Štvrtok, 21. marec, 2019 | Meniny má Blahoslav
V. LIGA

Skalité začalo prehrou

Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh. Ojedinelé šance domácich ostali nevyužité. V závere prišiel gól hostí z kopačky Kurcina. V druhom polčase sa prejavila lepšia kondícia hostí. Po štandardných situáciách zvyšoval Mihalčatin a po uvoľnení do brejku pridal

Rudina - Belá 0:3 (0:1)
tretí gól Šmehýl.
Góly: 43. Kurcin, 71. Mihalčatin, 79. Šmehýl. Rozhodoval Bušo, 100 divákov. ŽK: Brodňan, Maslák – Čepela. RUDINA: Behúň – Luciak, Mičian, Maslák, L. Čičala, Mihalec, Ďugel (46. Haluška), Brodňan, A. Čičala, Šaran, Matejka.

Podvysoká – Dolný Hričov 3:4 (1:1)
Do vedenia išli domáci, ktorí využili nariadený pokutový kop. Hosťom sa podarilo vyrovnať brejkovej akcii tesne pred koncom prvého polčasu. Hneď po zmene strán išla opäť do jednogólového vedenia Podvysoká. D. Hričov vyrovnal po rýchlom protiútoku o šesť minút neskôr. V 56. min. po štandardnej situácii opäť vyhrávala Podvysoká, hostia opäť kontrovali brejkom a vyrovnali na 3:3. O konečnom výsledku rozhodla bojovnosť hostí. Tri minúty pred koncom premenili ďalší brejk a odviezli si z Podvysokej všetky tri body.
Góly: 38. Turiak (11 m), 47. Kubiš, 62. Klago – 43. Martin Masný, 53. Pekarík, 70. Michal Masný, 87. Vančík. Rozhodoval Blahušiak, 150 divákov. ŽK: Bytčánek – Michal Masný.PODVYSOKÁ: Ďurkáč – Ligač (28. Babiš, 81. Heglas), Klago, Chytil, F. Bytčánek, Perďoch, Turiak, Šperka (68. Bilský), M. Bytčánek, Cvinček, Kubiš.

Korňa – Závodie 1:2 (1:1)
Pri brejkovej akcii hostí v 16. min. zahrali domáci v šestnástke rukou. Z nariadeného pokutového kopu otvoril skóre Molnár. Korňa vyrovnala po dlhom autovom vhadzovaní
a tlačenici pred bránou Závodia. Z konečného víťazstva sa nakoniec tešili hostia, v 90. min. zaútočili po osi Soška, Molnár, Šajnoha, ktorý aj skóroval.
Góly: 43. Michalíček – 16. Molnár, 90. Šajnoha. Rozhodoval Poliak, 250 divákov. ŽK: Ligač, Veselka – Hruboška, Gamboš. KORŇA: Brščák – Korduliak, Dorociak (80. Staník), Ligač, Kotek, Korček, Michalíček, Veselka, Ďurkač (46. Košeľa), Kľago, Baričák (88. Mucha).

Radoľa – Skalité 1:0 (1:0)
Radoľa začala veľmi dobre, keď už v 4. minúte vsietila prvý gól. Strelou z diaľky presne triafal Ján Žubor. Hostia vyrovnali hru a mali množstvo šancí, ktoré nevyužili. Neskôr sa ukázalo, že rýchly gól bol napokon víťazný. Futbal bol vyrovnaný a veľmi rýchly. Skalité malo omnoho viac šancí ako Radoľa, no nevyužilo ich. Dobre zapla obrana domácich.
Gól: 4. J. Žúbor, 300, ŽK: Kaplík, S. Žubor – Petrák, Mikula, R Martinec, RADOĽA: Gašinec – Králik (87. Ďuriš), Pavlus, Šuták, Gazdík (57. Jakubec), Minár, Luprich, S. Žúbor, Kaplík (76. Valík), J. Žúbor, Macejko. SKALITÉ: Tatarka – Ľ. Mikula (72. Šurhaňák), Vlček, Mudrík (72. Kula), R. Mikula, Pivarčák, Serafín, Chovanec, Petrák, Padych, Maňák.

Raková – Bánová B 0:1 (0:0)
Raková hrala s Bánovou vyrovnaný zápas. Remíza by bola spravodlivejšia. Zbytočným faulom domáceho Kováčika však všetky nádeje získať aspoň bod rozplynuli. Nariadený pokutový kop s istotou premenil Súľovský, čím zabezpečil svojmu tímu tri body. Domáci v zápase hľadali aj streleckú mušku, keď v druhom polčase netrafili bránu.
Gól: 71. (11 m) Súľovský, 150, ŽK: Martiník, Kováčik, R Michalka, RAKOVÁ: T. Kajánek – A. Kajánek, Krištofík, Majerík, Tatarčiak, Marčák, Kováčik, Martiník, Maľovaník, Zemaník (55. Šperka), Mir. Badžgoň (40. Završan).

Predmier – Strečno 5:3 (3:1)
Zo začiatku bol zápas nervózny. Domácim zväzovalo nohy tabuľkové postavenie. Po strelení úvodného gólu domácich sa hra upokojila. Na začiatku druhého polčasu hrali domáci
staticky a spoliehali sa na náhodu. Hostia hrali kombinačne lepšie. Celková úroveň zápasu však bola slabšia.
Góly: Pobiak 2, Janda, Šimoník, Puriček (11m) – Sokolovský, Beháň, Melo. Rozhodoval Greňo, 100 divákov. PREDMIER: Uríček - Bajza, Tomaník, Janda (55. Bednár), Klus, Pobiak, Kučera, Sluka, Farkaš (79. Brezničan), Šimoník, Kopásek (85. Rentík).

Varín – Rudinská 0:1 (0:1)
Zápas mal nervózny úvod, hralo sa medzi šesnástkami. Hosťom sa podarilo streliť gól už
v prvom polčase po centrovanej lopte, dorážkou do prázdnej brány. V druhom polčase chytili osud zápasu do svojich rúk domáci. Šťastena im však nebola naklonená, skórovať sa im nepodarilo.
Gól: Malíček. Rozhodoval Rohoň, 150 divákov. RUDINSKÁ: Grešák - Kravec, Malík, O. Kotrč, Luciak, P. Čupa, Boček, Zjavka, Malíček, Buček, Šuraba, M. Čupa, Pika.

1. Predmier 15 11 3 1 49:16 36
2. Skalité 15 8 4 3 38:20 28
3. Žilina-Závodie 15 7 5 3 23:12 26
4. Belá 15 7 4 4 31:24 25
5. D. Hričov 15 6 4 5 20:28 22
6. Podvysoká 15 6 3 6 24:19 21
7. Bánová B 15 6 2 7 27:30 20
8. Radoľa 15 5 4 6 31:31 19