Oslabení Skaliťania v šlágri s lídrom piatej ligy vyhrali a strácajú len bod

Hral sa rovnocenný zápas, hosťujúci hráči majú na konte zaslúžené víťazstvo.
Góly: Sedúch, Zjavka (Rudinská). Rozhodoval Šalata, 100 divákov.
BÁNOVÁ B: Adamčík – Pranda, Mahút, Comorek, Pecko, Mano, Valášek, Súľovský, Trnovec, Podhradský, Červený.
RUDINSKÁ: Krešek – Kravec, Kotrč, Luciak, Zuziak, Puraš (55. Malíček), Sedúch, Bočej, Zjavka, Čupa (75. Malík), Súkeník.

Radoľa – Teplička 0:2 (0:1)
Hráči Radoľe sa snažili od začiatku zápasu, no hostia sa v polovici prvého polčasu ujali vedenia v 28. min, kedy sa peknou akciou dostali pred bránu Gašinca. Skóre tak otvoril hosťujúci Januš – 0:1. Aj domáci mali príležitosti v prvom polčase, ale ich úsilie stroskotalo buď na finálnej prihrávke, alebo na súperovom taktickom zákroku, ktorý odvrátil blížiace sa nebezpečenstvo. V druhom polčase sa tempo hry nezmenilo a hostia z Tepličky dobre bránili. Koncom stretnutia sa hral vabank a útočilo sa na obe strany. Nakoniec sa zadarilo opäť hosťom, ktorí zvýšili konečný stav na 0:2.
Góly: 28. Januš, 90. Ponechal. ŽK: Ceniga, Valík – Januš. Rozhodoval Blahušiak, 150 divákov.
RADOĽA: Gašinec – M. Valík, M. Harcek, Šuták, Ceniga, J. Macejko (P. Harcek), Minár, Gazdík (Jakebec), Kaplík (Paulus), Žúbor, Králik.
TEPLIČKA: Pika – Lisko, Smida, Sotolár, Martinec (Majerčík), Miček (Malich), Adamus, Mintal, Januš, Kysela (Ponechal), Hruška.

Skalité – Varín 1:0 (0:0)
Domáci Skaliťania, oslabení o troch hráčov zo základnej zostavy, hľadali v prvom polčase svoju tvár, ale aj tak hrali vyrovnanú partiu s doposiaľ prvým mužstvom v piatej lige. V prvom polčase sa do príležitosti dostal Macek, no v koncovke mu to nevyšlo. V druhom polčase svojou bojovnosťou a veľkou chuťou vyhrať strhli víťazstvo na svoju stranu a v priebehu zápasu mali aj niekoľko ďalších šancí. Do pekných gólových situácií sa dostali Mudrík a Krčmárik, ale ani im sa nepodarilo dostať loptu do súperovej brány.
Gól: 51. Ľ. Mikula (11 m). ŽK: Šurhaňák, M. Serafín – P. Zimen, Kuchár. Rozhodoval Čunderlík, 250 divákov.
SKALITÉ: Krišica – Ľ. Mikula, Sidora, Maňák, Krčmárik (81. Laš), Šurgaňák (46. Kaňa), V. Mudrík, Ľ. Špilák, M. Serafín (90. M. Špilák) Macek, Petrák.
VARÍN: Murárik – Stromček (46. I. Tichák), Lopušan, Kuchár, Repkovský, M. Zimen, Kokavec (72. Kozák), Repáň, Šugár (84. M. Tichák), Nemček, P. Zimen.

Závodie – Podvysoká 3:1 (2:0)
Úvod zápasu prebiehal väčšinou medzi 16-tkami, domáci mali miernu prevahu, ale boli to naopak hostia, kedy v 10. min obrovská šanca Mudríka ostala nevyužitá. Následne sa Žilinčania po rýchlom protiútoku v 29. min ujali vedenia gólom Hrubošku. Aj v týchto minútach hra prebiehala medzi 16-tkami. Tesne pred koncom polčasu v 39. min opäť domáci zvýšili na 2:0 gólom Šajnohu. Po zmene strán sa hosťujúci hráči z Podvysokej viac osmelili, vyrovnali hru, čoho dôsledkom bol v 62. min kontaktný gól Cvinčeka. Hostia od týchto minút mali miernu prevahu, ale ich brejky ostávali nevyužité. Naopak domáci ešte korigovali v 73. min po rohu gólom znova Šajnohu - 3:1.
Góly: 39. a 73. M. Šajnoha, 29. P. Hruboška - 62. Cvinček. ŽK: Randík – Turiak. Rozhodoval Beňo, 120 divákov.
ZÁVODIE: Trnka (88. Mičuda) – Koniar, Belko, Vajčovec, Valášek, Gamboš, Molnár, Randík, Hruboška, Šajnoha, Šoška.
PODVYSOKÁ: L. Hruška – M. Hruška, P. Bytčánek, Chytil, Ligáč, Cvinček, Turiak, Mudrík, P. Perďoch, Kubiš, Stopka (76. J. Perďoch).

Rosina – Turzovka 1:2 (1:1)
Od začiatku zápasu bolo cítiť väčšiu vôľu po víťazstve u hosťujúceho celku. Väčšia bojovnosť a nasadenie bolo na strane Tatrana, aj keď viacero gólových šancí ostalo nevyužitých. Boli to práve domáci, ktorí otvorili skóre. Po úniku pravého krídla sa Smieško ako prvý zapísal do streleckej listiny. Hosťom dlho netrvalo a kontrovali. Autorom vyrovnávajúceho gólu bol Klago, keby po centri Sobčáka dal krížnou strelou. V druhom polčase nasadenie Turzovky pokračovalo a ich tlak vyústil v závere zápasu. V 87. min išiel Klago sám na brankára, ten loptu vyrazil a Zborovačník z 5 metrov nezaváhal.
Góly: 11. Smieško – 35. Klago, 87. Zborovančík. ŽK: Ďuriš – Zavičar. Mar. Rovňaník, Zborovančík. Rozhodoval Zlejší, 150 divákov.
ROSINA: Leitrich – Ďuriš, Mikunda, Betuščin (80. Kais), Lysík, Smieško, Hodás (85. Paur), Trhančík, Mažgut, Dobroň, Jaššo (22. Hlbočan).
TURZOVKA: Danek – Šulek, Mar. Rovňaník, Horčičák, Staník (90. Mucha), Sobčák, Zborovančík (90. Wilder), Brezina, Klago, Zavičar, P. Rovňaník.

Strečno – Bytčica 0:2 (0:0)
Strečno bolo lepšie, aj keď sa mu nepodarilo premeniť vyložené šance. Hra začala byť zaujímavejšia až v druhom polčase, keď hostia využili dve gólové situácie. V 59. min. po hlavičke Zuziaka padol gól. Druhý sa podarilo streliť spoza šestnástky Dranovi. Ku koncu Strečno vyvinulo tlak, ale bez gólového efektu.
Góly: 52. Zuziak, 32. Drahno. Rozhodoval Dobroň, 200 divákov. ŽK: Lončík, Melo, Kopásek,
Trhaník – Ťažký, Repkovský.
STREČNO: A. Kopásek – Belko (46. Sokolovský), M. Beháň, I. Melo, Vdovičák, Trhančík (90. Oberta), Vojvoda, L. Melo (49. Kadáši), Lončík, P. Beháň, P. Kopásek.
BYTČICA: Malich – Repkovský, Bříza (90. Adamčík), Zuziak, Gapa, Vorvai, Finta, Ťažký, Drahno, Holeščák, Beháň (85. Kobnický).

Belá - Dolný Hričov 2:1 (1:0)
Domáci začali vlažne, no už v 5. min mal Čepela čistú šancu, ale trafil iba hosťujúceho brankára. Domáci zahodili neskutočné množstvo šancí. V 27. min dvaja hráči netrafili prázdnu bránu. Do konca polčasu mohlo byť minimálne 6:0, ale domácim sa vôbec nedarilo. Druhý polčas sa hral iba na polovici súpera a domáci ďalej zahadzovali šance. V 62. min podnikli hostia prvý ojedinelý útok, z ktorého vznikol gól. V 80. min trafil hosťujúci Sakala iba brvno.
Góly: 40. Šugár, 64. Kurcin – 62. Vančík. Rozhodoval Greňo, 150 divákov. ŽK: bez kariet.
BELÁ: Užák – Jaroščiak, Cabadaj, Šipčiak (46. Kaňa), Kuťa (46. Macho), Kudela, Laščiak, Kurcin, Hýll, Šugár (77. Horváth), Cedúch.
DOLNÝ HRIČOV: Chobot – Mart. Masný, Sakala, Zaduban, Capanda, Kabašta, Mich. Masný, Chýlik, Vančík, Škuta, Szabo (70. Kahát).

1. Varín 11 8 0 3 24:12 24
2. Skalité 11 7 2 2 25:9 23
3. Rudinská 11 7 2 2 25:13 23
4. Závodie 11 6 3 2 22:14 21
5. Bytčica 11 6 2 3 20:12 20
6. Strečno 11 6 0 5 24:18 18