Čadca aj napriek prevahe doma delila body

V Čadci sa predstavil líder Corgoň ligy MFK Košice v rámci druhého kola Slovenského pohára vo futbale. Aktuálne najlepšie mužstvo na Slovensku sa predstavilo divákom v Čadci po zhruba 26 rokoch, i keď v nedávnej minulosti k nám zavítali hráči MŠK Žilina č

FK Čadca – MFK Košice 2:4 (1:3)
i Prešova. Divácky lákavý zápas podporili zvučné mená MFK ako Ján Novák, Matič, Viazanka či meno trénera Jána Kozáka, no chladné počasie na tribúny prilákalo len 900 divákov. Čadčania sa chceli pokúsiť „o nemožné“, no prekvapenie sa nekonalo. Prvá 15-minútovka nepriniesla dramatické okamihy, no Čadca nepúšťala súpera do vyložených šancí a hrala vyrovnanú partiu. Potom však Košičania akoby zapli gólový kolotoč a počas ôsmich minút sa čadčianska sieť rozvlnila hneď trikrát, po chybách v strednom pásme. Ani tieto rýchle góly však nezničili chuť po peknom výsledku a hralo sa ďalej.

Veľmi často bolo vidieť s loptou práve Rastislava Michalíka, ktorý dočasne oblieka dres FK. Čadca si snahou vynútila niekoľko rohových kopov, z ktorých však vyťažila len sporný moment, keď lopta poskakovala na bránkovej čiare. V 38. minúte prišiel vytúžený moment pre domácich, keď snahu celého tímu korunoval Vnuk pekným gólom po prihrávke Jakubca. Do kabín sa po polčase teda odchádzalo za stavu 1:3 pre MFK Košice. V druhom polčase Košice nechceli nechať nič na náhodu a výsledok poistil Novák v 48. minúte na 1:4 po ľahkovážnosti v strede obrany. Zaujímavý moment priniesla 72. minúta, keď Jakubec nebezpečne odcentroval pred bránku hostí a nešťastník Džogan si poslal do siete vlastenca a upravil tak na konečný výsledok 4:2. Oba tímy predviedli divákom veľmi pekné stretnutie, ktoré na záver ocenili potleskom premrznutí diváci.

FAKTY ZO ZÁPASU:
Góly: 38. Vnuk, 74. Džogan – 19. Viazanko, 25. Kuzma, 27. a 48. Novák. Rozhodovali: Ježík, Mikulaj, Petríček, delegát SFZ Hodoško, 900 divákov. ŽK: Školník, Kuzma.
ČADCA: Timek – Novotný, Kavuliak, Gavlák (72. Kľago), Pecko – Jakubec, David, Planeta (24. Kaličák), Planeta – Michalík – Vnuk (72. Petrák). KOŠICE: Putnocký – Kaminský, Školník, Matič (55. Janič), Smrek, Kuzma (46. Milinkovič), Kolbas, Cicman, Viazanko, Novák (72. Serečín), Džogan.

FK Čadca - Slavoj Trebišov 1:1 (0:0)
V prípade víťazstva by sa FK posunul na piatu priečku. Nestalo sa. Z prvopolčasovej prevahy, z množstva rohov a ani z drvivého záverečného tlaku Čadca nedokázala vyťažiť viac ako len jeden gól. Od úvodu si Čadca vytvorila prevahu. V 7. min zavrela hostí pred bránou, Jakubec prudko prihrával pred bránu a obranca Slavoja si zrazil center do vlastnej brány. Belan však po prvýkrát ukázal kvalitu a chytil čistý gól. O minútu strieľal Planeta nad. Hostia sa na dostrel dostali až v desiatej minúte, ale pri nepríjemnom centri Timek zasahovať nemusel. Po pätnástich minútach mala Čadca vyhrávať. Jakubec našiel Michalíka, ale jeho pohotovú strelu vytlačil Belan aj so šťastím na tyč. V 19. min ideálne uvoľnil Škorník Jakubca, ten však mieril nad. Čadca kopala množstvo rohov a po jednom z nich nedočiahol na loptu v päťke Vnuk. Až v 25. min ako-tak pohrozili hostia, ale Bajusov pokus Timek vyrazil nohami. Trebišov zhusťoval priestor na vlastnej polovičke, Čadca sa ťažko presadzovala a nedokázala zužitkovať územnú prevahu. V 36. min po desiatom rohovom kope poslal odrazenú loptu v dobrej pozícii David znova nad bránu. Vzápätí pekne z otočky zakončoval Vnuk.

Až v 39. min kopal Slavoj svoj prvý roh. Cez polčas striedania v domácom kolektíve posilnili ofenzívu, ale prítomných 650 divákov, na chladné a sychravé počasie slušné číslo, ešte viac zmrazil v 48. min prienik Milana Lukáča a najmä jeho gól, keď sa v nájazde na Timeka nepomýlil - 0:1. Trebišov sa ešte raz nebezpečne priblížil k domácej bráne, ale v 52. min s prehľadom vyriešil situáciu Škorník. Od tohto momentu sa hralo už len na jednu bránu. V 55. min sa presadil gólovo Červenec, mával sa však ofsajd. Ten istý hráč o päť minút strieľal nad a Gavlákovej peknej hlavičke zo 63. min chýbalo len málo. V tejto desaťminútovke mohla Čadca zápas otočiť, pretože ďalšiu vyloženú príležitosť mal po centri na zadnú tyč Jakubec, ale zblízka len nastrelil Belanove nohy. Červenec potom hlavičkoval nad. V 66. min si na ideálny center nabehol Planeta, nekrytý zakončoval polovysokú loptu z prvej, ale tutovku nepremenil. Michalíkov „zdravý“ pokus z 30 metrov Belan chytil. Čadca si mohla dovoliť vytvárať územnú prevahu aj vďaka excelentnému výkonu Kavuliaka, ktorý bol v defenzíve neomylný a na vlastnej polovičke doslova „čistil“ priestor.

V 77. min krásne vystrelil Kaličák a Belan opäť úradoval. Ďalšia veľká príležitosť prišla v 79. min. Jakubec placírou prehodil Belana, ale loptu na ceste do siete zastavilo brvno. Desať minút pred koncom sa hráči, ktorí polhodinu zvierali Slavoj, aj keď niekedy bez efektu, dočkali zaslúženého gólu. Škorník položil center milimetrovo na hlavu Červenca a Belan už bol bezmecný – 1:1. Záver zápasu priniesol snahu a tlak domácich, ale skóre sa už, žiaľ, nemenilo. Aj v pohári s Košicami, aj s Trebišovom si zaslúži skupina povzbudzujúcich fanúšikov pochvalu. Svoj tím hnali za dobrým výsledkom až dokonca i napriek nepriaznivému stavu.

Góly: 80. Červenec – 48. M. Lukáč. Rozhodovali: Debnár, Bacsa, Marhefka, delegát SFZ Špila, 650 divákov. Bez kariet.
ČADCA: Timek – Novotný, Kavuliak, Radić, Pecko (58. Gavlák) – Jakubec, David (46. Kaličák), Škorník, Planeta – Michalík – Vnuk (46. Červenec). TREBIŠOV: Belan – Kročko, Capko, Hoffman, Devečka, Jeníček, Rusnák, Csákó (85. Olah), M. Lukáč, E. Lukáč, Aľušik (10. Bajus, 81. Drobňák).

SLOVO TRÉNERA:
Emil Sudimák: „S bodom som po takomto priebehu, samozrejme, nadmieru spokojný. Okrem gólu sme mali ešte jednu príležitosť. Pri mnohých šanciach domácich nás podržal výborný Belan a mali sme aj šťastie. Dnes nám chýbali pre choroby Sninský i Tomovčík.“

Štefan Zaťko: „Napriek prevahe sme nedokázali hrať prekvapivejšie
a účelnejšie. V prechodovej fáze sme neboli dostatočne rýchli, nebolo to v tempe. Útoky hostí sme na našu škodu zachytávali až našimi obrancami, čo nás pripravilo o výraznejší tlak. V druhej časti sme zaslúžene vyrovnali, ale gól prišiel neskoro.“

Ostatné výsledky 8. kola:
Poprad – Žilina B 1:0 (0:0), 82. Dinis, Dolný Kubín – Bánová 1:1 (1:1), 29. Jenei – 9. Tabak, Vranov n. Top. – Prešov B 1:1 (0:0), 74. Šamo (11 m) - 69. Aštary, Žiar n. Hr. – St. Ľubovňa 5:0 (3:0), 21. Pavlík, 28. Karakačanov, 45. Páleník, 72. Špánik, 90. Orávik, Turč. Teplice – L. Mikuláš 1:3 (0:2), 61. Karas - 17. Bartoš (11 m), 30. Demko, 66. Bella, Spiš. N. Ves – B. Bystrica B 0:0, Lipany – Podbrezová B 1:2 (1:1), 12. Janič - 34. Kostúrik, 64. Erceg, ČK: 77. Kočan (Podbrezová B).

Starší a mladší dorast U19 a U17 - III. liga
FK – Krásno n./ Kysucou 2:1, FK – Krásno n./ Kysucou 8:0, FK – Č. Balog 4:2 Hunčík 2 (oba 11m), Lušňák, Krkoška, FK – Č. Balog 3:0 kont.

Starší žiaci U15 a U13 - I. liga
FK – Lučenec 2:0, Šinal 2, FK – Lučenec 0:1.

St. a ml. žiaci U14 a U12 – III. liga
Zborov – FK 0:4 Vlček 2, Stenchlák, Cudrák. Zborov – FK 1:5 P. Kopačka 3, Špila, P. Kulla.

Stredoslovenská liga prípraviek
U11 Slimáčik Žilina – FK 2:0, U10 Slimáčik Žilina – FK 3:1, U9 Slimáčik Žilina – FK 2:2.

I. trieda muži
Čadca B (Hor.) – K. Lieskovec nehrali.

I. trieda dorast
Čadca B (Horelica) – Makov 4:1.

I. trieda žiaci
Čadca C (Horelica) – Vysoká 2:0.
Nábor do prípravky U8 (ročník 2001 a ml.) vždy v stredu o 18.00 hod. na hl. ihrisku. Info: 0918 711 348 alebo klub@fkcadca.sk.

Tomáš Gavlák mal v sobotu veľký deň! Vyvolenej Oľge Liškovej povedal svoje „áno“ a my sympatickému páru želáme na spoločnej ceste životom šťastie a veľa zdaru aj pri „povinnosti“ rozšíriť rodinnú tradíciu o ďalšieho futbalistu. Pani Oravcová, známa to fanúšička Čadce, je mamou Mira Oravca a Tomáš s Martinom (brankár) sú jej vnuci. ⋌

Poďte s nami do Žiliny!
9. kolo, 28. 9. o 10.30 h Žilina B – FK Čadca. Do Žiliny fanúšikov zoberieme autobusom, odchod o 8.30 h spred juniorky!