Skalité opäť iba druhé

Domáci, ktorí si neboli istí záchranou, a hostia, ktorí cítili malú šancu na postup, hrali vyrovnaný zápas. Už v úvodnej minúte využili domáci chybu v obrane hostí - 1:0. V 21. min. po centri domáceho hráča hlavičkou upravili stav na 2:0.

D. Hričov - Skalité 3:1 (2:0)
Tento gól akoby uspal domá-cich a naopak prebral hostí, ktorí začali ohrozovať brejkmi bránu domáceho mužstva.
V 39. min. Skaliťania nastrelili brvno. Do konca polčasu nepremenili ani jednu z šancí,
a to najmä zásluhou brankára, ktorý podržal svoje družstvo. V druhom polčase bol priebeh zápasu opäť vyrovnaný. V 77. min. hostia skórovali na 2:1. V 80. min. im nevyšla ofsajdová pasca. Domáci zvýšili na 3:1. Góly: Vančík 2, Sabo – R. Mikula. Rozhodovala Pavkovčeková, 300 divákov. ŽK: Maňák, Sidora (Skalité). SKALITÉ: Tatarka – Ľ. Mikula (57. Surhaňák), Sidora, Maňák, Vlček, Mudrík, R. Mikula, M. Serafín, Chovanec, Ľ. Serafín (59. Krčmárik), Kulla (75. Časnocha).

Strečno – Podvysoká 1:0 (0:0)
V Strečne sa hral pekný a obojstranný zápas. Domáci začali náporom, už v 10. min. Kopásek po akcii Beháňa poslal prudkú strelu na bránu Podvysokej. V 20. min. skončil ďalší pokus z dvadsiatich metrov na brvne. V druhom polčase Strečno zvýšilo tlak a v 55. min. po rohu Radočániho L. Melo hlavičkoval pod brvno. Potom sa hralo už len medzi šestnástkami. Gól: 55. L. Melo. Rozhodoval Vojvoda, 200 divákov. ŽK: Bytčánek, F. Turiak (Podvysoká). PODVYSOKÁ: Hruška – P. Kubiš (78. F. Turiak), Ligáč, Chytil, P. Bytčánek, Slíž (46. Perďoch), M. Turiak, Klago, Cvinček, R. Kubiš, M. Bytčánek.

Rudinská – Korňa 3:0 (1:0)
Domáci začali hneď od úvodu tlakom, z ktorého pramenili tri príležitosti. Najväčšiu mal Bočej, avšak z jedenástich metrov netrafil bránu. V 26. min. zahrával Malík priamy kop a jeho center usmernil do brány Zuziak. Od tohto momentu to bol medzišestnástkový futbal. Po prestávke zatlačili domáci hostí pred ich šestnástkou. Pri tomto tlaku unikol v 50. min. Tichý a bol faulovaný v šestnástke. Z nariadeného pokutového kopu Zjavka zvyšoval na 2:0. Minútu na to ušiel po pravej strane opäť Tichý. Vymenil loptu so Zuziakom a skóroval do prázdnej brány. Od tohto momentu sa začal hra prelievať z jednej strany na druhú, pretože hostia už len nakopávali lopty a domáci nemali problém výsledok udržať. Góly: 26. Zuziak, 50. Zjavka (11 m), 51. Tichý. Rozhodoval Žeriava, 120 divákov. ŽK: Tichý, Malíček,. RUDINSKÁ: Ďurina – Malíček, Malík, Lisko, Kotrč, Pika (78. Šuraba), Zuziak, Tichý, Bočej, Luciak, Zjavka (68. Čupa). KORŇA: Brčák – Pav. Korduliak, Dorociak, Baričák (45. Košeľa), Pet. Korduliak, Ligáč, P. Kotek, T. Kotek, Joz. Michaliček, Veselka (51. Mucha), Klago.

Radoľa – Varín 3:1 (1:0)
V zápase bol prvý polčas vyrovnaný. Domáci dali v 31. min. otvárací gól z kopačky Žubora. Druhý polčas začala Radoľa neisto. Hra sa postupne vyrovanla. Po viacerých nepremenených šanciach nariadil Drapáč pokutový kop, ktorý Kaplík premenil. Varín hral viac na strane Radole. Z tohto tlaku hostia premenili šancu a znížili na 2:1. Radoľa hru udržala. Hostia otvorili obranu v snahe vyrovnať, čo využili domáci a Luprich strelil tretí a posledný gól zápasu. Góly: 30. Žubor, 55. (11 m) Kaplík, 90. Luprich – 84. Stránsky. Rozhodoval Drapáč, 150 divákov. ŽK: Harcek – Nemček. RADOĽA: Gašinec – Pavlus, Jakubec, Šuták (44. Valík), Harcek, Luprich, Gazdík, Kaplík(66. Ďuriš), Žúbor, Minár, Macejko.

Raková – Predmier 2:1 (0:1)
Domáci museli vyhrať, s čím na trávnik nastupovali. Hrali však proti veľmi skúsenému súperovi. V 34. min. domáci netrafili bránu a následne sa hostia ujali vedenia. V druhom polčase domáci zvýšili tlak, z ktorého vzišli dva góly Badžgoňa. Raková nepremenila aj veľa vyložených šancí. Góly: 65. a 87. M. Badžgoň, - 38. Červenec, 250, Rozhodoval Tutura. RAKOVÁ: T. Kajánek – A. Kajánek, Ľuptovec, Majerík, Tatarčiak, Rebroš (85. Jarábek), Mar. Badžgoň, Maľovaník, Krištofík, Mir. Badžgoň (89. Zemaník), P. Martiník.

Bánová B – Rudina 2:1 (0:1)
Domáci začali bez pohybu, nápadov a prihrávok. To hostia využili na strelenie prvého gólu v 11. min. Bánovské béčko podávalo do konca prvého polčasu nevýrazný výkon. Po zmene strán nastúpili domáci s väčším nasadením a podarilo sa im otočiť výsledok. Góly: 80. a 87. Podhradský – 11. Puráš. 100 divákov, ŽK: Mahút - Brodňan, Macášek. RUDINA: Tolnay – Guzma, Králik, L. Čičala, Haluška, Macášek, Ďugel, Brodňan, A. Čičala (Martinec), Šahan, Puráš.

1. Predmier 25 17 4 4 70:29 55
2. Skalité 25 15 5 5 68:31 50
3. Bánová B 25 12 4 9 45:47 40
4. Strečno 25 12 2 11 42:41 38
5. Žilina-Závodie 25 10 7 8 35:28 37
6. Radoľa 25 9 9 7 50:43 36
7. D. Hričov 25 10 6 9 41:48 36
8. Belá 25 10 5 10 43:43 35