Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky
III. LIGA

Rozhodoval dobrý úvod

Lietavská Lúčka - Stará Bystrica 3:2 (3:1)
Zápas rozhodol už jeho úvod. Lietavská Lúčka sa v priebehu dvoch minút ujala vedenia o dva góly. Sľubný začiatok potom domácich akoby ukolísal, čo využil na zníženie skóre hráč hostí Sedúch. Aj keď Kotrbanec zvýšil na 3:1, hostia opäť po chybe domácej obrany skorigovali na rozdiel jedného gólu. Záver bol opäť dramatický. Najväčšiu šancu hostí spálil v 80. min. na dvakrát Sedúch.
Góly: 2. Drahno, 4. Klapčík, 27. Kotrbanec - 21. Sedúch, 57. Tvrdý. R Putra, 220 divákov. ŽK: Horčík – Hoferica. ST. BYSTRICA: Ritnošík (46. Podolák) – Sobol, Šimášek, Melišík (80. Korenčík), Hoferica, Tvrdý, Sedúch, Tržiak, Lokša (85. Ľ. Kolembus), Faktor, Mačejko.

Námestovo - Makov 0:0
Vo vyrovnanom zápase sa hral technický futbal. V prvom polčase mali aktivitu na svojich kopačkách domáci hráči, ale hosťujúca defenzíva pracovala perfektne. V druhom polčase hostia ožili. Ich protiútoky boli nebezpečné, ale domáci brankár Machunka dobre čítal hru. V 74. min. agilný domáci kapitán Siman z hranice šestnástky poslal nechytateľnú bombu do šibenice Tomanovej brány, ale „všadebol“ stopér Bezák fantasticky hlavou kryl strelu na roh. Domáci pribúdajúcimi minútami znervózneli. V 85. min. jediné zaváhanie stopéra Habiňáka nevyužil dobre hrajúci Šustek. Remíza je spravodlivá.
Rozhodoval Kučera, 300 divákov. ŽK: Bačík (Makov). Makov: Toman – Barčák, Bezák, Bačík, K. Křenek, D. Špulica, Vitek, Mlakyta, J. Špulica, R. Křenek , J. Šustek.

K. N. Mesto – D. Strehová 3:0 (1:0)
Domáci futbalisti, viac túžiaci po víťazstve, začali stretnutie náporom. Hneď sa ujali vedenia v 5. min. po nedôrazných zásahoch hosťujúcich obrancov. Z prvej strely na bránu dal z blízka gól Pučala. V druhej polovici prvého polčasu futbalisti Prameňa hru vyrovnali, zdalo sa, že prebrali iniciatívu. Vážnejšiu gólovú príležitosť počas celého zápasu si nevypracovali. Góly prišli až v závere. V 75. min. ušiel po pravej strane Mahút
a do prázdnej brány dorazil Holeščák. V 84. min. po ďalšom rýchlom protiútoku domácich futbalistov, brankár Skopal v páde neudržal strelu Tabaka a popod telo mu prekĺzla do siete - 3:0.
Góly: 5. Pučala, 75. Holeščák, 84. Tabak, R Marhefka, 100 divákov. ŽK: Martini – Ivičič. K. N. M.: Ďurkovič – Vaľjašek, Pavlus, Vlček, Martini, Záhradník, Tabak, Holeščák, Púčala, Mahút (84. Golian), M. Ondrušek (29. Kohút).

Zvolen - Krásno 5:1 (2:0)
Hostia nezachytili úvod stretnutia, keď už v 18. min. prehrávali 2:0. Po druhom góle sa však hra vyrovnala a boli to hostia, ktorí zahodili štyri tutovky. Potom sa hra odvíjala v strede ihriska. V závere sa Krásno chcelo pokúsiť o zvrat. Úmysel nevyšiel a v rozpätí šiestich minút hostia dostali ďalšie góly. Treba povedať, že výsledok nezodpovedá priebehu hry, keď hosťujúci hráči zahodili šesť vyložených šanci. Futbal sa však hrá na góly a tak body ostali vo Zvolene.
Góly: 4. Záturecký, 18. Želiezko, 82. a 84. Bohuš, 90. Morávek - 89. Šutý, R Fízel, 290 divákov. ŽK: Šadlák, Hornák, Neveďal.
KRÁSNO: Šurina – Vaňovec, Timek, Kulla, Šadlák, Kubica, Neveďal (77. Seko), Šutý, Gábor, Hornák, Súkenník.

Ostatné výsledky 23. kola: Martin-R. Sobota B - Kremnička 2:2 (1:2), 20. Novosedliak, 60. Kižik - 12., 36. Keller. Lipt. Štiavnica - Fiľakovo 6:1 (2:0), 9. Juráš, 32., 46., 68. Švárny, 69. Čačo, 81. Mikula - 89. Nagy., Dolná Ždaňa - Bytča 4:1 (3:0), 3. Urdela, 7. Maruniak, 41. Žiak, 71. Rozenberg – 83. Šelmek. Bánová - Králiky 1:0 (1:0), 20. Labuda.

1. Bánová 23 17 6 0 55:13 57
2. D. Ždaňa 23 13 7 3 51:21 46
3. Zvolen 23 11 6 6 41:21 39
4. Makov 23 10 4 9 48:41 34
5. Kremnička 23 9 7 7 33:30 34
6. Bytča 23 8 8 7 28:33 32
7. Kys. NM 23 9 4 10 29:26 31
8. R. Sobota B 23 9 4 10 32:33 31