Krásno uspelo v bitke o šesť bodov

Domáci v existenčnom zápase museli vyhrať, avšak súper bol veľmi zdatný, čo potvrdil už v 31. minúte, keď sa ujal vedenia po chybe domácej obrany. Domáci potom zmobilizovali svoje sily a ešte do prestávky vyrovnali Súkenníkom na 1:1.

Bánová - K. N. M. 1:1 (0:0)
Prvý polčas bol plne v réžii domácich. Po viacerých šanciach však nepadol žiaden gól. Hralo sa len na bránu hostí. Drvivý tlak však domáci nedokázali premeniť do gólovej podoby. V druhom polčase sa hra vyrovnala a hostia korunovali svoj zlepšený výkon gólom Vlčeka, ktorý nádhernou strelou z diaľky poslal hostí do vedenia. 15. min. pred koncom zatlačili Bánovčania hostí pred ich vlastnú bránu a po faule na Stalmašeka premenil pokutový kop Frátrik. Góly: 82. Frátrik (11 m) - 61. Vlček. Rozhodoval Baranček, 400 divákov. ŽK: Mičiak (KNM).

Krásno - R. Sobota B 3:2 (1:1)
Domáci v existenčnom zápase museli vyhrať, avšak súper bol veľmi zdatný, čo potvrdil už v 31. minúte, keď sa ujal vedenia po chybe domácej obrany. Domáci potom zmobilizovali svoje sily a ešte do prestávky vyrovnali Súkenníkom na 1:1. Druhý polčas začali tlakom domáci a už v 60. minúte sa ujali vedenia 2:1. Potom sa hralo medzi šestnástkami. V 80. minúte triafal úspešne domáci Súkeník. O tri minúty opäť hostia znížili po priamom kope na 3:2. Viac gólov však už nepadlo. Góly: 41. a 84. Súkenník, 60. Hornák - 31. Baláž, 87. Novosedliak, 400, ŽK: Janák, Scherer, Ladňák, Baláž, R Tokár. KRASNO: šustek – Vaňovec, Timek, Kulla, Šadlák, Kubica, Gábor (84. Zjavka), Neveďal, Seko, Hornák, Súkenník.

Makov - D. Ždaňa 2:0 (1:0)
V 9. minúte po precíznom pase Viteka vyskočil najvyššie Róbert Křenek a otvoril gólový účet stretnutia. Hostia pekne kombinovali, ale ich snaha končila na šestnástke domácich, kde úradoval stopér Bezák. V 23. minúte Šustek preukázal, že hra jedného na jedného je jeho silná stránka. Obišiel čo sa dalo, ale Róbert Křenek na jeho center nedočiahol. V druhom polčase sa obrátky zápasu ešte zvýšili. V 55. minúte na ďalší center Viteka si najlepšie vyskočil Dano Špulica a nedal dobre chytajúcemu Vrešťákovi žiadnu šancu – 2:0. V 59. minúte si Lazič dobre zasekol loptu v šestnástke a v gólovej šanci mu Sepéši nedovolil skórovať. Stále sa hral futbal „hore-dole“, ale bez gólov v sieti. Domáci si umnou taktickou hrou výsledok udržali a dobrý celok zo Ždane poslali domov bez bodu.
Góly: 9. R. Křenek, 55. D. Špulica, 300, ŽK: Toman, Mlakyta, Špulica, Barčák – Rosenberg, Sekereš, Sepeši, R Parobek. MAKOV: Toman – Rom. Křenek, Bezák (82. Sojčák), Bačík, Barčák, D. Špulica, Vitek, Mlakyta, Lazič, Rob. Křenek, Šustek.

S. Bystrica – Bytča 1:1 (0:0)
Do polovice prvého polčasu boli hostia lepším mužstvom. Už v 12. minúte išiel Konečný sám na brankára Podoláka, no ten loptu vyrazil. V 18. minúte chytil Sedúchov trestný kop brankár Klec. V 27. minúte hlavičkovali hostia Konečným, no ten minul. Domáci začali mať optickú prevahu až v druhom polčase. V 54. minúte vylúčil rozhodca Kadaku. V 76. minúte potiahol loptu Šimašek na hranicu šestnástky, prihral Sedúchovi, ktorý bol vo vnútri šestnástky faulovaný a Tvrdý otvoril z penalty gólový účet. Vyrovnanie prišlo dve minúty potom. Po nedorozumení obrany domácich hostia vyrovnali Mišutkom. Góly: 76. (11 m) Tvrdý – 77. Mišutka, 150, ŽK: Faktor, Držiak – Kadak, Šebík, ČK: Kadak, R P. Budáč. S. BYSTRICA: Podolák – Mačejko, Šimašek, Melišík, Hoferica, Tvrdý, Sedúch, Štrba, Lokša, Faktor, Držiak.

Ostatné výsledky 26. kola: Králiky - Námestovo 2:1 (2:0), Piliar, Zlevský - Siman. Kremnička - Lipt. Štiavnica 2:0 (0:0), Kubát, Oláth. Fiľakovo - Zvolen 2:1 (0:0), Rapi, Safranyi - Želiezka, Dolná Strehová - Lietavská Lúčka 1:0 (0:0), 82. Frátrik (11m) - 61. Vlček.

1. Bánová 26 18 8 0 59:15 62
2. D. Ždaňa 26 14 7 5 52:27 49
3. Kremnička 26 12 7 7 42:32 43
4. Zvolen 26 11 7 8 44:27 40
5. Makov 26 12 4 10 53:44 40
6. Bytča 26 10 9 7 37:37 39
7. L. Lúčka 26 10 4 12 36:41 34
8. Králiky 26 8 9 9 41:39 33