Štvrtok, 21. október, 2021 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
III. LIGA

V derby zápase uspel Makov

Vo svižnom derby zápase dvoch na jar plne bodujúcich mužstiev začali lepšie hostia. Hneď v 4. minúte mal veľkú šancu Hornák, ale nemieril presne. Hostia boli nebezpeční hlavne v útoku, ale domáci sa im vyrovnali v bojovnosti.

Makov – Krásno 3:1 (1:1)
Nasadenie v zápase bolo enormné a diváci mali na čo pozerať. V 11. minúte Hornák bombou otvoril skóre, keď lopta prešla od brvna za bránkovú čiaru a odtiaľ späť do poľa. Domáci v 28. minúte prudkou strelou kapitána Mlakytu vyrovnali na 1:1. Hostia boli naďalej nebezpeční, ale vyloženú šancu si nevytvorili. Do druhého polčasu opäť hostia nastúpili s vyšším nasadením, ale ich hra skončila na šestnástke domácich, kde kraľoval stopér Bezák. Rozhodujúci okamžik zápasu prišiel v 57. minúte, keď hosťujúci Timek nedovolene zastavil agilného Šusteka meter vo vnútri šestnástky. Nasledoval pokutový kop a druhá žltá karta pre hosťujúceho stopéra. Penaltu Vitek s prehľadom premenil. Od tohto momentu sa hosťujúci útočník Hornák stiahol do obrany, čím otupil útočnú silu hostí z Krásna. V 76. minúte prikrášlil výsledok Špulica. Zúžitkoval perfektnú prihrávku Šusteka a rozhodol zápas. Domáci hosťom pristrihli krídelká v riadnom rozlete.
Góly: 28. Mlakyta, 57. (11 m) Vítek, 76. J. Špulica – 11. Hornák, 600, ŽK: Sojčák – Šutý, Timek, Kulla, ČK: Timek, R Ondák.
MAKOV: Krišica – Sojčák (73. Mihajlovič), Bezák, Zajac, Bačík, Vítek, Lazič, Mlakyta, Špulica, Šustek, Křenek.
KRÁSNO: Šustek – Vaňovec, Timek, Seko (62. Kulla), Borovička (82. Šadlák), Kubica, Neveďal, Šúty, Kolembus (88. Zjavka), Hornák, Súkenník.

St. Bystrica – Bánová 1:2 (0:2)
V 7. minúte po rohu sa po chybe domácich a presnej hlavičke Ďuricu hostia ujali vedenia.
V 14. minúte sa opäť hostia presadili, keď z uhla triafal do šibenice Frátrik. Dobrú šancu domácich mal Mačejko v 23. minúte, ale nedal. V 30. minúte Sedúchov trestný kop letel nad bránu. Hostia boli v prvom polčase lepším mužstvom. V druhom polčase domáci jednoznačne pridali. V 63. minúte Štrba znižoval zo skrumáže na 1:2. Stará Bystrica hostí pritlačila no práve Bánova mala v 70. minúte veľkú šancu. Ritnošík vyrazil. Zápas sa dohrával v dobrej atmosfére, keď domáci chceli získať aspoň bod. Nepodarilo sa.
Góly: 62. Štrba – 7. Ďurica, 14. Frátrik, 300, ŽK: Šimašek, Štrba, Hoferica, ČK: Šimašek, R Perašin.
ST. BYSTRICA: Ritnošík – Sobol, Šimašek, Melišík (70. Šumský), Hoferica, Tvrdý, Sedúch, Štrba, L. Kolembus (70. Korenčík), Faktor, Mačejko. BÁNOVÁ: Adamčík – L. Ďuratný, Hýl, Ondráš, D. Ďuratný, Štalmašek (89. Mičica), Fratrik, Ďurica, Padala (90. Súlovský), Sluka, Labuda (79. Kosa).

L. Štiavnica – K. N. M. 0:0 (0:0)
Kysucké Nové Mesto pohrozilo už v 3. minúte. Pučalov center poza obranu však nestihol Živič doraziť do brány. O dve minúty neskôr sa opäť Pučala pekne uvoľnil v šestnástke a jeho strela tesne minula domácu bránu. V 20. minúte zastavil rozhodca domácu akciu v strede poľa, kedy mohol ísť útočník sám na bránu. Najväčšie starosti obrane hostí robil Mrva. V 38. minúte sa dostal pred Jurkoviča. Jeho strela sa odrazila od tyče k Sallovi, ktorý prekopol. 38. minúta, opäť zvonili žrde na Jurkovičovej bráne. Vzápätí z protiútoku mohol dať gól Živič. Prehadzoval brankára, no z brankovej čiary vykopol domáci hráč loptu. Domáci boli nebezpeční hlavne po štandardných situáciách. Nakopávali loptu a chceli ťažiť zo skrumáže. V druhom polčase sa Živič v 46. minúte dostal pred brankára no jeho úmysel brankár vystihol. V 57. minúte Pučalovu prudkú prihrávku nestihli dotlačiť do brány Mahút s Martinim. V 80. minúte po chybe Valiaška šiel domáci hráč sám na bránu, no záchrannú brzdu vytiahol Martini, ktorí ho stihol križovať. Záverečný tlak domácich Kysučania vydržali. Trestné kopy a centre bezpečne pokrýval Jurkovič. Po zahodených šanciach bola remíza spravodlivá.
l300, ŽK: Čačo – Pavlus, R Gonda,
L. ŠTIAVNICA: Šulc – Halák, Kiník, Vrtich, Čačo, Callo, Jurčo, Mikulka, Jarota, Švárny, Mrva.
KNM: Jurkovič – Valiašek, Kuťka, Martini, Kohút, Pavlus, Tabak, Vlček, Pučala (90. Janščo), Holeščák (87. Mičiak), Živič (68. Mahut).