RUDINA. V období zimy sa na ďalší ročník súťaže pripravuje aj cyklotrialista Samuel Hlavatý. Každý deň sa hodinku venuje prekonávaniu biketrialových prekážok doma v Rudine. Stredy a nedele cestuje do Záriečia, kde trénuje s ostatnými členmi klubu. Tí mu zabezpečili aj nový bicykel.
Talentovaného cyklotrialistu čaká ďalší rok plný mnohých príležitostí a skúseností. „Najbližšie sa chystáme na halové preteky v Záriečí 7. marca, v apríli máme na pláne ďalšie. Klasicky sa ukážeme aj v susedných Čechách na Európskom pohári, ktorý je zároveň i majstrovstvami," prezradil nám Samuelov otec Jaroslav Hlavatý.
Ďalšími ambíciami mladého cyklotrialistu sú aj majstrovstvá sveta UCI v Belgicku, kde sa Samko predstaví ešte v kategórii do 10 rokov. Od apríla už bude jazdiť v kategórii 10 až 12-ročných. „Chceli by sme sa zúčastniť aj na majstrovstvách Európy 30. a 31. mája, ktoré sa konajú v Španielsku," dodáva.