II. LIGA

FK Čadca nezvládla zápas

Hostia neustrážili útočníkov z oravy

Dolný Kubín - Čadca 4:0 (1:0)
V 19. min. mal výbornú príležitosť Červenec, no neuspel. V 36. min. sa Šimášek prebil až pred Okoličányho, ale výbornú pozíciu jeho spoluhráči nezúžitkovali. Keď to už vyzeralo na polčasovú remízu, presadil sa pred pokutovým územím Lejko. V 57. min. upravil po vydarenom centri domácich opäť Lejko. Potom našiel Jakubec v 16-tke Červenca, ten z prvej zakončoval, no pohotovú strelu brankár domácich vyrazil nohou. V týchto minútach sa hostia dostávali do hry, no prišiel prísne nariadený pokutový kop, z ktorého domáci zvyšovali už na 3:0. Hostia sa pokúšali o čestný zásah, ale zahrmelo na druhej strane a Lejko spečatil svoj hetrik.
Góly: 44. a 57. a 82. Lejko, 67. (11 m) Plančo. Rozhodoval Doboš, 400 divákov. ŽK: Kavuliak. ČADCA: Holec – Časnocha, Kavuliak, Beliančin, Šimášek – Joukl, Gavlák (75. Kulla), Škorník (46. Sydora), Planeta – Jakubec, Červenec (70. Piňo).

Žilina B – Lipany 1:1 (1:1)
Žilinská rezerva začala dobre, súpera zatlačila na jeho polovicu. Už v 19. min. dal Filo hlavou vedúci gól. Mužstvo hralo aktívny, útočný futbal, vytvorilo si ďalšie šance, ale tie ostali nepremenené. Trest prišiel tri minúty pred prestávkou, Lipany zahrávali štandardnú situáciu, Drobňák kopol loptu do päťky a nikým neatakovaná skončila na prekvapenie v bráne. Druhý polčas začali Žilinčania aktívne, ale mladí hráči postupne strácali istotu, súper vycítil šancu a mohol sa z dvoch brejkov dostať do vedenia.
Góly: 19. Filo – 42. Drobňák. Rozhodoval Gábor, 100 divákov. ŽK: Filo, Chupáč, Poliaček, Kravec, ČK: Poliaček (po druhej ŽK) – Angelovič, Drobňák, Gazda.
ŽILINA B: Dúbravka – Kravec, Chupáč, Pleško, Mičica – Poliaček, Lalík (82. Lončík), Bello, Ramos (69. Tabak) – Filo, Bajza.
Ostatné výsledky 12. kola: Stropkov - Ružomberok B 0:3 (0:2), 10. a 36. P. Maslo, 68. Bakoš. S. N. Ves – B. Bystrica B 1:0 (0:0), 75. Maxim. Žiar n/H. - Sabinov 3:1 (1:1), 16. a 47. Páleník, 70. Karakačanov - 35. Lupták (z 11 m). Vranov nad Topľou - Prešov B 1:3 (1:1), 20. J. Adam (z 11 m) - 15. a 49. Eliáš, 51. Leško. Turč. Teplice - Podbrezová B 1:1 (1:0), 17. Schmidt - 86. Furman. L. Mikuláš - Rakytovce 1:0 (0:0), 57. L. Ballúch.

1. Žiar n/H 12 8 2 2 24:12 26
2. Ružomberok B 12 7 1 4 29:10 22
3. Spišská NV 12 6 4 2 11:5 22
4. D. Kubín 12 7 1 4 18:16 22
5. L. Mikuláš 12 7 0 5 21:16 21
6. Vranov 12 6 2 4 19:23 20
7. Prešov B 12 6 0 6 21:15 18
8. Čadca 12 4 5 3 15:14 17