Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav
II. LIGA

Doma sa rozlúčili remízou

V Čadci sa hralo zaujímavé stretnutie. Kvalitný súper s viacerými individualitami, čadčianska druhopolčasová snaha a vytúžený gól, šance na oboch stranách, neistý a dnes až príliš viditeľný Ihring, pekná návšteva, dobrý druholigový futbal, fanúšikov bolo

FK Čadca – MFK Vranov nad Topľou 1:1 (0:1)
cítiť... V 12. min. Ploszekova hlavička cieľ nenašla.

V 14. min. David, aj keď „jemne“, ale predsa stiahol rukami útočníka Vranova a Adam nedal Holecovi z 11m šancu 0:1. Ak Čadca na jar prehrávala, nebodovala. Hráči to v domácej rozlúčke chceli zvládnuť. Vranovčania pôsobili futbalovým dojmom, no ten si pokazili hereckými vstupmi a naťahovaním času. V 24. min. nebezpečne centroval Planeta, v zapätí FK zahrával tri rohy v rade, v 31. min. hlavičkoval tesne vedľa Radić a o tri minúty podobne aj Ploszek. Vranovčania pohrozili Vukanacom. Tesne pred prestávkou zabojoval na pravej strane Jakubec, prudký center však hostia pred číhajúcim Vnukom zrazili na roh. V 60. min. zavelil do útoku strelou Planeta. V 61. min. Čadca nebezpečne zahrala jeden z množstva rohov, ale Zorič loptu bezpečne kryl. Hlavný arbiter si známku za celkový dojem definitívne pokazil v 64. min. neodpískaním jasného rohového kopu. Na pokyn asistenta a tisícky divákov rozhodnutie zmenil! V týchto chvíľach sa hralo len na jednu bránu. Tréner Pala preskupil rady.

Štvorčlennú obrannú líniu zredukoval na troch mužov. Dve minúty na to Škorník našiel dlhým centrom Jakubca a ten hlavou zaslúžene vyrovnal – 1:1. Vďaka protiútokom mohli na tri body pomýšľať aj hostia. V 80. min. vyrazil výbornú strelu Holec. V 83. min. prudko vystrelil Joukl a odrazenú loptu len tesne minul Vnuk. Prepotrebné šťastie nestálo na strane FK. Po Jouklovej strele sa už v Čadci kričalo „gól“, ale lopta sa od tyče odrazila popred bránu späť do poľa. V 89. min. pohrozil agilný Baran a v 90. min. už hostia dvíhali ruky nad hlavu, ale Novotný v poslednej chvíli strelu zblokoval. Záver zápasu obstarali Červenec s Piňom, skóre sa už nemenilo. lTrńer FK Čadca, Libor Pala: „Mrzí ma, že sme doma remizovali práve prvý a posledný zápas. V druhom polčase sme však boli jasne lepší a šance sme na víťazstvo mali. Hráčov remíza mrzí, ale musíme ich postaviť na nohy. Dnes chceli vyhrať a myslím si, že to cítili aj diváci, ktorí im po zápase za výkon zatlieskali.“

Góly: 72. Jakubec - 14. J. Adam (11 m)
Rozhodoval: Ihring
Divákov: 1 000
ŽK: Holec – Šamo
FK: Holec – Novotný, Kavuliak, Radić, Piňo – Jakubec, David (19. Planeta), Škorník, Joukl – Ploszek (64. Červenec), Vnuk.

Ostatné výsledky 29. kola: Lipany – Žiar n. Hr. 0:2 (0:0), 61. Karakačanov, 67. Páleník. Spiš. N. Ves – Stropkov 1:0 (1:0), 2. T. Čekovský. Prešov B – L. Mikuláš 1:1(0:1), 90. Ziemba - 6. Kapláň. B. Bystrica B – D. Kubín 2:2 (1:2), 42. Bobor, 57. Bušík - 15. M. Kubala, 23. Sani (11 m). Podbrezová B - Rakytovce 1:0 (0:0), 89. G. Snitka. Sabinov – Turč. Teplice 2:2 (2:1), 15. a 32. T. Martaus - 44. Ľ. Horváth, 52. M. Schmidt. Žilina B – Banská Bystrica B 3:4 (1:0), 39. Lietava, 57. Bello, 90.+ Poliaček - 48. Kamas, 55. a 73. Šulek, 81. Levický.

16. Stropkov 29 4 3 22 22:57 15

1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  2. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  3. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  6. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  7. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  8. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  9. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  10. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  1. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Zlatý mok čapujú najlepšie v Prešove. Šarišským Majstrom výčapu
  5. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  6. Equal treatment is a must for successful companies of the future
  7. Aj v Poluse chránime vaše srdcia
  8. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  9. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  10. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  10. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste 3 817

Koňušík: Zápas sme stratili v prvom polčase (HLASY TRÉNEROV)

Prečítajte si reakcie trénerov kysuckých mužstiev.

MY Kysucké noviny s novými atraktívnymi súťažami

Aj najnovšie číslo MY Kysuckých novín má čo ponúknuť čitateľom. Pokračujú zaujímavé seriály venované hradom a záhradám. Opäť štartuje obľúbená súťaž na hokejové zápasy HC Oceláři Třinec. A ďalšia MY hľadáme domácich miláčikov. Zapojte sa a vyhrajte!