Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka
V. LIGA

Rudinskej chýbal gól

Závodie – Podvysoká 3:0 (3:0)
Úvodný tlak Závodia zakončil ukážkovým gólom Molnár. Po pätnástich minútach skončila gólom ďalšia pekná akcia, do listiny strelcov sa zapísal Šajnoha. Ešte pred koncom prvého polčasu poistil vedenie Závodia svojím druhým gólom Molnár krásnou strelou k žrdi. Po zmene strán sa hostia nedostali do žiadnych vážnych príležitostí. Závodie zahodilo asi päť vyložených šancí, ale gól už nepadol.
Góly: 16. a 45. Molnár, 30. Šajnoha. Rozhodoval Panák, 150 divákov. ŽK: Bičan (Závodie). ZÁVODIE: Pika – Bičan, Koniar, Belko, Ftorek (85. Dorčík), Labant, Molnár, Kučera (80. Sedliaček), Šoška (65. Ježo), Šajnoha, Juhás. PODVYSOKÁ: Ďurkáč – Ligač, Klago, Chytil, F. Bytčánek, Perďoch, Turiak, Šperka, M. Bytčánek, Cvinček, Kubiš.

Dolný Hričov – Rudina 5:1 (2:0)
Od začiatku bolo na ihrisku vidieť tabuľkové postavenie tímov. Domácim chvíľu trvalo, kým sa rozbehli, ale po vsietení prvého gólu nervozita opadla. Domáci brankár Jaroš ani nemal veľa roboty. Druhý polčas bol podobný prvému, domáci potvrdili svoju prevahu ďalšími tromi gólmi. V závere hostia po jednom z mála útokov skorigovali výsledok.
Góly: 23., 52. a 72. Martin Masný, 35. Bandúr, 69. Vančík – 78. Brodňan. Rozhodoval Beňo, 300 divákov. ŽK: Luciak (Rudina).
D. HRIČOV: Jaroš – Martin Masný (88. Hluchý), Pekarík (74. Sobola), Zaduban (57. Martiník), Sakala, Capanda, Michal Masný, Bandúr, Vančík, Škuta, Sabo. RUDINA: Behúň – Kohút, Mičiak, Luciak, Guzma, Ondruš (46. Haluška), Brodzeňan, Šaran, Čičala, Puráš (65. Mihalec), Matejka (46. Macášek).

Strečno – Raková 2:0 (0:0)
Strečno malo v prvom polčase prevahu, ale zo šancí nič nevyužilo. Dokonca ani jedenástku v 25. min., keď Trahnčíkov pokus brankár hostí chytil. V 45. min. trafil domáci útočník Beháň brvno. Po zmene strán začalo Strečno veľkým náporom. V 47. min. hlavičkoval Ladislav Melo do pravého horného rohu a otvoril skóre. V 52. min. Oberta zvýšil hlavou na 2:0. Nápor Strečna pokračoval aj naďalej, ale gól už nepadol.
Góly: 47. L. Melo, 52. Oberta. Rozhodoval Vojvoda, 200 divákov. ŽK: Trhančík, Obešla – Martiník. STREČNO: Kopásek – L. Melo, Oberta (70. Obešla), Žigmund, Kadáši, Radočáni, Sokolovský, Dovičák (70. Kán), Kopásek, Trhančík (60. I. Melo), Beháň. RAKOVÁ: T. Kajánek – Završan, A. Kajánek, Majerík, Tatarčiak, J. Kajánek (45. F. Kováčik), Marčák, Krištofík (70. Zemaník), Maľovník, Badžgoň (60. J. Kováčik), Martiník.

Bánová B – Radoľa 1:1 (1:0)
V prvom polčase mal zápas svižné tempo. Domáci hrozili najmä zo štandardiek, hostia
z brejkov. Bánová B sa ujala vedenia z jedenástky, ktorú odpískal rozhodca za ruku hráča hostí v šestnástke. V druhom polčase patrila hra futbalovejším hosťom, ktorí dobíjali bránu Chobota a štyri minúty pred koncom sa im to aj podarilo.
Góly: 35. Súľovský (11 m) – 86. Harcek. Rozhodoval Uhorskai, 100 divákov. ŽK: Pranda – S. Žubor, Kováčik. BÁNOVÁ B: Chobot – Horecký, Podhradský, Pranda, Pecko, Štaffen (80. Krajíček), Valášek, Súľovský, Trnovec, Remáč (46. Knapec), Moravčík. RADOĽA: Gašinec – Pavlús, Ďuriš, Šuták, Králik (46. Harcek), Luprich, S. Žubor, J. Žubor, Jakubec, Valík, Gazdík (65. Kováčik).

Skalité – Korňa 4:0 (2:0)
Zápas bol veľmi dobrej úrovne. Hostia hrali šikovne a rýchlo, no bez gólu. Naopak, domáci ich dali štyri a nastrelili brvno. Hostia taktiež nastrelili brvno v 80. minúte. Góly sa rozdelili do oboch polčasov. Futbal sa divákom musel páčiť.
Góly: 20. R. Mikula, 30. Petrák, 48. (11 m) J. Privarčák, 62. D. Maňák, 300, ŽK: Baričák, Košeľa, R Ježík, SKALITÉ: M. Tatarka – Ľ. Mikula, Maňák (75. Laš), Vlček, R. Mikula, Privarčák, Miroslav Serafín (75. Ľ. Serafín), Chovanec, Kulla, Petrák, Padych (62. V. Mudrík) KORŇA: Bršťák – Korduliak, Dorociak, Baričák (38. Vranečka), Ligač, Kotek, Korček, Joz. Michaliček, Veselka (60. Ján Michaliček), Klago.

Rudinská – Predmier 0:1 (0:1)
Domáci dostali lacný gól, až nešťastný. Hoci bola Rudinská celý zápas lepším mužstvom, nepremenila množstvo šancí, ktoré si vypracovala.
Gól: 8. Š. Sluka, 150, ŽK: Malík, Čech – Uriček, Klus, Chvalník, Tobiak, R Švec.
RUDINSKÁ: Gašinec – Kravec, Malík, O. Kotrč, Luciak, P. Čupa, M. Zuziak, V. Kotrč (32. Pika, 82. P. Lisko), Bočej, Zjavka, Malíček (55. R. Čupa).

Belá – Varín 1:0 (0:0)
Už v 4. a 5. min. stretnutia mali domáci dve čisté šance. V 17. min. mohli skórovať hostia, ale brankár Belej ich strelu chytil. V 22. min. skončil priamy kop Vrábela na žrdi. V druhom polčase sa hostia zamerali na udržanie výsledku.
Domáci zahodili dve šance, až prišla 85. min. hostia faulovali vo svojom pokutovom území Vrábela, Horváth obstrelil múr a stanovil výsledok zápasu.
Gól: 85. Horváth. Rozhodoval Krajči, 260 divákov. ŽK: Nemček (Varín).

2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Kysučanka si plní sny, zatiaľ sa jej to darí

O Čadčianke Monike Kužmovej, ktorá je modelkou v Dánsku, sme už písali. Aj tento rok sa jej darí. Nedávno sa vrátila zo súťaže, ktorá sa konala v Nigérii.

Rodinná cykloturistika v kysuckej obci Skalité

Obec Skalité pripravila pre priaznivcov bicyklovania v nedeľu 9. septembra jedinečné cyklistické podujatie pod názvom Rodinná cykloturistika.

Putovný pohár získal Horný Vadičov

Za pekného slnečného popoludnia sa 9. septembra uskutočnila súťaž hasičských družstiev na novovybudovanom športovom areáli v Dolnom Vadičove.