Streda, 20. február, 2019 | Meniny má Lívia
V. LIGA

V kysuckom derby víťazne Skalité

Rudinská - Teplička 3:1 (2:0)
V prvom polčase boli domáci hráči Rudinskej lepším mužstvom na ihrisku, čo sa odzrkadlilo aj na polčasovom výsledku 2.0. Druhý polčas bola hra ustálená a vyrovnaná na oboch stranách.
Góly: 8. V. Kotrč, 20. Kravec, 72. Čupa – Lisko. Rozhodoval Vojvoda, 150 divákov.
RUDINSKÁ: Ďurina – Zuziak, Malík, O. Kotrč, Malíček, Puraš (Luciak), Seduch, Kravec,
V. Kotrč (M. Šuraba), Zjavka (Čupa), Súkeník. TEPLIČKA: Oleš – Holienka, Hruška, Ma-
lich, Sotola, Lisko (Fujdiak), Ponbechal (Rabovský), Miček, Moravčík, Mintal, Králik (Mravec).

Varín - Podvysoká 2:1 (1:0)
Vo vyrovnanom a rušnom zápase začali domáci lepšie, už v 3. min sa ujali vedenia Repkovským. Hra sa postupne vyrovnala a prebiehala hlavne medzi 16-tkami. Domáci si vytvárali šance, ale naopak bol to hosťujúci Mudrík, ktorý mal vyloženú gólovú príležitosť a v čistej šanci prestrelil bránu Fogatu. Aj ďalšia šanca Kubiša ostala nevyužitá. V druhom polčase hosťujúci tím zaskočil domácich vyrovnávajúcim gólom z kopačky Cvinčeka v 52. min. Zaskočenie domácich využili hráči Podvysokej, keď vytvárali nebezpečné brejky. Šance Kubiša ostali znova nevyužité. V 78. min rozhodca vylúčil hosťujúceho P. Bytčánka a od tej chvíle si už Varínčania nenechali ujsť tri body. Medzi 16-tkami sa odohrávala zbytočná nervozita.
Góly: 5. Repkovský, 65. M. Repáň - 53. Cvinček. Rozhodoval Uhorskai, 150 divákov. ŽK: Kuchár, Zimen, Kokavec, Tichák – Mudrík, Ligáč, M. Hruška, Slíž. ČK: P. Bytčánek.
VARÍN: Fogata – Stromček, Zimen (41. Lopušan), Kuchár (46. Tichák), Retkovský, J. Repáň (69. Adamčík), Kokavec, M. Repáň, Šugár, Nemček, Kozák.
PODVYSOKÁ: L. Hruška – M. Hruška (80. J. Perďoch), Ligáč, P. Bytčánek, Slíš, Heglas (69. F. Bytčánek), Mudrík, Cvinček, Kubiš, M. Bytčánek.

Radoľa - Bytčica 0:2 (0:1)
Hostia z Bytčice prišli lepšie pripravení, čo sam odrazilo aj na ich hre. Zatlačili na domáceho súpera zo začiatku zápasu a v 23. min Holeščák zo štandardnej situácie dáva úvodný gól. V druhom polčase sa hra vyrovnala so šancami na oboch stranách a v 80. min po chybe domácej obrany hostia potvrdzujú stav na 0:2. Týmto gólom bolo nedeľné stretnutie v Radoli rozhodnuté.
Góly: 23. Holeščák, 80. Koštiarik. Rozhodoval Madera, 100 divákov. ŽK: 65. Berešík – 35. M. Zuziak, 77. Dubovec, 82. Finta. ČK: 87. Baleja.
RADOĽA: M. Kaplík – S. Ceniga (61. Malík), Šuták, Berešík, M. Harcek, Gazdík, Macejko (70. Pavlus), B. Kaplík, Jakubec (46. P. Harcek), Kováčik, Minár.
BYTČICA: Malich – Baleja, Dubovec, Ľ. Zuziak, Gapa, Koštiarik, Finta, Ťažký, Drahno (89. Repkovský), Holeščák, M. Zuziak (55. Adamčík).

Skalité - Turzovka 3:0 (2.0)
Súper z Turzovky sa prezentoval sympatickým výkonom. Hráči Skalitého mali veľa šancí, ktoré však nepremenili a zápas bol jasne v ich réžii. Hneď v 1. min po faule na domáceho útočníka nasledoval pokutový kop, kde Mikulova hlavička skončila v sieti hosťujúceho brankára Daněka, čím otvorili skóre. Do 30. min si domáce mužstvo vytvorilo veľa šancí, ostali bez gólového zakončenia. V 86. min ešte domáci hráči nepremenili pokutový kop.
Góly: 1. R. Mikula, 30. Kulla, 72. Petrák. Rozhodoval Čambora, 150 divákov. ŽK: 34. Zborovančík.
SKALITÉ: Krišica – Ľ. Mikula, Sydora, Maňák, Mudrík, Čanecký (68. Ľ. Špilák), M. Serafín (67. Krčmárik), Macek (80. M. Špilák), R. Mikula, Kulla, Petrák.
TURZOVKA: Daněk – Šulek, Rovňaník, Haladačka, Hejčík, Sobčák, Mudrík (25. Čupaj), Kavalek, Zborovančík, Zavičár, Kľago.

Bánová B – Dolný Hričov 3:0 (3:0)
Na začiatku zápasu dvakrát pohrozili hostia, ale potom prevzalo iniciatívu bánovské béčko, posilnené o dvoch hráčov a brankára z A-tímu. V 23. min bolo za stavu 3:0 prakticky rozhodnuté. Domáci mali aj ďalšie šance, Labuda trafil brvno, Stalmašek minul hlavou. V druhom polčase domáci opäť pritlačili. Kombinčnou hrou sa dostávali pred brankára Chobota, gól sa im však už streliť nepodarilo. Spálili minimálne šesť tutoviek, blízko k skórovaniu mali Podhradský, Šmárik či Labuda.
Góly: 12. Červený, 15. Podhradský, 23. Labuda. Rozhodovala Hýllová, 100 divákov. ŽK: Comorek, Červený, Pecko – Širo.
BÁNOVÁ B: Adamčík – Horecký (35. L. Špánik, 72. Šmárik), Mahút, Comorek, Pecko, Stalmašek, Valášek, Labuda, Trnovec, Podhradský, Červený.
DOLNÝ HRIČOV: Chobot – Škvaridlo, Sakala, Zaduban, Širo, Kubašta, Masný, Michálek, Vančík, Škuta, Kahát.

Strečno – Rosina 2:3 (0:1)
Rosina vyrukovala s útočným futbalom. Už v 5. min otvoril skóre prudkou strelou Mikunda. Do polčasu sa pokračovalo medzi šestnástkami. Po prestávke Strečno zvýšilo tlak, ale v 53. min vnikol do šestnástky Hodás, domáci ho faulovali a Trhančík zvýšil z 11 m na 0:2. V 57. min sa hráč Rosiny Mukunda odhodlal na strelu, ktorá skončila na prekvapenie v sieti. V 64. min znížil po samostanom nájazde R. Beháň. Strečno potom viac útočilo, ale ujala sa až strela Vdovičáka v poslednej minúte. Na vyrovnanie už domácim neostal čas.
Góly: 52. R. Beháň, 90. Vdovičák – 5. a 57. Mikunda, 53. Trhančík (11 m). Rozhodoval Labuda, 200 divákov. ŽK: Kadáši, Vojvoda – Smieško.
STREČNO: Kopásek – Tavač (46. R. Beháň), Oberta, Sokolovský, Kadaši, Melo (70. Tučník), Vojvoda, Vdovičák, Lončík, P. Beháň, Kán.
ROSINA: Lejtrich (85. Brxa) – Ďuriš, Mikunda, J. Paur, Betuščín, Smieško, Hodás, Trhančík, Mažgút (65. Jaššo), Dobroň, Šustek (90. M. Paur).