Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky
III. LIGA

Stará Bystrica na zostupe

V šiestej minúte bol Sedúch vo vynikajúcej šanci, no brankár Krišica kryl. V 13. minúte hostia po rohu Viteka nastrelili tyč. Prišla však situácia v 16. minúte, kedy Šumský dával po rohu na 1:0 a hneď o minútu neskôr strieľal opäť.

St. Bystrica – Makov 2:0 (2:0)
Po osi Tvrdý – Faktor sa dostal k lopte a zvyšoval na 2:0. Hostia potom dvakrát pohrozili, no ich šance Podolák kryl. Prvý polčas boli domáci lepším mužstvom. V 57. minúte išiel Sedúchov trestný kop tesne vedľa. Zaujímavý moment sa odohral desať minúte pred koncom zápasu, kedy Tvrdý triafal do tyče, odkiaľ sa lopta odrazila do druhej žrde. V druhom polčase bol zápas vyrovnanejší, ale domáci si tri body zaslúžili. Boli lepším mužstvom. Góly: 16. a 17. Šumský, 150, ŽK: Držiak, Sedúch, Tvrdý – Bačík, Rozhodoval Halfár. ST. BYSTRICA: Podolák – Korenčík, Šimašek, Ľ. Kolembus (50. Melišík), Lokša, Tvrdý, Sedúch (80. Kubala), Držiak, Šumský, Faktor, Mačejko. MAKOV: Krišica – Barčák, Rom. Křenek, Zajac, Bačík, J. Špulica (73. Sojčák), Lazič, Vitek, D. Špulica (59. Pavlica), Rob. Křenek, Šustek

Lip. Štiavnica – Krásno n. Kys. 6:0 (0:0)
Po vyrovnanom prvom polčase prišla sprcha na začiatku druhého, kedy hostia dostali dva góly v priebehu piatich minút. Domáci sa však neuspokojili a z aktivity neubrali, naopak. Pridali ešte štyri góly Krásňanom na cestu. Góly: Juráš 3, Mrva 2, Mikuláš, Rozhodoval Putra, 200 divákov. KRÁSNO: M. Šustek – Šadlák, Timek, Borovička, Gábor, Šutý, Vaňovec, Kubica, Kulla, Súkenník, Seko.

Námestovo – K. N. Mesto 3:1 (1:1)
Domáci začali svižne, už v druhej minúte mali stopercentnú gólovú príležitosť, no brankára Poništa nedokázali prekonať. Sedem minút na to využili ponúknutú príležitosť domáci, keď na tretiu dorážku bol už brankár hostí krátky. V 17. min. potrestal hosťujúci Kuťka domáceho brankára, ktorý stál vysoko pred bránou. Strelou z trestného kopu z vlastnej polovice ihriska. V 66. min. po strate lopty v útočnom pásme hostí domáci využili brejk do otvorenej obrany a Kubáni peknou strelou dával na 2:1. V 77. min. po tlačenici pred domácou bránou dostal Martini červenú kartu za udretie súpera. V 88. min. pečatil výhru Námestova jeho kapitán Siman. Strelou po zemi bol Poništ krátky. Pred 150 divákmi sa hral svižný futbal. Góly: 9. Kurčinka, 66. Kubáni, 88. Siman – 17. Kuťka, Rozhodoval Matejčík, 150 divákov, ŽK: Kubáni. ČK. Martini. K.N.M.: Poništ – Valiašek, Paulus, Vlček, Kuťka, Martini, Záhradník, Boris (79. Holeščák, 85. Bugáň), Tabak, Púčala (23. P. Janščo), P. Janščo.

Bytča – D. Strehová 3:1 (1:1)
Bytčania mali počas celého zápasu výraznú prevahu. Ich hra však bola príliš profesorská, bez nasadenia. Aj preto šli v 17. min. do vedenia hostia, keď sa po nedôraznej hre obrany presadil Ďurčok. Domáci vyrovnali v 32. min., keď strelou z hranice šestnástky trafil k žrdi Chrenko. V prvom polčase už viac gólov nepadlo, a to aj zásluhou výborného Skopala v bráne Strehovčanov. Po zmene strán Bytčania zlepšili pohyb a dôraz a zákonite prišli góly. V 38. min. skóroval krásnym volejom z 30 m Šebík. Ten istý hráč v 70. min. stanovil konečný výsledok zápasu po tečovanej strele. Góly: 32. Chrenko, 38. a 79. Šebík – 17. Ďurčok. Rozhodoval Kučera, 200 divákov. ŽK: Chrenko, Gállik. BYTČA: Pupík – Kocián (46. Mišutka), Klimík, Šelmek, Chrenko, Gajdošík, Šebík, Čikota, Mikula, Konečný, Gállik.

Lietavská Lúčka – Bánová 1:0 (0:0)
Prvá prehra lídra súťaže sa zrodila v predposlednom kole, keď v 48. min. Drahno po kombinácii Kaštana so Šupinom prestrelil Adamčíka. Hostia mali v druhom polčase územnú prevahu, ale vyloženú šancu si nevypracovali. Výsledok je spravodlivý. O zápase rozhodla jediná vyložená šancu, ktorú premenil najlepší strelec domácich Pavol Drahno. Góly: 48. Drahno. ŽK: Horčík (L. Lúčka). Rozhodoval Medveď, 500 divákov.

Ostatné výsledky 29. kola: Dolná Ždaňa - Králiky 3:2 (1:0), Kremnička - Fiľakovo 3:1 (1:1), Martin-R. Sobota B – Zvolen 0:0.

6. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  7. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  8. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  9. Hudbou proti holorubom.
  10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?

4 h

Cez víkend sa hrali dohrávky 3., 4. a 5. ligy.

14. jún

Bezpečnosť ľudí a plynulosť cestnej premávky, to boli dva hlavné ciele vybudovania cyklochodníka v Turzovke. Ten dokončili vlani v septembri a po necelom roku bilancovania je jasné, že tento investičný zámer ľudia ocenili. Financovali ho aj z eurofondov.