Štvrtok, 13. máj, 2021 | Meniny má ServácKrížovkyKrížovky

KYSUCKÁ BASKETBALOVÁ LIGA

Playoff - 1. kolo V sobotu sa oficiálne zahájilo playoff. Na programe boli dva zápasy, v ktorých sa predstavili štyri družstvá, ktoré postúpili do playoff.

Loosers –NewGeneration 79:67

Prvé kolo playoff sa začalo duelom Loosers a New Generation. Vysoko favorizovaní Loosers nakoniec nesklamali, aj keď zápas sa uberal úplne iným smerom, ako si družstvo predstavovalo. Počas prvých dvoch štvrtín bol stav celkom vyrovnaný. Krásny a útočne ladený basketbal sa striedal na oboch stranách a zápas mal dostatočný náboj na to, aby uspokojil aj toho najnáročnejšieho diváka. V tretej štvrtine si New Generation vytvorilo až 12-bodový náskok. Vyzeralo, že hneď v prvom zápase playoff sa nám zrodí veľké prekvapenie. Napokon z neho zišlo. Družstvo Loosers zmobilizovalo svoje sily a v poslednej štvrtine začalo dominovať nad súperom. Hráči New Generation nenašli účinnú zbraň proti silnému súperovi a záverečná štvrtina sa im stala osudnou. Hlavnými postavami Loosers boli Vladimír Čajka, Marián Madaj, Igor Hruška a Tomáš Urbaník. V tíme New Generation boli dominantnými postavami Juraj Dejčík, Dárius Pukalík, Marián Kubica, ako obvykle, pochváliť treba všetkých členov, pretože basketbal je kolektívna hra. Loosers teda potvrdili úlohu favorita a po prvom dueli vedú 1:0 na zápasy. Len pre úplnosť treba dodať, že sa hrá na štyri víťazné zápasy. Víťazi prvého kola plaoff postupujú do finále.

Najužitočnejší hráči: Marián Madaj 25 bodov, Tomáš Urbaník 15 bodov - Juraj Dejčík 18 bodov, Dárius Pukalík 16 bodov.

Madness– Streetballers 85:64

Dlhoočakávaný šláger 1. kola playoff medzi bývalým Dream Teamom sa od prvých sekúnd niesol v rýchlom a dynamickom tempe. Madness si pestovalo niekoľkobodový náskok od prvých minút stretnutia a boli schopní udržať si ho až do konca. Kľúčovými faktormi boli tvrdá a nekompromisná obrana a prvé náznaky toho, že Róbert Ducký a Rastislav Metruk konečne zažehnali streleckú krízu. Osobitne treba pochváliť Jozefa Jašurka, ktorý zahral vynikajúci zápas a bol iniciátorom budovania si náskoku, ktorý sa len zväčšoval. Vyzdvihnúť treba opäť celé družstvo, pretože každý hráč bojoval zo všetkých síl a nemalou čiastkou prispel k dôležitému víťazstvu. V tíme Streetballers vynikal Lukáš Valkovič, ktorému pomáhol Tomáš Krkoška. Lenže ani takíto vynikajúci basketbalisti nenašli účinnú zbraň na prepracovanú obranu súpera. Všetko je stále otvorené a vyzerá to tak, že máme pred sebou dlhú sériu.

Najužitočnejší hráči: Jozef Jašurek 10 bodov, Róbert Ducký 28 bodov - Lukáš Valkovič 19 bodov, Tomáš Krkoška 12 bodov.

1. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  2. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
  3. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku
  4. Prečo Slováci nemajú rezervy?
  5. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania
  6. Chcete, aby mali školáci Čerstvé hlavičky? Hlasujte
  7. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?