Sobota, 15. december, 2018 | Meniny má Ivica
II. LIGA

Doma sa rozlúčili remízou

V Čadci sa hralo zaujímavé stretnutie. Kvalitný súper s viacerými individualitami, čadčianska druhopolčasová snaha a vytúžený gól, šance na oboch stranách, neistý a dnes až príliš viditeľný Ihring, pekná návšteva, dobrý druholigový futbal, fanúšikov bolo

FK Čadca – MFK Vranov nad Topľou 1:1 (0:1)
cítiť... V 12. min. Ploszekova hlavička cieľ nenašla.

V 14. min. David, aj keď „jemne“, ale predsa stiahol rukami útočníka Vranova a Adam nedal Holecovi z 11m šancu 0:1. Ak Čadca na jar prehrávala, nebodovala. Hráči to v domácej rozlúčke chceli zvládnuť. Vranovčania pôsobili futbalovým dojmom, no ten si pokazili hereckými vstupmi a naťahovaním času. V 24. min. nebezpečne centroval Planeta, v zapätí FK zahrával tri rohy v rade, v 31. min. hlavičkoval tesne vedľa Radić a o tri minúty podobne aj Ploszek. Vranovčania pohrozili Vukanacom. Tesne pred prestávkou zabojoval na pravej strane Jakubec, prudký center však hostia pred číhajúcim Vnukom zrazili na roh. V 60. min. zavelil do útoku strelou Planeta. V 61. min. Čadca nebezpečne zahrala jeden z množstva rohov, ale Zorič loptu bezpečne kryl. Hlavný arbiter si známku za celkový dojem definitívne pokazil v 64. min. neodpískaním jasného rohového kopu. Na pokyn asistenta a tisícky divákov rozhodnutie zmenil! V týchto chvíľach sa hralo len na jednu bránu. Tréner Pala preskupil rady.

Štvorčlennú obrannú líniu zredukoval na troch mužov. Dve minúty na to Škorník našiel dlhým centrom Jakubca a ten hlavou zaslúžene vyrovnal – 1:1. Vďaka protiútokom mohli na tri body pomýšľať aj hostia. V 80. min. vyrazil výbornú strelu Holec. V 83. min. prudko vystrelil Joukl a odrazenú loptu len tesne minul Vnuk. Prepotrebné šťastie nestálo na strane FK. Po Jouklovej strele sa už v Čadci kričalo „gól“, ale lopta sa od tyče odrazila popred bránu späť do poľa. V 89. min. pohrozil agilný Baran a v 90. min. už hostia dvíhali ruky nad hlavu, ale Novotný v poslednej chvíli strelu zblokoval. Záver zápasu obstarali Červenec s Piňom, skóre sa už nemenilo. lTrńer FK Čadca, Libor Pala: „Mrzí ma, že sme doma remizovali práve prvý a posledný zápas. V druhom polčase sme však boli jasne lepší a šance sme na víťazstvo mali. Hráčov remíza mrzí, ale musíme ich postaviť na nohy. Dnes chceli vyhrať a myslím si, že to cítili aj diváci, ktorí im po zápase za výkon zatlieskali.“

Góly: 72. Jakubec - 14. J. Adam (11 m)
Rozhodoval: Ihring
Divákov: 1 000
ŽK: Holec – Šamo
FK: Holec – Novotný, Kavuliak, Radić, Piňo – Jakubec, David (19. Planeta), Škorník, Joukl – Ploszek (64. Červenec), Vnuk.

Ostatné výsledky 29. kola: Lipany – Žiar n. Hr. 0:2 (0:0), 61. Karakačanov, 67. Páleník. Spiš. N. Ves – Stropkov 1:0 (1:0), 2. T. Čekovský. Prešov B – L. Mikuláš 1:1(0:1), 90. Ziemba - 6. Kapláň. B. Bystrica B – D. Kubín 2:2 (1:2), 42. Bobor, 57. Bušík - 15. M. Kubala, 23. Sani (11 m). Podbrezová B - Rakytovce 1:0 (0:0), 89. G. Snitka. Sabinov – Turč. Teplice 2:2 (2:1), 15. a 32. T. Martaus - 44. Ľ. Horváth, 52. M. Schmidt. Žilina B – Banská Bystrica B 3:4 (1:0), 39. Lietava, 57. Bello, 90.+ Poliaček - 48. Kamas, 55. a 73. Šulek, 81. Levický.

16. Stropkov 29 4 3 22 22:57 15

1. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  2. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  3. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  4. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  1. Riešenie kolízií áut - exkluzivní autokamera MiVue 766 WiFi
  2. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  3. Problém s darčekom? 10 perfektných tipov na Vianočné darčeky!
  4. Slovensko bude vo svete reprezentovať projekt Zachráň včely
  5. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  6. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  7. Moderný hotel, kde sa cítite ako doma
  8. Vedecká rada k 80. výročiu SvF STU v Bratislave
  9. Stavebná fakulta STU má učebňu na 3D tlač a virtuálnu realitu
  10. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?

Zásobovanie Kysúc elektrikou prebieha cez nové vedenie

Ešte na jar začali energetici s komplexnou rekonštrukciou dvojitého elektrického vedenia veľmi vysokého napätia medzi Kysuckým Novým Mestom a Čadcou.

Fantázia! Stolnotenisti budú zimovať na tretej priečke v tabuľke

Šieste extraligové víťazstvo jesene dosiahla Čadca na úkor Nových Zámkov.

O stromčeky z Kysúc nie je záujem, nechcú ich ani domáci

Kedysi vyexpedovali Lesy SR z Kysúc vyše 20-tisíc stromčekov. Dnes ich nechcú ani domáci. Aj preto bude na Lesnej správe v Čadci prípadným záujemcom k dispozícii len 20 kusov.

Štefanský pohár sa blíži

Čadca bude po roku opäť žiť futbalom.

Na veľtrhu cvičných firiem sa im darilo

V dňoch 22. – 23. novembra sa v Bratislave konal jubilejný 20. ročník súťaže Medzinárodný veľtrh cvičných firiem.