Streda, 25. apríl, 2018 | Meniny má Marek
V. LIGA

Korni brejky nevyšli

Domáci sa ujali vedenia Súľovským, ktorý využil nedorozumenie hosťujúcej obrany. Hra sa potom vyrovnala, Korňa hrozila po brejkoch. Michalíček si v závere polčasu po peknej prihrávke spracoval loptu a nedal Chobotovi šancu.

Bánová B - Korňa 2:1 (1:1)
Po dohovore v šatni domácich Brezany pridali. Štvrťhodinu pred koncom Červený obišiel obrancu hostí a nekompromisne skóroval. V závere zápasu Korňa vyvinula snahu vyrovnať, ale domáci umne a takticky zápas dohrali na víťaz-stvo. Góly: 2. Súľovský, 76. Červený – 40. Michalíček. Rozhodoval Janíček, 150 divákov. ŽK: Mahút, Krajíček – Veselka, Korduliak.
KORŇA: Bršťák – Pav. Korduliak, Dorociak, Ďurkáč, Pet. Korduliak, Ligáč, Kotek, Baričák, Košeľa, Michalíček, Veselka.

Belá - Skalité 1:4 (1:3)
Domáci po troch prehrách potrebovali bodovať, no boli to hostia, ktorí sa v 2. min. gólom M. Serafína ujali vedenia. V 5. min. mohla Belá vyrovnať, ale Cabadaj netrafil prázdnu bránu. Od tohto momentu domáci tlačili a gólom Kurcinu v 15. min. vyrovnali na 1:1. V najväčšom tlaku však hostia zvyšovali po rohovom kope zásluhou Vlčeka, ktorý krásnou strelou upravil stav zápasu na 1:2. Hostia im však naďalej ukazovali, ako sa dávajú góly. V 35. min. L. Serafín ušiel domácej obrane a zvýšil na 1:3. Hostia mohli do konca prvého polčasu zvýšiť aj na 1:4, ale zaváhali v zakončení. Po zmene strán domáci sa snažili zmeniť nepriaznivý stav, ale dvakrát tyčka a raz brvno im stálo v ceste. V 60. vylúčil rozhodca hosťom hráča za úmyselné kopnutie. Ani to však im nezabránilo skórovať z protiútoku, keď Pivarčík zakončil gólový účet stretnutia na 1:4. Góly: 15. Kurcin - 2. M. Serafín, 25. Vlček, 35. L. Serafín, 85. Privarčík. Rozhodoval Mihálka, 150 divákov. ŽK: Kurcin (Belá). ČK: M. Serafín (Skalité).
SKALITÉ: Petlan, Sidora, Maňál, Vlček, Mikula, Pivarčák, M. Serafín, Chovanec, L. Serafín (84. Krčmárik), Kulla, Petrák.

Rudinská - D. Hričov 2:0 (1:0)
Lepší futbal hrala Rudinská. Už od začiatku držala opraty zápasu pevne v rukách, keď prišli aj prvé gólové šance a jednu z nich v 30. minúte premenil Zjavka. Hneď po polčase sa domácim podarilo zvýšiť na 2:0 Luciakom. Rudinská si už vypracovaný náskok udržala do konca stretnutia. Góly: 30. Zjavka, 57. Luciak. 250 divákov. ŽK: Malík – Masný, R Beňo.
RUDINSKÁ: Ďurina – Pika, Malík, Kotrč, Malíček, Čupa (80. Šuraba), Zuziak, Urbanek, Bočej (86. Ceniga), Luciak, Zjavka.

Brezany Bánová B – Korňa 2:1 (1:1)
Už v druhej minúte zápasu Korňa inkasovala gól. Otriasla sa vyrovnala nielen hru ale strelila aj vyrovnávajúci gól, keď triafal presne Michaliček. V 40. minúte navyše hostia nastrelili brvno domácej brány. Hra bola druhý polčas vyrovnaná, ale po chybe Korňa inkasovala víťazný gól na 2:1. Góly: 2. Súľovský, 71. Červený – 35. Michaliček. 70 divákov. ŽK: Mahút, Krajíček – Veselka, P. Korduliak. R. Janíček.
KORŇA: Brščák – Pav. Korduliak, Pet. Korduliak, Dorociak, Ďurkáč, Ligáč, Kotek, Baričák, Košeľa, Michaliček, Veselka.

Radoľa - Podvysoká 3:0 (1:0)
Prvý polčas bol vyrovnaný. Domáci strelili gól v 34. minúte, keď Harcek dostal loptu
a preloboval brankára. Po obrátke Radoľa využila štandardnú situáciu a zvýšila na 2:0. Hostia však chceli znížiť. Otvorili hru a snažili sa streliť gól. Nepodarilo sa. Navyše Luprich využil priestor a z vlastnej polovice sa dostal až ku bráne hostí a premenil. Radoľa vyhrala zaslúžene. Góly: 34. Harcek, 47. J. Žúbor, 69. Luprich. 150 divákov. ŽK: Minár, Žúbor – F. Bytčánek, Turiak, R Blahušiak.
RADOĽA: Gašinec – Pavlus, Jakubec (83. Kováčik), Šuták, Macejko, Harcek, Gazdík (72. Malík), Kaplík (46. Luprich), Žúbor, Králik, Minár. PODVYSOKÁ: Hruška – Kubiš (84. Stopka), F. Bytčánek, Klago, P. Bytčánek, Slíž (70. J. Perďoch), Turiak, Cvinček, P. Perďoch, M. Bytčánek, Heglas.

Raková – Rudina 4:0 (0:0)
Prvý polčas bol vyrovnaný.
Z hry Rudiny nebolo cítiť tabuľkové postavenie. V druhom polčase si domáci uvedomili,
o čo hrajú a zapli na plné obrátky, čoho boli výsledkom štyri góly a ešte niektoré šance ostali nepremenené. Góly: 47. M. Badžgoň, 51. Rebroš, 80. a 85. Martiník, 300, ŽK: Ľuptovec, Maľovaník – Ďugei, A. Čičala, R Juríček, RAKOVÁ: T. Kajánek – Ľuptovec, A. Kajánek, Rebroš (80. Honíšek), Tatarčiak, Belko (75. Olšiak), Mart. Badžgoň (70. Marčák), Maľovaník, Krištofík, Mir. Badžog, Martiník.

Ostatné výsledky:
Strečno - Závodie 2:0 (0:0), 85. Beháň (11m), 89. P. Kopásek, Predmier - Varín 1:1 (0:0), 33. Pobjak – 87. Repkovský.

2. Na čo míňa najviac rodina z Kysúc? 294
  3. V telefonátoch sa ozývajú vyhrážky a príkaz uhradiť „ukradnutú“ elektrinu 264
  4. Na štart sa postavil rekordný počet vytrvalcov, z Kysučanov bol najrýchlejší Bubeník Video 251
  5. Premiérový ročník ovládli hokejisti Marines Žilina 239
  6. Zahral si v Lige majstrov. V Izraeli sú väčší fanatici do futbalu ako u nás, tvrdí Foto 222
  7. Policajti zadržali dílera, ktorý kupoval pervitín aj v Kysuckom Novom Meste Foto 217