Piatok, 22. február, 2019 | Meniny má Etela
V. LIGA

Rudinská zničila Závodie

Rudinská – Závodie 8:1 (5:0)
Od začiatku zápasu začala Rudinská veľkým náporom. Prvý gól padol z rohového kopu, keď sa Čupa presadil vo vápne hostí. V 19. min. Sedúch z 30 metrov nechytateľnou strelou zvyšoval na 2:0. O tri minúty neskôr po kombinácii s Čupom Sedúch vsietil tretí gól. V 27. min. sa poprvýkrát presadil hrdina zápasu Tvrdý, ktorý celkom zaznamenal čistý hetrik. Po prestávke už Rudinská hrala uvoľnene a na ihrisku predvádzala to, čo potrebovala. Napriek tomu sa dokázala strelecky presadiť. V 84. min. dostal Puraš prihrávku zo stredu zálohy a brankár hostí ho fauloval. Urbánek nariadenú penaltu s prehľadom premenil a stanovil konečný účet stretnutia na 8:1.
Góly: 4. Čupa, 19. Sedúch, 22. Sedúch, 27. Tvrdý, 44. Tvrdý, 53. Tvrdý, 70. Súkeník, 84. Urbánek (11 m) - 67. Belko. Rozhodoval Drapáč, 150 divákov. ŽK: Gamboš, Trnka (Závodie).
RUDINSKÁ: Grešák – Kravec, Kotrč, Luciak (60. Malíček), Zuziak, Bočej (51. Puraš), Zjavka, Cedúch, Tvrdý, Zjavka, Čupa (57. Urbánek), Súkeník.
ZÁVODIE: Trnka – Koniar, Belko, Vajčovec, Valášek, Gamboš, Molnár (46. Rosák), Randík (33. Sekera), Hruboška, Šajnoha, Šoška.

Turzovka - Belá 2:0 (1:0)
V prvom polčase sa hra odvíjala medzi 16-tkami s minimálnym množstvom gólových šancí. Prvá šanca domáceho celku prišla až v 31. min, kedy Klago z 5 metrov prestrelil bránu. V 36. min mali vedenie na dosah hostia, keď Vrábel z 10m vystrelil prudko nad bránu. V 38. min. kopal M. Rovňaník priamy kop z 20 metrov a skóroval. Po zmene strán sa striedali akcie na oboch stranách. V 60. min po chybe hosťujúcej obrany Brezina vybojoval pred 16-tkou loptu, unikol po krídle a po jeho centri Klago nazaváhal - 2:0. Domáci si už výsledok dobrou hrou udržali až do konca stretnutia. Treba pochváliť aj mužstvo hostí, ktoré aj za nepriaznivého stavu bojovalo až do konca.
Góly: 38. M. Rovňaník, 61. Klago. Rozhodoval Madera, 140 divákov. bez kariet.
TURZOVKA: Danek – Šulek, M. Rovňaník, Horčičák, Staník (87. Wilder), Sobčák (89. Mucha), Zborovančík, Brezina, Klago, Zavičár, P. Rovňaník.
BELÁ: Uřák – Jaroštiak, Cabadaj, Šipčiak (72. Macho), Seduch, Čepela, Laščiak, Kurcin, Hýll (70. Kaňa), Šugar, Vrábel.

Podvysoká - Strečno 3:0 (3:0)
Úvod zápasu prebiehal vo svižnom tempe. Akcie sa striedali na jednej aj druhej strane. V 10. min domáci predviedli peknú kombinačnú akciu, na konci ktorej rozhodca odpískal faul. Z následnej štandardnej situácie P. Bytčánek otvára skóre – 1:0. Domáci ostali naďalej pri chuti, útočili, ale, žiaľ, šance M. Bytčánka a Kubiša ostali nevyužité. Hostia boli v týchto minútach pod veľkým tlakom, čo domáci využili a zvýšili svoj náskok na 2:0 Kubišom. V 40. min sa hostia zo Strečna zaskveli krásnou strelou, ktorá skončila na brvne domácej brány. Naopak, boli to opäť hráči Podvysokej, ktorí v 44. min M. Bytčánkom zvyšujú na 3:0. V druhom polčase to bol len odvar z domáceho podania. Hru na svoje kopačky prevzali na pár okamihov aj hostia, vypracovali si niekoľko sľubných šancí, kopali 4 rohy, no ani z nich gól nepadol. Hra prebiehala do konca zápasu už iba medzi 16-tkami. Hostí od vyššej prehry zachránil ich výborne chytajúci brankár.
Góly: 10. P. Bytčánek, 34. Kubiš, 44. M. Bytčánek. ŽK: Kubiš, P. Bytčánek – Trhančík, Mar. Beháň, P. Beháň. Rozhodoval Farský, 150 divákov.
PODVYSOKÁ: L. Hruška – P. Bytčánek, Ligáč, M. Hruška (75. Stopka), Chytil, Slíž, Turiak, P. Perďoch (70. Mudrík), Cvinček, Kubiš, M. Bytčánek (84. J. Perďoch).
STREČNO: A. Kopásek – Sokolovský, M. Beháň, Melo, Žigmund, Trhančík, Vojvoda, Kadaši, Lončík, P. Beháň, P. Kopásek (Dovičák, Tučník, Oberta).

Radoľa - Skalité 2:1 (0:1)
Prvý polčas domáci bránili, nakopávali za obranu dlhé lopty, vytvárali si ojedinelé protiútoky. No boli to práve hostia zo Skalitého, ktorí sa prví ujali vedenia po rohu hlavičkou Petráka. Góly domácich v druhom polčase padli zo skrumáží, ktorých autorom bol Minár.
Góly: 71., 90. Minár – 31. Petrák. ŽK: Špiriak, Valík, Berešík, Šuták, Minár – Čanecký, R. Mikula, Macek, Kaňa. ČK: Petrák. Rozhodoval Žeriava, 100 divákov.
RADOĽA: Gašinec – Judák, Šuták, Harcek, Gazdík, Macejko, Špiriak (69. Kováčik), Žúbor, Ceniga (46. Minár), Valík, Berešík.
SKALITÉ: Krišica – Ľ. Miluka, Sidora, Maňák, Krčmárik (76. Ľ. Špilá), Čanecký, Mudrík, R. Mikula, Serafín (63. Kaňa) (88. Šurhaňák), Macek, Petrák.

Bytčica – Rosina 3:0 (1:0)
Celý zápas sa jednoznačne niesol v znamení prevahy domácich hráčov, ktorí postupne nastrelili tyč a brvno. Bytčica si postupom času vytvorila niekoľko vyložených šancí, ktoré však nezužitkovala. Veľmi slušný zápas oboch mužstiev rozhodol v 40. min Drahno, ktorý po centri Koštialika poslal Bytčicu do vedenia. V 67. min obrana hostí opäť zaváhala a Drahno dorážal do prázdnej brány na 2:0. Posledný gól stretnutia dal Finta, ktorý presne mierenou hlavičkou prekonal hosťujúceho brankára Výbocha.
Góly: 40. Drahno, 67. Drahno, 80. Finta. Rozhodoval T. Kamenišťák, 200 divákov. ŽK: Kosmovský – Betuščin, Dobroň, Smieško.
BYTČICA: Malich – Kosmovský, Vorvay (62. Baleja), Ľ. Zuziak, Gapa, Koštialik, Finta, Repkovský (70. M. Zuziak), Drahno, Holeščák, Beháň (75. Adamčík).
ROSINA: Výboch – Ďuriš, Mikunda, Betuščin (60. Hlbočan), Korytiak, Smieško, Hodás, Trhančík, Mažgut (70. Lysik), Dobroň (90. Leitrich), Krajník.

Ostatné výsledky 12. kola:
Teplička – Dolný Hričov 0:0. Rozhodoval Vojvoda, 200 divákov. ŽK: Hruška - Kabašta. Varín – Bánová B 3:0 (3:0), 10. Nemček, 18. Kuchár, 23. Kuchár. Rozhodoval Hronček, 150 divákov. Bez kariet

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  1. Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov
  2. Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?
  3. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  4. Štefánka by Pulitzer
  5. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  6. Konferencia - EU support for research
  7. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  8. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?

Čadčan našiel krčah s pokladom vo svojej záhrade

Kysucké múzeum plánuje sprístupniť časť pokladu v radoľskom kaštieli. Ide o staré mince, ktoré sa našli v marci 2000 v Čadci-Horelici.

Časť pokladu vystavia v radoľskom kaštieli.

Expo kariéra Čadca pomáha žiakom vo výbere povolania takmer dve desaťročia + FOTO

Ak ste žiakom základnej školy alebo rodičom končiaceho deviataka, ktorý sa stále nevie rozhodnúť, kam na strednú školu, prečítajte si náš report z burzy stredných škôl Expo kariéra Čadca 2019.

Expo kariéra Čadca pomáha žiakom vo výbere toho správneho povolania už 19 rokov.

Šéf webu, pre ktorý Kuciak pracoval: Keď sa Jano naučil zrozumiteľne písať, tak ho zavraždili

Jano bol výnimočný, nahradiť sa ho úplne nedá, hovorí šéfredaktor Aktualít.

Peter Bárdy, šéf portálu, pre ktorý pracoval Ján Kuciak.

Práce sa budú týkať aj technologickej časti horelického tunela

Diaľničiari vyhlásili verejnú súťaž, celková odhadovaná hodnota zákazky na štyri roky predstavuje 1,37 milióna € bez DPH.

Služby sa budú robiť v dvoch etapách. Prvá sa týka technologickej časti tunela Horelica.