Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Prvé body získali doma

Daždivé počasie a vietor dlho nechávali na vážkach aktérov extraligového stretnutia. Zdalo sa, že hráči napokon nenastúpia na stretnutie. Počasie sa ale umúdrilo a šlo sa hrať. HBK Čadca začala veľmi dobre. V šiestej minúte prvej tretiny otvorila skóre.

HBK Čadca – Zvolen 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Dušan Sobol sa preštrikoval pred brankára hostí a jeho strelu zápästím pohotovo dorážal pod padajúcim brankárom Matej Kormanec. Práve táto dvojica robila súperovi najväčšie starosti. V druhej tretine sa Čadčania pokúšali o zvýšenie skóre. Podarilo sa to v početnej nevýhode, kedy dobre forčekujúci Dušan Sobol získal loptičku a zvýšil na 2:0. V zápase boli ešte nevyužité šance domácich, ktorí chceli od súpera odskočiť, no ani Milan Kubiatko, Martin Smolka či Rudo Kučák neboli úspešní. V tretej tretine sa súper snažil hrať na brejky, ale dobre organizovaná obrana domácich, ktorú držal brankár Lukáš Smolka, tieto výpady eliminovala. Zníženie však napokon predsa len prišlo. Po závare pred domácou bránou sa lopta odrazila k voľnému útočníkovi hostí, ktorý to využil a znížil na konečných 2:1. Hostia sa ešte snažili vyrovnať v záverečnej hre bez brankára, ale nevypracovali si žiadny tlak. Čadca tak získala prvé dva body do tabuľky. Extraliga bude pokračovať tento víkend. HBK pocestuje do Vrútok, kde chce uhrať minimálne bod.

Góly: Matej Kormanec, Dušan Sobol .
Čadca: Lukáš Smolka – Radovan Kandrik, Peter Papík, Pavol Surňák, Ivan Dirgas, Martin Mravec, Matej Kormanec – Tomáš Urbaník – Dušan Sobol, Martin Jopek – Milan Kubiatko – Rudolf Kučák, Vlado Najdek – Martin Smolka, Stano Jurga, Lukáš , tréner: Jiří Chovančík.
Rozhodovali: Jozef Kollár, Jaroslav Mihál.

11. Čadca 15 1 0 14 24:83 2

HBK Čadca jr. – Zvolen jr. 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Čadčania mohli na domácom ihrisku potvrdiť víťazstvo zo Zvolena. Šance domácich končili bez gólového efektu. Hostia naopak postupne zvyšovali skóre. Ich hra bola opatrná, pricestovali len siedmi. Hrali trpezlivo a s rozvahou. Náš celok nevedel na ihrisku nájsť tú správnu chémiu. Navyše domáci hráči pristúpili k zápasu laxne a bez zápalu.
Góly: Jakub Soviar.
Čadca: Tomáš Nevedel (Miro Firek) – Michal Birčiak, Martin Michalina, Ján Pohančeník, Patrik Švejda, Peter Čarnecký, Anton Kuffa, Michal Lipták, Martin Lušňák, Martin Snoha C, Filip Kuric, Anton Balák, Tomáš Podolák, Marek Mudrík, Tomáš Čimbora, Michal Krkoška, Michal Najdek, Jakub Soviar, Róbert Truchlík, Ladislav Žemba, tréner: František Ujházi.

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  4. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  5. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  6. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  8. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  9. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  10. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  1. Equal treatment is a must for successful companies of the future
  2. Aj v Poluse chránime vaše srdcia
  3. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  5. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!

Pripravte sa na prízemné mrazy

V nasledujúcich dňoch sa môžu vyskytnúť prízemné mrazy.

Regionálny futbal: Čadca premrhala náskok, Makov opäť bodoval naplno

Futbalové súťaže pokračovali ďalšími zápasmi.

Bez elektriny je množstvo Kysučanov

Na strednom Slovensku spôsobil silný vietor v pondelok nadránom rozsiahlejšie výpadky elektrickej energie a bez prúdu je momentálne viac ako 12.000 odberných miest.

Pozrite si, čo vzniklo v železničnom podchode v Čadci

Graffity jam v Čadci. V sobotu 22. septembra sa do železničného podchodu "nasťahovali" umelci, aby skrášlili steny.

Aktuálne: Kolóny hlásite až spoza hraníc

Pondelok ráno na kysuckých cestách začína už bežnou správou o kolónach. No zdržíte sa poriadne.