyšiel lepšie domácim. V 22. min Sivák mieril len tesne vedľa, ale vzápätí z pár metrov od Hudáčkovej bránky Škoda zaznamenal tretí domáci úspech - 3:1. Hostia opäť pomerne rýchlo odpovedali, keď prakticky z protiútoku obranca Mocek vsietil kontaktný gól.

Košice pridali na dôraze, ale boli to opäť domáci, ktorí sa presadili. V 27. minúte Sivák sám pred košickým gólmanom strieľal ešte len do jeho chráničov, potom však Mocekovo vylúčenie potrestal už po piatich sekundách delovkou od modrej čiary Javín a zvýšil na 4:2. Štvrtý gól si vyžiadal zmenu v bránke hostí, keď Hudáčka vymenil Lipovský.

Ten musel v priebehu zostávajúcich minút druhej tretiny čeliť niekoľkým výborným príležitostiam domácich, ale čisté konto si udržal. V úvode tretej tretiny sa v 44. min sám pred Lipovským ocitol Škoda. Nedal, podobne ako Košičan Gron o dve minúty neskôr pred Láníčkom. Po návrate Hriňu mali dve výborné strelecké príležitosti domáci, najmä tá Krajčiho v 50. min bola gólová. V 51. minúte sa v skrumáži pred domácou bránkou presadil Kopecký. Odpoveďou Žiliny bol tretí gól domáceho Škodu.

Žilinčania vyhrávali rozdielom dvoch gólov a zdalo sa, že o víťazovi je rozhodnuté. V 57. min Miklík využil nepozornosť v domácej obrane a vsietil kontaktný gól. V záverečnej minúte si tréner Košíc Tomko vybral oddychový čas a po rozohraní Bartoš po 5 sekundách vyrovnával na 5:5. V predĺžení sa o výsledku nerozhodlo, nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých bol úspešný iba Rudolf Huna a rozhodol o zisku dvoch bodov pre lídra aktuálnej tabuľky.

Góly: 3. Pleva (Jabrocký, Tvrdek), 10. Škoda (Važan), 22. Škoda (S. Saliji), 28. Javín (Jabrocký, Tvrdek), 53. Škoda (Važan) - 13. Michel Miklík (Juraj Faith), 24. P. Mocek (Michel Miklík), 51. J. Kopecký (Kmiť), 57. Michel Miklík (P. Bartoš, Juraj Faith), 60. P. Bartoš (Tabaček, Juraj Faith), rozhodujúci samotný nájazd Rudolf Huna
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Šimurda (Košice) na 10 minút za napadnutie zozadu, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0,

rozhodovali: Krpelec, Jablukov - Horínek, Tvrdoň, 1426 divákov

Zostavy:
Žilina: Láníček - Kusovský, Javín, I. Droppa, Hriňa, Turoň, Horák, Sekáč, Škorvánek - Tvrdek, Pleva, Jabrocký - R. Krajči, Sivák, Kontšek - Važan, Škoda, S. Saliji - Pokrivčák, Valášek, M. Kokavec

Košice: J. Hudáček (28. Lipovský) - M. Šterbák, Grman, J. Tabaček, Gajdoš, Špelda, P. Mocek - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Jenčík, S. Gron, Rudolf Huna - Šimurda, Húževka, Kmiť - J. Kopecký, J. Sýkora, Ščurko

Hlasy:
Ján Šterbák (tréner Žiliny): "Diváci videli kvalitné stretnutie, ktoré bolo z hľadiska útočnej hry atraktívne. My sme viedli o dva góly, či už 2:0 alebo 5:3. Škoda, že sme v závere svoj náskok neudržali. Košice ukázali, že majú kvalitný tím, hrali priamočiaro a v závere využili svoje skúsenosti. My sme inkasovali lacnejší gól v ich hre bez brankára. Pred stretnutím by som povedal, že možno by sme boli spokojný s jedným bodom, ale podľa priebehu sme si zaslúžili získať minimálne dva."

Anton Tomko (tréner Košíc):
"Mali sme zlý vstup do zápasu. Dostali sme rýchly prvý gól z presilovky, potom druhý. V priebehu stretnutia sme strelili kontaktné góly, ale súper bol vždy o dva lepší. Najkvalitnejší hokej sa podľa mňa hral v druhej tretine, bol rýchly, dynamický a to obojstranne. V závere sme s kúskom šťastia vyrovnali na 5:5. V samostatných nájazdoch sme si verili. Sme radi, že sme získali dva body."