Sobota, 17. november, 2018 | Meniny má Klaudia

Enduráci znova vyjazdili trofeje

Uplynulý víkend sa konali ďalšie preteky Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v cross country v Žaškove. Na pretekoch sa zúčastnilo 220 jazdcov zo Slovenska, Čiech a Poľska. Jazdilo sa v extrémne prašných a horúcich podmienkach na 10 km okruhu, ktorý bo

l pripravený väčšinou na strmých lúkach.

Časť trate viedla lesom, čo bolo divácky zaujímavým motokrosovým divadlom a extrém testom pre pretekárov, ktorých čakali prekážky v podobe drevených klátov. Pretekári hobby triedy svoj okruh absolvovali sedemkrát v čase 1,5 hodiny, profi desaťkrát za dve hodiny. Najlepšie sa darilo Pavlovi Gajdošovi, ktorý vo svojej triede v pretekoch Slovenského pohára N1 skončil na peknom 2. mieste. Na druhý deň bol po štarte prvý, počas pretekov sa držal na úžasnej 2. priečke, no tesne pred cieľom mu toto miesto prevzal jazdec za ním. Aj tak mu celkovo patrí 2. miesto. Vinou časomiery však vyhlásili na tomto mieste iného jazdca, čo Gojdošovi i celému tímu pokazilo radosť.

Po proteste tímu sa všetko vysvetlilo, no neskrylo to rozhorčenie viacerých jazdcov. Druhý jazdec profi triedy Roman Ondreáš jazdiaci kategóriu N3 prvý aj druhý deň dojazdil na 7. mieste, celkovo mu nakoniec patrilo 7. miesto. Rudo Tomala v hobby triede štvortaktných motocyklov v sobotu po vydarenom štarte si až do 3. kola držal 3. pozíciu, pre vážnu technickú poruchu však preteky nedokončil. To bola pre neho veľká smola, lebo v celovom poradí bol druhý. Fero Kapaník i napriek nedoliečenému ramenu na preteky nastúpil. Prvý deň si vybojoval 6. miesto, na druhý to bolo už pekné 4. miesto, celkovo skončil štvrtý. Peter Mikolaj jazdiaci tiež v hobby triede 250 cm3 v sobotu dojazdila až na 11. mieste, v nedeľu skončil siedmy, čo mu vynieslo konečné 8. miesto. Jazdci Enduro Teamu Turzovka rozhodne opäť pekne reprezentovali seba i svoje mesto.

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  2. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!