Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Nováčik Makov stále na koni

STARÁ BYSTRICA – ZVOLEN 0:2 (0:1).

Góly: 1. Rerych, 87. Moravec.

Hostia sa ujali vedenia hneď v prvej minúte Rerychom. V tomto zápase si Zvolen vypracoval viacej gólových šancí. Vynikajúci Toman stál na mieste a vychytal. Zlom stretnutia nastal v 83. min., keď rozhodca vymyslel ofsajd na Faktora a hneď z protiútoku hostia zvýšili na 0:2.
R Krško, 250, ŽK: Cvejkuš

ST. BYSTRICA: Toman – Kolembus, Mačejko, Poništ, Sobol, Tvrdý, Melišík, Štrba, L. Kolembus, Ľ. Faktor, V. Matejčík.

MAKOV – KRÁLIKY 4:2 (3:1).
Góly: 6. Vítek, 19. a 25. a 34. R. Křenek, 48. Barčák - 9. a 90+ Belko,
Od úvodných minút sa v Makove hral svižný futbal. Už v 6. min. Vítek z priameho kopu krížom cez celú bránu otvoril skóre zápasu. O tri minúty neskôr strelec gólu Vítek zbytočne stratil loptu a hosťujúci Belko vyrovnal. Hostia od tohto okamihu prevzali iniciatívu a boli rýchlejší, domáca obrana mala plné ruky práce s rýchlym súperom. V 25. min. z ničoho nič R. Křenek previedol, prečo je pre Makov taký dôležitý a po peknej prihrávke Víteka svojou typickou „zasekávačkou“ poslal brankára aj stopéra do jedného rohu a loptu elegantne dogúľal do brány. V 34. min. opäť „netradičný strelec“ Makova Křenek hlavou pozdĺž celej brány uzatvoril polčasový výsledok. Po obrátke domáci nastúpili v pohode a v 48. min. Barčák efektne vbehol do 16-stky a tvrdou strelou nedal brankárovi hostí šancu. Od týchto chvíľ domáci hrali vtipne, účelne a zabávali početnú divácku kulisu. Skóre mohlo byť ešte vyššie, ale domácim chýbala koncovka. V nadstavenom čase výsledok kozmeticky upravil Belko. R Horák, 400, ŽK: Vítek, Roman – Tuhárska, Martinec. MAKOV: Krišica – Sojčák, Meheš, K. Křenek, Banetka, Vitek, Konečný (73. Roman), Špulica (78. Pavlica), Barčák, Šustek, R. Křenek (87. Dunaj).

FIĽAKOVO – LIETAVSKÁ LÚČKA 0:3 (0:2)
Góly: 39. Šupina, 42. Klimík (11m), 75. Drahno.
Prehra je pre domácich ešte lichotivá, pretože ešte v prvom polčase sa trikrát otriasla konštrukcia domácej brány po strelách Šupinu a Kodaja. V druhom polčase sa hostia zamerali na udržanie výsledku a z jednej z rýchlych kontier pečatili výsledok na rozdiel triedy.
R Mačuda, 600 divákov. ŽK: Vršanský – Kotrbanec.

L. LÚČKA: Tatranský – Kodaj (76. Mihál), Klimík, Kotrbanec, Kalina, Kaštan, Šupina (89. Belan), Horčík, Cvacho, Drahno, Papajčík.

BYTČA – K. N. MESTO 3:2 (1:2)
Góly: 45. Gállik, 78. Čmárik, 87. Čikota – 14. Kaličák, 30. Kľago.
Diváci v Bytči videli kvalitný a dramatický zápas. Kysučania začali aktívnejšie a už v 14. min. prestrelil domáceho Kleca z priameho kopu Kaličák. Bytčania hru vyrovnali, no šance trestuhodne zahadzovali. V 30. min. využil nekoncentrovanosť domácej obrany na druhý gól hostí Kľago. Až v samom závere polčasu znížil z priameho kopu Gállik. V druhom polčase tempo hry opadlo, no obe mužstvá si vypracovali veľké množstvo šancí. Až v 78. min vyrovnali domáci po šikovnom teči Čmárika a tri minúty pred koncom sa technicky presadil Čikota a tri body ostali v Bytči. Domácich treba za výkon a bojovnosť pochváliť.
R Lisická, 150 divákov. ŽK: Chrenko, Čmárik – Pecko, Kohút.

BYTČA: Klec – Kocián, Mart. Patyka (58. Paták), Šebík, Minárik (89. Gabaj), Mahdoň (77. Zátek), Čikota, Gállik, Chrenko, Gajdošík, Čmárik. KYS. NOVÉ MESTO: Brišš – Paulus, Vlček, Kľago, Záhradník (46. Valiašek), Golián, Pecko, Kaličák, Holečšák (46. Dobroň), Kohút, Ondrušek.

KREMNIČKA – BÁNOVÁ 0:0
V prvej polovici hry mali hostia z Bánovej na ihrisku prevahu. Nepodarilo sa im ju však premeniť na gól. Nepomohol ani pokutový kop, ktorý kopali v prvom polčase. Po prestávke sa hra vyrovnala, domáci boli aktívnejší a mali aj niekoľko šancí. Svoje príležitosti však nevyužili ani oni a tak si tímy rozdelili body po bezgólovej remíze.
R P. Budáč, 120 divákov. ŽK: Oboril – Podmanický, Súľovský.

BÁNOVÁ: Adamčík – Ďuratný, Kubovich, Ondráš, Vajda, Stalmašek (88. Beháň), Frátrik, Ďurica, Padala, Labuda, Podmanický (65. Súľovský).
Ostatné výsledky 4. kola: D. Ždaňa - R. Sobota B 3:1 (0:0), Štiavnica - Námestovo 0:0, D. Strehová - Krásno n. Kys. 1:0 (1:0). Fajčík.

5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 590

Na Kysuciach pokračuje celoplošné testovanie.

5 h
Karin Ann.

Na slovenskej scéne debutovala singlom Ruky preč.

9 h
Pri testovaní pomáhajú aj dobrovoľníci z Červeného kríža.

Do Dlhej nad Kysucou sa prichádzajú otestovať aj ľudia z okolitých obcí a miest.

14 h
Testovanie vo Vysokej nad Kysucou.

Viaceré samosprávy pripravili pre svojich občanov online vysielanie spred odberných miestností.