Sobota, 21. apríl, 2018 | Meniny má Ervín

Na Orave žalostný zápas

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO S LÍDROM NEPREKVAPILO
Lietavská Lúčka –Makov 2:1 (1:0)
V zápase dvoch ohrozených mužstiev sa zrodilo zaslúžené víťazstvo domácich. Vedúci gól po kolmej prihrávke Pittnera sa podarilo vsietiť do brány Kaštanovi. Druhý gól padol po štandardnej prihrávke a hlavičke Hluchého, ktorý padol od Belána. Hostia strelili gól po rohovom kope, kedy nešťastne tečoval strelu do vlastnej brány Horčík. Šance Kalina a Basara zostali nevyužité, a tak je výsledok spravodlivý.
Góly: 17. Kaštan, 49. Belán – 69. Gávor. Rozhodoval Baranček, 150 divákov. ŽK: Mihál (Lietavská Lúčka).
LIETAVSKÁ LÚČKA: Tatranský – Horčík, Dzurňák, Beňadik, Hluchý, Kotrbanec, Kalina, Kaštan, Belán (82. Cvacho), Mihál (60. Basara), Pittner.
MAKOV: Toman – Šakič, Bezák, Novakovič (14. Kubačák), Zajac, Lazič, Gávor, Útolík (80. Sýkora), Svetič, Šustek, Ploszek.

KysuckéNovéMesto – Rakytovce 0:3 (0:1)
V nedeľu sa v Kysuci odohral zápas posledného s prvým, v ktorom domáci Kysučania doplatili na nekoncentrovanosť pred polčasom, keď nedokázali odkopnúť loptu spred vlastnej brány. Hostia z Rakytoviec sa ujali vedenia na pokyn asistenta rozhodcu sporným gólom. Po celý zápas boli Rakytovčania herne aj individuálne vyspelejším celkom na ihrisku, čoho dôkazom boli dva strelené góly v druhom polčase a niekoľko zahodených gólových príležitostí. Domáci mali možnosť urobiť niečo s výsledkom v rozpätí desiatich minút v 70. min, kedy sa im naskytli dve tutovky a v tých chvíľach prevyšovali súpera nátlakovou hrou, no stav sa im znížiť ani z týchto akcií nepodarilo. Výsledok je síce pre Kysučanov krutý, ale hostia si výhru predvedeným výkonom zaslúžili.
Góly: 44. Valentýni, 65. Murín, 85. Schmidtmaier. Rozhodoval Ondak, 200 divákov.
ŽK:Klago, Mojík, Poništ–Dovčiak, Vyskoč.
KYSUCKÉ NOVÉ MESTO: Poništ – Valiašek, Rad. Vlček, Klago, Timek, Sidora, Chovanec, Mojík, Záhradník, Kňazovič, Žúbor.

Námestovo– Krásno nad Kysucou 0:0
Na Oravu Krásňania pricestovali s cieľom získania aspoň jedného bodu, čomu prispôsobili aj hernú taktiku. V prvom polčase to bolo obojstranné oťukávanie, ale ani jedno z mužstiev nemalo vyloženú šancu. Celkovo prvý polčas vyznel vo veľmi slabom tempe. Po zmene strán sa hostia viac osmeľovali a zdalo sa, že sú na ihrisku lepším celkom. Avšak v 65. min. po nepochopiteľnom zákroku Vaňovca na domáceho hráča bol hosťujúci hráč vylúčený. Námestovčania tak začali presilovku, ale ich úsilie vždy stroskotávalo na dobre zabezpečenej obrane Krásna. Mohli to byť opäť hostia, ktorí v 79. Šutým nastrelili brvno domácej brány. Potom mali domáci stopercentnú šancu, ale Paško nepochopiteľne zahodil. Deľba bodov je spravodlivá, ale celkový dojem z futbalu je žalostný.
ŽK: Stašiniak, Košťál, Trnovec. ČK: Vaňovec. Rozhodoval Mastiš, 150 divákov.
KRÁSNO: Gavlák – Vaňovec, Paulus, Švábik, Toure, Zjavka, Baďura (83. Sýkora), Šutý (89. Bukvič), Kulla, Hornák, Sow.

Liptovská Štiavnica – Bytča 1:0 (0:0)
Na úzkom ihrisku sa hral ťažký, ale vyrovnaný zápas. Prvý polčas bol bez vyložených šancí. V druhom polčase hráči Bytče išli najmenej štyrikrát na bránu, z toho najmenej dvakrát bol odpískaný ofsajd.
Gól: 66. Kubala. Rozhodoval Mačuda, 150 divákov. ŽK: Gremiška, Juráš, Butko - Mičenec.
BYTČA: Klec – Kocián, Škultéty, Mičenec, Klimík, Mikula (68. Kučavík), Čikota, Chrenko, Šebík (15. Mišutka), Bačík, Kadák.

Ostatné výsledky 11. kola:
Zvolen – Králiky 5:0 (3:0), Perniš 2, Tyčiak 2 (2. z 11 m), Bohuš. Fiľakovo - Kremnička 1:0 (1:0), Baláž. Dol. Ždaňa - Valča 2:1 (0:1), 2 Mikuška - Korba. Veľký Krtíš - Nová Baňa 0:0.

4. Pacienti z Kysúc transportmi do okolitých nemocníc trpia 126
  5. Ďalšia modernizácia železničnej trate z Krásna nad Kysucou je v nedohľadne 126
  6. Odfotil aj Hamšíka či Plačkovú! Kuljovský mapuje dianie v regióne už desať rokov Foto 61