Streda, 12. december, 2018 | Meniny má Otília
IV. LIGA

Oščadnica držala s lídrom krok a Lieskovec nepochodil v Trebostove

Líder v Oščadnici potvrdil svojou aktívnou hrou postavenie v tabuľke. Domáci však boli viac ako vyrovnaným súperom. Aj v prvom polčase si vytvorili sľubné šance, avšak hostia sa ujali vedenia z ojedinelej akcie

Oščadnica – Valča 1:1 (0:1)
. Druhý polčas domáci súpera zatlačili a vytvorili si veľa gólových šancí. Vyrovnať sa však podarilo až v 74. min. Do konca zápasu bola snaha strhnúť víťazstvo na svoju snahu. Remíza je však spravodlivá. Diváci odchádzali po kvalitnom a korektnom zápase spokojní. K dobrej úrovni zápasu prispeli svojím výkonom aj trojica rozhodcov na čele s hlavným Kratochvílom.
Góly: 74. Joz. Kučák - 15. A. Kell. R Krato-chvíl, 300 divákov. ŽK: V. Kučák – Žila. OŠČADNICA: Žák – Kopera, Jaroš, Gužík (70. Hrtánek), Brisuda (64. Zemaník), Gončár, Macašek, Jar. Kučák, Joz. Kučák, Lušňák, Vojtuš (46. V. Kučák).

Trebostovo - K. Lieskovec 1:0 (0:0)
Domáci od prvej minúty začali tvrdou hrou, čím hostí zastrašili. Bol to skôr boj hráča s hráčom ako futbal. Až v druhom polčase hostia dvoma strelami, jednou do brvna Kekelym, ohrozili domácu bránu. V 69. min. odpískal hlavný rozhodca jedenástku proti hosťom, ktorú Lukášik premenil. V závere chytil brankár Ziman istý gól Mrenkovi a ešte Trnovec mal možnosť, keď išiel sám na brankára, avšak strieľal iba do neho.
Gól: 68. (11 m) Lukášik. Rozhodoval Knapec, 200 divákov. ŽK: Brtnický, Panáček, Macura – Ľ. Lukášik, M. Finta. K. LIESKOVEC: Slíž – Ceniga, Brtnický, Panáček (72. Šlapka), Červenec, Marčan, Macura, M. Mrenka, Mihalda, Baláž (28. Trnovec), Kekely.

Záv. Poruba - Kotrč. Lúčka 4:0 (2:0)
Domáci otvorili skóre už v 6. min. Čajkom, potom sa predviedol tromi gólmi Králik. Výborný výkon podal brankár Kotrčinej Lúčky Trnovec, ktorý v prvom polčase chytil dve jedenástky.
Góly: 6. Čajka, 20., 75. a 90. Králik. Rozhodoval Ma. Jakubjak, 200 divákov. ŽK: Žabka, M. Bielik (Kotrčiná Lúčka). KOTRČ. LÚČKA: Trnovec – Ďurnek (6. Hruška), T. Bielik, Káčerík, Frniak, Slúčik, Bugala, M. Bielik, Mikolaj (15. Mičík), Orieščík, Žabka.

Ostatné výsledky 18. kola
Teplička - Or. Jasenica 3:1 (1:1) Mintál 2, Králik – M. Madleňák, Rosina - Belá-Dulice 0:1 (0:0), Mrzák, Tvrdošín - Stráňavy 2:1 (1:1), Krivda (11 m), Palider –Barošinec

1. Valča 18 10 4 4 33:22 34
2. Trebostovo 18 9 6 3 29:12 33
3. Kot. Lúčka 18 9 4 5 28:27 31
4. Tvrdošín 18 9 3 6 27:20 30
5. O. Jasenica 18 9 1 8 26:28 28
6. K. Lieskovec 18 8 3 7 30:25 27
7. Z. Poruba 17 6 8 3 32:20 26
8. Oščadnica 17 6 7 4 30:18 25