Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

PRVÉ DOMÁCE ZAVÁHANIE

Ambiciózni hostia z neďalekého Ružomberku začali v Žiline ofenzívne. Už v 5. min poslal Božok do šestnástky kapitána Bakoša, ale ten zblízka minul bránku. Hneď z protiútoku centroval z ľavej strany Leitner, nabiehajúci Adauto a Rilke však už boli obsaden

í a k hlavičkovaniu sa nedostali.

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 1:1 (0:0)
V 15. min chcel stredopoliar hostí Kucka vyťažiť na hranici pokutového územia penaltu, ale bola z toho len žltá karta. O minútu neskôr mohla ísť do vedenia Žilina, na odrazenú loptu si nabehol Pekarík, ale napálil to tesne vedľa pravej žrde.
V nasledujúcich minútach sa hra ustálila, hostia z Ružomberka nedávali domácim veľa priestoru pre ich typickú kombinačnú hru. Po zmene strán odrazenú loptu dostal v rozhodenej obrane domácich oblúčikom za Pernišov chrbát Bakoš, čím schladil divákov na tribúnach. Domácim sa tak isto ako v prvom polčase nedarilo nájsť recept na koncentrovaný výkon Ružomberka. V 63. min vystrelil po boji v šestnástke Jež, ale opäť nepresne. O vyrovnanie sa v 65. min postaral spoľahlivo hrajúci domáci obranca Pekarík, ktorý počas celého stretnutia podporoval aj ofenzívu svojho mužstva. Po inkasovanom góle ožili aj hostia. V 66. min skončila lopta po rohovom kope na spojnici domácej brány. S blížiacim sa záverečným hvizdom zatlačili Žilinčania hostí na ich polovicu, no stav sa už do konca zápasu nezmenil.

FAKTY ZO ZÁPASU:
Góly: 65. Pekarík - 49. Bakoš. Pred 3 297 divákmi rozhodoval Samotný. ŽK: Pečalka – Pet. Majerník, Kucka, P. Maslo.
MŠK: Perniš – Pekarík, Vomáčka, Pečalka, Leitner – Rilke (56. Belák), Štrba, Jež (85. Tesák), Vladavič – Štyvar, Adauto (73. Piaček).

OSTATNÉ VÝSLEDKY:
Artmedia Petržalka - Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:0), 30. Saláta - 85. Gottwald, FC Nitra - MFK Košice 2:1 (1:0), 29. Liluašvili, 48. Gruber - 52. Matič, Tatran Prešov - DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (1:0), 32. E. Takáč. Zlaté Moravce – Dubnica 0:0. Zápas Trnava – Slovan odohrajú 23. 9. o 19.00 h.

1. Košice 8 6 1 1 14:7 19
2. Žilina 8 5 3 0 17:2 18
3. Slovan 7 4 1 2 11:5 13
4. Trnava 6 3 2 1 9:5 11
5. Prešov 8 3 1 4 8:13 10
6. Nitra 8 3 1 4 8:17 10
7. Ružomberok 8 2 3 3 9:10 9
8. D. Streda 8 2 2 4 12:13 8