eprezentuje práve Slovensko. Je to umenie, ktoré vraj bude mať vo svete ešte veľkú hodnotu. A tak sa rozhodli založiť v Kysuckom múzeu Sieň osobností Kysúc, do ktorej ako prvého uviedli rodáka z Kysúc Jozefa Kronera. Ten je vyrobený, samozrejme, takisto z drôtu. Samotné hodové dni začali už v piatok podvečer, keď na námestí pred Domom kultúry vystúpili v rámci Rockových hodov kapely zo Slovenska i Poľska.
Sobota začala Medzinárodným hviezdicovým turistickým pochodom, ktorého cieľ bol na Matičnom námestí. Od 14. hodiny už hrali a spievali pre všetkých hudobná skupina Hit Band-Kováčikovci a finalisti speváckej súťaže POP STAR 2007. Zúčastneným zatancovali aj brušné tanečnice z tanečnej skupiny Malika. O pol šiestej odhalili pamätnú tabuľu Mestského domu pri príležitosti 75. výročia jeho postavenia. Posledný deň hodových slávností zahájili slávnostným zasadnutím mestského zastupiteľstva. Po ňom položili spolu s predstaviteľmi partnerských miest Toruňa, Žywca a Valašského Meziříčí vence k pamätníku SNR. Po krojovanom sprievode o pol deviatej, ktorý smeroval z Mestského domu na Matičné námestie, bola svätá omša priamo pred domom kultúry. Po nej nasledovali pozdravné príhovory primátora mesta Čadce a predstaviteľov partnerských miest.
Počas nedeľného dopoludnia otvorili tiež sieň osobností Kysúc. Až do nedeľného večera si mohli návštevníci vypočuť i pozrieť rôzne folklórne a hudobné skupiny, predvádzanie ľudových odevov – krojov z rôznych regiónov. Okrem pekných zážitkov si z bartolomejských slávností mohli odniesť tiež výrobky z drôtu, kovu, plechu a skla. Tie na jarmoku ľudových majstrov prezentovali a ponúkali na predaj samotní výrobcovia. Pre tých, ktorí majú radi umenie, boli určené výstavy, ktoré sú ešte stále sprístupnené pre verejnosť – Panorámy Toruňa (výstava fotografií známeho poľského fotografa Mareka Czarneckeho), Premeny drôtu, ktoré prezentujú tvorbu umelca Štefana Mlicha a výstava bratov Ľubomíra a Juraja Šeríka Drôtom a ceruzkou.