Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Domáca Benfica rozdrvila sebavedomú Nitru

Po minulotýždňovej predohrávke sa dohralo 9. kolo tromi stretnutiami, v kto-rých dominovali domáci.

Veľkým prekvapením je víťaz-stvo poslednej Trnavy nad Prievidzou a svojím spôsobom aj výsledok z Čadce. V šlágri kola sa určite očakávalo vyrovnanejšie záverečné skóre, no domáci zahrali veľmi dobre takticky v závere a súpera z Nitry odprevadili na cestu hladkou prehrou. Jasné víťazstvo sa zrodilo aj v Púchove, kde domáci rozdrvili celok ZB Nitra.
Po polovici súťaže sa tak v malom trháku ocitli stredoregionálne mužstvá Púchov a Čadca.

Benfica Gemm Čadca – MfsK Nitra 6:1 (2:0)
Doteraz neporazená Nitra prišla do Čadce sebavedomá a hneď v 3. min si vypracovala aj prvú vážnú šancu. O minútu na to však domáci kontrovali a Časnocha po samostatnej akcii otvoril skóre – 1:0. Vyrovnaný súboj pokračoval, ale v 12. min sa pekne uvoľnil Baláž a z otočky zvýšil na 2:0. V 14. min však domáci nazbierali už päť faulov, a tak museli hrať veľmi obozretne bez nich. Ten šiesty však predsalen prišiel v posledných sekundách prvého polčasu, ale výborný Gavlák nariadený desaťmetrový kop zneškodil. To domácich značne povzbudilo a druhý polčas začali veľmi ofenzívne, vytvorili si viacero šancí, ale skóre sa nemenilo. Vzápäti však prevzali iniciatívu hostia a len vďaka výborným zákrokom Gavláka v domácej bránke Benfica neinkasovala.

Domáci tréner Martin Piteľ reagoval na vzniknutú situáciu oddychovým časom. Hostia chceli za každú cenu zvrátiť výsledok, a tak štyri minúty pred koncom začali hrať bez brankára s piatimi hráčmi v poli. Skúsení chlapci Benfici však túto situáciu stopercentne využili, keď najskôr Jaroš po prihrávke Časnochu zvýšil na 3:0, následne Časnocha do prázdnej bránky na 4:0, opäť Jaroš po prihrávke od Baláža na 5:0 a nakoniec opäť Časnocha na 6:0.
To bola súdená sprcha pre hostí a tí sa až po nej dostali k slovu, keď Volentier zaznamenal čestný úspech na 6:1. Výsledok je pre Nitru krutý, lebo väčšinu zápasu hrala vzácne vyrovnane a vo vysokom tempe, ale domáci hráči boli veľmi disciplinovaní, pozorní
v obrane a lenpšie sa orientovali pred bránkou súpera. Nadšený prezident Benfici po zápase poďakoval všetkým hráčom za mimoriadny výkon.

Góly: Tibor Časnocha 3, Anton Jaroš 2, Roman Baláž 1 – Michal Volentier 1. ŽK: Martin Gavlák. Rozhodovali Chudý, Živčic, 100 divákov.
BENFICA: Martin Gavlák – Roman Baláž, Anton Jaroš, Ján Mikláš, René Matejkovič, Tibor Pavlík, Tibor Časnocha, Jozef Krkoška, Ľubo Kanálik.

Ostatné výsledky 9. kola:
Púchov - ZB Nitra 11:3, Patrik Hybben 3, Peter Masaryk 2, Ivan Václavík 2, Lukáš Bogiň 2, Tomáš Varhaník, Stanislav Hološko. ŽK: Pavol Hrnčiarik, Tomáš Varhaník. Rozhodovali: Chmela, Pragay, 250 divákov. Trnava - Prievidza 9:5, Žilina - N. Mesto 4:8 (predohrali), Juhász Miloš 4, Demovič Peter 2, Vážny Peter, Krajčovič Norbert, Ivanič Emil - Lutka Štefan 2, Petráš Peter 2, Gandel Branislav. ŽK: Mních Peter, Gendiar Stanislav, Mendel Daniel, Gandel Branislav, Gajdoš Peter (všetci Prievidza). ČK: Gajdoš Peter (po 2. ŽK). Rozhodovali: Hengerics, Dvornák, 50 divákov. R. Sobota mala voľno.

1. Púchov 8 6 1 1 59:33 19
2. Čadca 8 6 0 2 53:32 18
3. Nové Mesto 8 5 0 3 48:41 15
4. Prievidza 8 4 1 3 43:34 13
5. MFsK Nitra 8 3 4 1 32:28 13
6. R. Sobota 8 4 0 4 63:51 12
7. Žilina 8 2 0 6 26:50 6
8. ZB Nitra 8 1 1 6 28:53 4