Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav

Na Orave žalostný zápas

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO S LÍDROM NEPREKVAPILO
Lietavská Lúčka –Makov 2:1 (1:0)
V zápase dvoch ohrozených mužstiev sa zrodilo zaslúžené víťazstvo domácich. Vedúci gól po kolmej prihrávke Pittnera sa podarilo vsietiť do brány Kaštanovi. Druhý gól padol po štandardnej prihrávke a hlavičke Hluchého, ktorý padol od Belána. Hostia strelili gól po rohovom kope, kedy nešťastne tečoval strelu do vlastnej brány Horčík. Šance Kalina a Basara zostali nevyužité, a tak je výsledok spravodlivý.
Góly: 17. Kaštan, 49. Belán – 69. Gávor. Rozhodoval Baranček, 150 divákov. ŽK: Mihál (Lietavská Lúčka).
LIETAVSKÁ LÚČKA: Tatranský – Horčík, Dzurňák, Beňadik, Hluchý, Kotrbanec, Kalina, Kaštan, Belán (82. Cvacho), Mihál (60. Basara), Pittner.
MAKOV: Toman – Šakič, Bezák, Novakovič (14. Kubačák), Zajac, Lazič, Gávor, Útolík (80. Sýkora), Svetič, Šustek, Ploszek.

KysuckéNovéMesto – Rakytovce 0:3 (0:1)
V nedeľu sa v Kysuci odohral zápas posledného s prvým, v ktorom domáci Kysučania doplatili na nekoncentrovanosť pred polčasom, keď nedokázali odkopnúť loptu spred vlastnej brány. Hostia z Rakytoviec sa ujali vedenia na pokyn asistenta rozhodcu sporným gólom. Po celý zápas boli Rakytovčania herne aj individuálne vyspelejším celkom na ihrisku, čoho dôkazom boli dva strelené góly v druhom polčase a niekoľko zahodených gólových príležitostí. Domáci mali možnosť urobiť niečo s výsledkom v rozpätí desiatich minút v 70. min, kedy sa im naskytli dve tutovky a v tých chvíľach prevyšovali súpera nátlakovou hrou, no stav sa im znížiť ani z týchto akcií nepodarilo. Výsledok je síce pre Kysučanov krutý, ale hostia si výhru predvedeným výkonom zaslúžili.
Góly: 44. Valentýni, 65. Murín, 85. Schmidtmaier. Rozhodoval Ondak, 200 divákov.
ŽK:Klago, Mojík, Poništ–Dovčiak, Vyskoč.
KYSUCKÉ NOVÉ MESTO: Poništ – Valiašek, Rad. Vlček, Klago, Timek, Sidora, Chovanec, Mojík, Záhradník, Kňazovič, Žúbor.

Námestovo– Krásno nad Kysucou 0:0
Na Oravu Krásňania pricestovali s cieľom získania aspoň jedného bodu, čomu prispôsobili aj hernú taktiku. V prvom polčase to bolo obojstranné oťukávanie, ale ani jedno z mužstiev nemalo vyloženú šancu. Celkovo prvý polčas vyznel vo veľmi slabom tempe. Po zmene strán sa hostia viac osmeľovali a zdalo sa, že sú na ihrisku lepším celkom. Avšak v 65. min. po nepochopiteľnom zákroku Vaňovca na domáceho hráča bol hosťujúci hráč vylúčený. Námestovčania tak začali presilovku, ale ich úsilie vždy stroskotávalo na dobre zabezpečenej obrane Krásna. Mohli to byť opäť hostia, ktorí v 79. Šutým nastrelili brvno domácej brány. Potom mali domáci stopercentnú šancu, ale Paško nepochopiteľne zahodil. Deľba bodov je spravodlivá, ale celkový dojem z futbalu je žalostný.
ŽK: Stašiniak, Košťál, Trnovec. ČK: Vaňovec. Rozhodoval Mastiš, 150 divákov.
KRÁSNO: Gavlák – Vaňovec, Paulus, Švábik, Toure, Zjavka, Baďura (83. Sýkora), Šutý (89. Bukvič), Kulla, Hornák, Sow.

Liptovská Štiavnica – Bytča 1:0 (0:0)
Na úzkom ihrisku sa hral ťažký, ale vyrovnaný zápas. Prvý polčas bol bez vyložených šancí. V druhom polčase hráči Bytče išli najmenej štyrikrát na bránu, z toho najmenej dvakrát bol odpískaný ofsajd.
Gól: 66. Kubala. Rozhodoval Mačuda, 150 divákov. ŽK: Gremiška, Juráš, Butko - Mičenec.
BYTČA: Klec – Kocián, Škultéty, Mičenec, Klimík, Mikula (68. Kučavík), Čikota, Chrenko, Šebík (15. Mišutka), Bačík, Kadák.

Ostatné výsledky 11. kola:
Zvolen – Králiky 5:0 (3:0), Perniš 2, Tyčiak 2 (2. z 11 m), Bohuš. Fiľakovo - Kremnička 1:0 (1:0), Baláž. Dol. Ždaňa - Valča 2:1 (0:1), 2 Mikuška - Korba. Veľký Krtíš - Nová Baňa 0:0.

16. Kys.NM 13 2 0 11 10:35 6

1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  2. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  3. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  6. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  7. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  8. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  9. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  10. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  1. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Zlatý mok čapujú najlepšie v Prešove. Šarišským Majstrom výčapu
  5. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  6. Equal treatment is a must for successful companies of the future
  7. Aj v Poluse chránime vaše srdcia
  8. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  9. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  10. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  10. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste 3 809

Koňušík: Zápas sme stratili v prvom polčase (HLASY TRÉNEROV)

Prečítajte si reakcie trénerov kysuckých mužstiev.

MY Kysucké noviny s novými atraktívnymi súťažami

Aj najnovšie číslo MY Kysuckých novín má čo ponúknuť čitateľom. Pokračujú zaujímavé seriály venované hradom a záhradám. Opäť štartuje obľúbená súťaž na hokejové zápasy HC Oceláři Třinec. A ďalšia MY hľadáme domácich miláčikov. Zapojte sa a vyhrajte!