Štvrtok, 8. december, 2022 | Meniny má Marína

Po zápase sa zaiskrilo

Makov - Bánová 1:1 (1:1)
V šlágri kola sa nehral okulahodiaci futbal. Obidve mužstvá zhusťovali priestor a bolo to viac o bojovnosti. V prvom polčase mali predsa len navrch domáci a v 14. minúte Vitek z priameho kopu najprv nastrelil spoluhráča Mlákytu v múre a odrazenú loptu halfvolejom trafil Adamčíkovi nechytateľne po ľavej ruke do siete. Hostia sa snažili kombinovať a loptu ľahko nestrácali. Ich sporadické útoky končili na dobre fungujúcej domácej obrane. Tesne pred odchodom do kabíny Padala nadvihol center do šestnástky, kde Sluka prejavil cit v koncovke a vyrovnal na 1:1. Domáci sa v druhom polčase do očakávaného tlaku už vôbec nedostali. Hosťujúca obrana hrala pozične dobre a domácim nič nedarovala. Za zmienku stojí v 72. minúte brvno Ďuratného. Remíza zodpovedá priebehu diania na ihrisku a je zaslúžená.
Góly: 13. Vitek – 44. Sluka. Rozhodoval Marhefka, 500 divákov. ŽK: Roman Křenek – D. Ďuratný. MAKOV: Toman – Barčák, Bezák, Roman Křenek, Bačík, Špulica, Mlákyta, Vitek, Šustek, Lazič, Róbert Křenek.

SkryťVypnúť reklamu

Fiľakovo – Krásno 1:0 (1:0)
Už v druhej minúte inkasovali hostia gól z priameho kopu. Hra bola vyrovnaná, avšak niektoré sľubné šance neboli využité. Po prestávke zmenili hostia štýl hry. Posilnili útok, ale gól už nestrelili. Tri body teda ostali doma. K samotnému zápasu treba poznamenať, že po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu domáci hráči napadli hosťujúcu jedenástku, ktorá sa vracala z ihriska, z čoho vyplynulo vylúčenie dvoch hráčov domácich.
Gól: 2. Baláž, 200, ŽK: Vršanský, Rapi, Adamec - Kubica, Neveďal, Hornák, Seko, ČK: Molnár, Telek - Borovička, R Horný.
KRÁSNO: Šustek – Zjavka (59. Seko), Hornák, Borovička, Kolembus, Kulla, Neveďal (70. Gábor), Kubica, Vaňovec, Súkenník, Šúty.

S. Bystrica - Kys. Nové Mesto 3:0 (0:0)
Kysucké derby malo svoju šťavu. Prvý polčas mali loptu viac na kopačkách hostia, ale k ohrozeniu brány sa nedostali. Druhý polčas bol jednoznačne v réžii Bystričanov. Po dohovore v kabíne vybehli na trávnik ako vymenení. Svoju prevahu vyjadrili aj gólovo. Prvý gól padol po rohovom kope, kedy sa dostal k odrazenej lopte Šumský a z dorážky otváral skóre. Druhý gól vsietil Sedúch. Bombou rozvlnil sieť. Tretí hlavičkoval Faktor po centri Melišíka. Diváci videli peknú akciu, keď po osi Kolembus – Melišík – Sedúch mohli pridať ďalší gól, ale ruka brániaceho hráča ostala bez trestu.
Góly: 65. Šumský, 81. Sedúch, 89. Ľ. Faktor, 250, ŽK: Sobol – Martini, R Brodňan. STARÁ BYSTRICA: Podolák – Sobol, Hoferica, Melišík (90. Kubala), Lokša, Tvrdý (35. Šumský), Se-
dúch, Držiak (75. Ľ. Kolembus), L. Kolembus, Ľ. Faktor, Mačejko. K. N. M.: Jurkovič – Martini (88. Pet. Janščo), Kuťka (82. Mičiak), Valiašek, Pavlus, Vlček, Tabak, Pučala (90. Pav. Janščo), Záhradník, Holeščák, Ondrušek.

Bytča - Námestovo 0:0
Futbal sa začal hrať až v druhom polčase, keď Bytča začala trochu aktívnejšie a pohybom zatlačila súpera na jeho polovicu. Prehustená obrana hostí však nepripustila domácich k väčšej šanci a hostia si odviezli lichotivú remízu. Celý zápas sa hralo na jednu bránu, ale Bytča si nevytvorila vyložene gólovú šancu.
Rozhodoval Ligas, 250 divákov. ŽK: Šelmek, Gálik – Habľák. BYTČA: Klec – Mikula, Klimík, Kocian (70. Škultéty), Gajdošík, Mišutka, Čikota, Šebík, Kadák (65. Kučavík), Šelmek, Gálik.

Dolná Ždaňa - Lietavská Lúčka 3:0 (2:0)
Zápas bol ovplyvnený skorým vylúčním hráča hostí Beňadika, ktorý vmusel opustiť ihrisko
v 24. min. Olsabení hostia nestačili vzdorovať technickejším domácim. Aj tak je výsledok pre hostí krutý, pretože v Dolnej Ždani vie v poslednej dobe dať gól len Maruniak.
Góly: 25., 46. a 88. Maruniak. R Ondruš, 300 divákov. ŽK: Beňadik, Horčík. ČK: Beňadik (po druhej ŽK, všetvi L. Lúčka). LIETAVSKÁ LÚČKA: Tatranský – Hluchý, Dzurňák, Klapčík, Beňadik, Kalina, Kaštan (70. Belan), Kotrbanec (85. Cvacho), Šupina, Kodaj (28. Horčík), Drahno.

Ostatné výsledky 20. kola Kremnička - Zvolen 1:0 (0:0), Beňák. D. Strehová - Králiky 1:1 (0:0), Zúbek - Huťka. Fiľakovo - Krásno 1:0 (1:0), Baláž. Stará Bystrica - Kysucké N. Mesto 3:0 (0:0), Šuncký, Seduch, Faktor. Lipt. Štiavnica - Rim. Sobota B-Martin 0:3 (0:3), Laňák, Novosedliak, Fízel.

1. Bánová 20 14 6 0 49:12 48
2. D. Ždaňa 20 11 6 3 42:20 39
3. Zvolen 20 9 5 6 35:20 32
4. Makov 20 9 3 8 43:40 30
5. Kremnička 20 8 5 7 28:26 29
6. R. Sobota B 20 9 2 9 28:28 29
7. Bytča 20 7 7 6 23:26 28
8. Kys. NM 20 8 3 9 26:21 27