Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
V. LIGA

Skalité opäť na obľúbenej pozícii

Prvý polčas bol priemerný, hralo sa na nerovnom teréne, čo robilo problémy kombinačnej hre hosťujúceho mužstva. Po prestávke v šatni tréner usmernil Skaliťanov, čo sa odrazilo aj na ich hre.

Dolný Hričov – Skalité 0:1 (0:0)
Po brejkovej situácii šla perfektná prihrávka V. Mudríka na Kullu, ktorý samostatný nájazd bezpečne premenil. Tento stav si hostia udržali až do konca stretnutia. Domáci mali ojedinelé útoky, ktoré Krišica s prehľadom zvládol. Výkon Skalitého v druhom polčase bol kvalitnejší a zaslúžene si domov odniesli tri body.
Gól: 86. Kulla. ŽK: Vančík, Kahat, Širo, Zaduban – R. Mikula, Petrák, J. Čanecký. Rozhodoval Rendla, 150 divákov. DOLNÝ HRIČOV: Škuta – Škvaridlo, Sakala, Zaduban, Širo, Kabašta, Michal Mastný, Mihálek (70. Martin Mastný), Vančík, Sabo (66. Bandúr), Kahát. SKALITÉ: Krišica – Ľ. Mikula, D. Maňák, Čanecký, Mudrík, R. Mikula, Ľ. Špilák, Serafín, Macek (90. M. Špilák ), Kulla, Petrák.

Turzovka – Radoľa 1:0 (0:0)
Zápas bol obojstranne vyrovnaný. V 15. min sa po faule na Kľaga kopal priamy kop, ktorý brankár Kaplík vyrazil. Hneď po rohovom kope domáci Šulek hlavičkou minul. Hra sa v prvom polčase odvíjala v strede ihriska, ani od jedného mužstva diváci nevideli vyložené šance. V druhom polčase bola územná prevaha Tatranu väčšia ako u hostí z Radole. Po rohovom kope v 59. Zavičar s prispením domácej obrany strelil jediný gól. No hostia posledných 20 min stretnutia prebrali iniciatívu. Domáci celok sa sústredil na ubránenie výsledku, z čoho pramenili šance Radoľčanov. V 61. nastrelili brvno, a v 80. min vo vyloženej šanci Kováčik strelil tesne vedľa. Ku k oncu zápasu mali domáci Zavičar a Kľago príležitosti, ale brankár súpera Kaplík ich zneškodnil.
Gól: 59. Zavičar. ŽK: Kľago – Kováčik, B. Kaplík, Minár. Rozhodoval Taraba, 100 divákov.
TURZOVKA: Danek – Šulek, Rovňaník, Horčičák, Hejčík (33. Cigáň), Sobčák, Mudrík, Brezina, Wilder (81. Mucha), Zavičar (90. Matejík), Kľago.
RADOĽA: M. Kaplík – Judák, Futák, Jakubec, Berešík, Gazdík (76. Harcek), Macejko,
B. Kaplík, Králik (57. Válik), Minár, Kováčik.

Podvysoká – Rudinská 3:1 (2:1)
S veľmi kvalitným súperom odohrala Podvysoká dobrý úvod. Začali svižným tempom, čoho dôsledkom bol úvodný nápor a góly Martina Bytčánka v 5. min. Domáci pokračovali v útočnej aktivite, ďalší gól pridal znova Bytčánek v 17. min po individuálnej akcii a uvoľnení v šestnástke. Celok Podvysokej pokračoval v nátlakovej hre, ale súper z Rudinskej vo veľmi sympatickom výkone si dokázal vytvoriť sľubné akcie. Kombinácia v pokutovom území a následný pokutový kop hosťujúceho Sedúcha znížuje stav na 2:1. V druhom polčase domáci nenechali nič na náhodu a hneď v 3. min zvýšili svoje skóre na 3:1 gólom R. Kubiša po teči domáceho obrancu. Ďalej hra prebiehala medzi 16-tkami. Veľmi krásnu akciu predviedol v 65. min Cvinček sólovým nájazdom na brankára, ktorý mu bravúrne zneškodnil túto situáciu. Hostia sa pokúšali o zvrat, ale Podvysoká bola opäť pri útočnej chuti, čoho vyústením sú nevyužité príležitosti Cvinčekom a Bytčánkom. Zápas bol v celku korektný a súper predviedol veľmi sympatický výkon.
Góly: 3. a 17. M. Bičánek, 48. R. Kubiš - 30. P. Sedúch ŽK: Cvinček, P. Bytčánek. - Bočej, V. Kotrč, J. Tvrdý. Rozhodoval Greňo, 100 divákov.
PODVYSOKÁ: L. Hruška – M. Hruška, Ligáč, F. Byčánek, Chytil, Slíž, P. Bytčánek,
P. Perďoch, M. Bytčánek (J. Perďoch ml.), Kubiš (J. Perďoch).
RUDINSKÁ: Ďurina – O. Kotrč, Malík, Zuziak, Bočej, V. Kotrč (Šuraba st.), P. Ceduch,
J. Tvrdý, P. Puráš (Čupa), Súkeník, Zjavka.

Teplička – Strečno 2:5 (1:2)
Aj napriek prevahe domácich hostia po chybách, nielen brankára, ale aj obrany, poslali smerom k domácej bráne pár striel, z ktorých padlo päť gólov. Posledný gól padol v nadstavenom čase.
Góly: 11. a 69. Králik – 1. Lončík, 33. Vdovičák, 63., 75. Vojvoda, 90. Beháň. Rozhodoval Mitúch, 150 divákov. ŽK: Januš – Sokolovský, Ľ. Melo. ČK: Januš.
TEPLIČKA: Oleš – Holienka (81. Hrabovský), Hruška, Fujdak (46. Ponechal), Topolár, Lisko, Januš, Mičiak, Morajčík, Mintal, Králik.
STREČNO: Kopásek (74. Fraško) – M. Beháň (61. I. Melo), Oberta (59. R. Beháň), Sokolovský, Kadaši, Ľ. Melo, Vojvoda, Vdovičák, Lončík, P. Beháň, Kán.

Rosina – Závodie 2:7 (1:3)
Domáci na svojom ihrisku utŕžili debakel, keď ich brankára už v 4. min nachytal na hruškách Valášek. Domácim sa podarilo v 20. min vyrovnať, ale do polčasu lepší hostia strelili ešte dva góly. Do druhého polčasu nastúpili hostia doslova raketovým tempom, keď Šajnoha dovŕšil hetrik. Domáci ešte raz v zápase znížili, a to prízemnou strelou Dobroňa. V závere hostia zo Závodia dvoma gólmi dokonali dielo skazy domácich, a to strelami Molnára. Domáci podali slabý a bezduchý výkon. Hostia zo Závodia si domov odniesli pekné tri body.
Góly: 20. Smieško, 59. Dobroň – 4. Valášek, 26., 86. a 88. Molnár, 36., 49. a 51. Šajnoha. Rozhodoval T. Kamenišťák, 120 divákov. ŽK: Kais.
ROSINA: Lejtrich – Ďuriš, J. Paur, Hlbočan (67. M. Paur), Madžgúň (64. Kais), Smieško, Hodás, Trhančík, Mikunda, Dobroň, Šustek (55. Jaššo).
ZÁVODIE: Trnka – Kuniar, Belko, Kincl, Valášek, Gamboš, Molnár, Sedliaček, Hruboška, Šajnoha, Šoška.

lOstatné výsledky 6. kola:
Belá – Bánová B 3:2 (0:0), 55. Vrábel, 62. Jaroščiak, 75. Novák – 56. Červený, 92. Podhradský. Bytčica – Varín 1:3 (0:1), 72. I. Tichák (vl.) – 7. Kuchár, 76. P. Stromček, 87. I. Tichák.

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?