Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Žilinčania mali viac šťastia

Obaja kandidáti na titul si od začiatku dávali pozor v strednom pásme. Petržalskí zadáci úspešne likvidovali dlhé prihrávky a nakopávané lopty Žilinčanov. Na druhej strane domáci obrancovia pozorne strážili nebezpečných útočníkov Petržalky.

MŠK Žilina – Artmedia Petržalka (0:0)
Gól: 73. Štyvar.
MŠK Žilina: Kuciak – Pekarík, Vomáčka, Hubočan, Leitner – Štrba, Breška (72. Vladavič), Devátý, Jež – Porázik (81. A. Nemec), Lietava (64. Štyvar).

Prvá zmena v zostave hostí prišla už v 12. min., kedy musel kvôli zraneniu odísť z ihriska kanonier Oravec, ktorého vystriedal Vratislav Gajdoš. Práve tento hráč sa v polovici prvého polčasu presadil po rohovom kope v prehustenej šestnástke domácich, jeho hlavička však išla vedľa brány. Po úvodnom spoznávaní mala viac z hry Artmedia, viac sa zdržiavala na polovici domácich. Zo svojej aktivity však nič nevyťažila, ku koncu prvej polovice zápasu ožili domáci. Breška sa presadil v strede poľa, dostal sa až na hranicu pokutového územia, jeho strela však išla vedľa brány.

Minútu pred koncom prvého polčasu trafil Jež z priameho kopu brvno petržalskej brány. Po zmene strán pokračovala v aktivite Žilina, jej hlavným strojcom boli Breška, Jež a Lietava. Chýbala však rozhodujúca prihrávka pred bránu. Hostia sa nestiahli, tiež mali niekoľko šancí. Najväčšiu v 64. min. Martin Ďurica, na ktorého žilinskí hráči zabudli. Situáciu zachránil brankár Kuciak. O tri minúty neskôr mohol padnúť gól do siete hostí. Po rohovom kope sa viacerí domáci hráči snažili zatlačiť loptu do siete svojho najväčšieho konkurenta. Žilinský tréner urobil zmenu v útoku, namiesto Lietavu prišiel Štyvar. Mladý univerzál nadviazal na svoju streleckú formu z jari. Po sledovaní lopty a dôraze pred brankárom Kamenárom trafil jeho vyrazenú strelu do siete. Snahe hostí na zvrátenie výsledku chýbala väčšia aktivita hráčov bez lopty a nápaditosť v útočnej činnosti.
Pred 7 125 divákmi rozhodoval Havrilla.

ŽK: Breška, Jež, Štrba – Obžera, Ďurica.
Pavel Vrba, tréner Žiliny: „Nedá sa to porovnať so zápasom s Trenčínom. Našťastie sme v prvom polčase neinkasovali. Artmedia nám veľa nedovolila, v druhej časti sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Sme radi, že sme vyhrali.“
Ostatné výsledky 2. kola: Senec – Nitra 0:1 (0:0), 90.+ Áč. Dubnica – Ružomberok 0:0, Trnava - Košice 5:1 (3:0), 9. a 25. P. Ďuriš, 17. Bernáth, 81. Barčík (z 11 m), 90.+ Filipovič - 77. Piatka. Trenčín - Banská Bystrica 0:3 (0:1), 21. Peter Ďurica, 88. Palic, 90.+ Hučko. Zlaté Moravce – Slovan Bratislava 1:0 (1:0), 41. Černák.
Strelci MŠK Žilina: Mário Breška, Admir Vladavič, Peter Štyvar – 2 góly, Adam Nemec, Andrej Porázik – 1 gól.

V stredu 25. júla privítajú Žilinčania na svojom ihrisku luxemburského majstra F91 Dudelange v odvete prvého predkola Ligy majstrov.
V sobotu 28. júla je na programe tretie ligové kolo. Žilinskí futbalisti cestujú na Slovan.