Utorok, 17. júl, 2018 | Meniny má Bohuslav
V. LIGA

Strelci Podvysokej boli nezastaviteľní

Hostia už od úvodného hvizdu pôsobili veľmi odovzdaným dojmom, čoho následne domáci už v druhej minúte zápasu využili a ujali sa vedenia M. Bytčánkovým gólom. Aj naďalej hra prebiehala poväčšine pred šestnástkou hostí z Radole.

Bytčica – Skalité 2:0 (1:0)
Za pekného počasia sa hral v Bytčici pekný a vyrovnaný zápas. Domáci diváci mohli byť
s výhrou svojho mužstva veľmi spokojní, a to aj napriek mnohým zahodeným šanciam.
Góly: 15. a 80. Drahno. Rozhodoval Šalata, 350 divákov. ŽK: Koštiarik – Ľ. Špilák.
BYTČICA: Malich – Repkovský, Zuziak, Gapa, Koštiarik, Finta (67. Džíza), Ťažký, Drahno, Holeščák, Adamčík, M. Zuziak.
SKALITÉ: Krišica – Ľ. Mikula, Sidora, Maňák, Mudrík, R. Mikula, Ľ. Špilák (85. M. Špilák), M. Serafín (68. Krčmárik), Macek, Kulla, Petrák.

Turzovka – Bánová B 3:1 (0:0)
Hráči Turzovky mali po celý zápas územnú prevahu, aj keď hostia podnikali nebezpečné útoky. V prvom polčase si šance vytvorili domáci Šulek a Kľago. V 9. min Lukáš Šulek nastrelil brvno. V posledných minútach prvého polčasu hosťujúci Červený kopal jedenástku, však ani z tejto akcie nepadol gól. Druhý polčas sa hral opäť v réžii domáceho celku, ktorý šance stopercentne využil. Hostia z Bánovej korigovali stav jedným gólom, ktorého autorom bol práve Červený.
Góly: 72. P. Rovňaník, 74. Kľago (11.m), 80. Šulek – 83. Červený. ŽK: P. Rovňaník – Podhradský. Rozhodoval Drapáč, 120 divákov.
TURZOVKA: Srníček – Šulek, M. Rovňaník, Horčičák, Blažek (81. Halagačka), Sobčák, Kľago (89. Matejík), Brezina, Zborovančík (58. Hejčík), Zavičar. P. Rovňaník.
BÁNOVÁ B: Juhás – Minárik, Mahut, Comorek, Pecko, Pranda, Valášek, Červený, Trnovec (55. Španík), Podhradský, Mano.

Podvysoká – Radoľa 5:0 (2:0)
Hostia už od úvodného hvizdu pôsobili veľmi odovzdaným dojmom, čoho následne domáci už v druhej minúte zápasu využili a ujali sa vedenia M. Bytčánkovým gólom. Aj naďalej hra prebiehala poväčšine pred šestnástkou hostí z Radole. Hráči Podvysokej si vytvárali množstvo šancí, z čoho 26. min Kubiš zvýšil na 2:0. Radoľa len z ojedinelých protiútokov mala možnosť gólového zakončenia, ale aj tie nakoniec končili iba pred 16-tkou domácich.
V druhom polčase Podvysoká vystupňovala tlak a následný Kubišov gól 61. min potvrdil jasnú prevahu. V 75. min rozhodca hosťom vylúčil po druhej žltej karte Kováčika, čo domáci zúžitkovali vo svoj prospech dvoma gólmi v 76. min P. Perďochom a v 90. min Slíž upravuje stav na konečných 5:0. Súper sa snažil, ale v nedeľu na rozbehnutých domácich hráčov to nestačilo.
Góly: 2. M. Bytčánek, 26. a 61. R. Kubiš, 76. P. Perďoch, 90. Slíž. ŽK: - Ceniga. ČK: Kováčik. Rozhodoval Močiliak, 150 divákov.
PODVYSOKÁ: L. Hruška (80. Šinal) – F. Bytčánek (46. Heglas), Ligáč, M. Hruška, Chytil, Slíž, P. Perďoch, Mudrík, Cvinček, R. Kubiš, M. Bytčánek.
RADOĽA: M. Kaplík – Judák, S. Ceniga, Šuták, M. Ceniga, Gazdík, Macejko, B. Kaplík, Jakubec, Kováčik, R. Králik (Harcek, Šidlo).

Teplička – Rosina 7:0 (2:0)
Dnešná jednoznačná prevaha domácich sa prejavila na skóre. V zápase sa neudialo nič, čo by prispelo k zaujímavosti zápasu, okrem toho, že v 89. min. dostal červenú kartu brankár hostí Lejtrich za podrazenie súpera v pokutovom území.
Góly: 11. a 52. Kysela, 21., 56. a 87. Králik, 60. Mintál, 90. Mida (11. m). Rozhodoval Dobroň, 300 divákov. ŽK: Miček – Duriš, Korištiak. ČK: 89.Lejtrich.
TEPLIČKA: Oleš – Holienka (70. Malík), Hruška, Mida, Sotola, Adamus (77. Ponechal), Januš, Miček, Kysela (75. Majerčík), Mintál, Králik.
ROSINA: Lejtrich – Ďuriš, Mikunda, Paur, Betuščín (57. Litrich), Smieško, Hodás, Trhančík, Mažgút (75. Brxa), Dobroň, Šustek (59. Korištiak).

Belá – Strečno 2:1 (0:1)
Začiatok patril hosťom, no boli to domáci, ktorí otvorili skóre, keď Kurcin nahral Vráblovi, ktorí uvolnil loptu Hýllovi a ten otvoril skóre. V 11. min domáci Šugár trafil brvno Kopáskovej brány. Aj druhý polčas hostia začali náporom. V 48. min mohli vyrovnať, ale zahodili čistú šancu. V 52. min mohol domáci Šugár streliť gól, no nepodarilo sa mu to. V 56. min Vrábel kopal presný kop, ktorý brankár neudržal v náručí a skóre sa zvýšilo na 2:0. V 60. min po ojedinelom útoku hostia strelili gól a nastalo konečné skóre 2:1. Do konca zápasu mohli ako domáci, tak aj hostia skórovať, no zbytočne všetci pozahadzovali šance. Bude to pravdepodobne tým, že obaja brankári sa v nedeľu vyznamenali.
Góly: 2. Hýll, 56. Šugár – 60. Beháň. Rozhodoval Blahušiak, 150 divákov. ŽK: Macko (Belá).
BELÁ: Užák – Jaroščiak, Cabadaj, Šipčiak, Štefánek (30. Macko), Čepela, Laščiak, Kurcin, Hýll (75. Kuťa), Šugár, Vrábel (90. Novák). lSTREČNO: Kopásek – Belko, Oberta, Sokolovský, Kadaši (40. Lončík), Trhančí, Vojvoda, Melo, Vdovičák, Beháň, Kopásek.

Dolný Hričov – Závodie 2:2 (0:1)
Domáci nastúpili na ihrisko odhodlaní zabojovať, čomu však priebeh hry nenasvedčoval. Po chybe v obrane sa vedenia ujali hostia. Ovtedy hra ostala skôr vyrovnaná. V druhom polčase sa hra zmenila, hostia strelou spoza šestnástky ku tyčke zvýšili na 2:0. Tento gól vyhecoval domácich z Hričova, ktorí začali hrať. V 71. min odhlavičkoval gól Masný. Nápor pokračoval a v 81. min padol ďalší gól domácich. Do konca zápasu sa už viac-menej už nič zaujímavé nestalo.
Góly: 71. Masný, 81. Vančík – 36. Sedliaček, 66. Kincl. Rozhodoval Žeriava. 200 divákov. ŽK: Vančík – Sedliaček, Kincl.
DOLNÝ HRIČOV: Chobot – Kahát (74. Škvaridlo), Sakala, Zaduban (46. Širo), Capanda (46. Šilík), Kubašta, Masný, Bandúr, Vančík, Škuta, Szabo.
ZÁVODIE: Trnka – Koniar, Belko, Kincl, Valášek, Gamboš (85. Randík), Molnár, Sedliaček, Hruboška, Bičan, Šoška (66. Vajčovec).

Ostatné výsledky 8. kola:
Rudinská – Varín 3:1 (3:1), 5. a 18. Zjavka, 27. Seduch – 38. Stromček.

14. D. Hričov 8 1 2 5 10:20 5

1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  2. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  3. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  9. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  10. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Jozef ohlásil bombu v automobilke, teraz mu hrozí väzenie

Dvadsaťročného Jozefa z Čadce obvinili zo šírenia poplašnej správy. Hrozí mu až osemročné väzenie.

Chytil penaltu, odniesol si to malíček! Spoluhráči zvládli rozstrel a získali pohár

Nesluša bola vo finále krôčik od víťazstva, nakoniec prehrala po penaltách.