Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

I. liga hádzanárok - 22. kolo

Košice - Čadca 23:22 (13:8). Hádzanárky Čadce odohrali posledný ligový zápas tejto sezóny na horúcej pôde lídra súťaže a nového účastníka medzinárodnej ligy WHIL v Košiciach.

K zápasu tréner Jaroslav Rebroš uviedol: „Dievčatá prekvapili vedúce družstvo veľmi dobrou hrou, potvrdili zlepšujúcu športovú výkonnosť a pri troške šťastia sa mohli postarať o veľké prekvapenie. Zápas bol od začiatku veľmi vyrovnaný, presadzovali sme sa veľmi dobrou obranou a v útoku sme sa snažili minimalizovať technické chyby a hrať trpezlivo. Košice sa nedokázali vysporiadať s našimi akciami na pivota, kde spolupracovali hlavne Lešková s I. Rebrošovou, ktorá aj úspešne zakončovala. Škoda, že ku koncu polčasu sme nepremenili niekoľko šancí a súper nám odskočil na 5 gólov. Dievčatám slúži ku cti, že sa nevzali a v 2. polčase zahrali ešte lepšie ako v prvom.

Aj keď Košice zmenili obranu na 0:6 a eliminovali naše akcie na pivote, mala viacej priestoru stredná spojka Lešková, a podstrelmi rozvracala obranu Košíc. Druhý polčas bol veľmi vyrovnaný, podarilo sa nám znížiť na rozdiel jedného gólu a až do konca to bolo veľmi dramatické. Škoda, že sa od nás v závere odklonilo športové šťastie a tak, ako v predchádzajúcich 4 zápasoch sme prehrali o jeden gól. Ešte 30 sekúnd pred koncom sme získali loptu, prišla ale zlá prihrávka na úplne voľnú pivotku Rebrošovú a tak sme loptu stratili. Je to škoda, pretože za predvedený výkon by sme si aspoň remízu zaslúžili. Aj tak sme potvrdili, že naše umiestnenie nezodpovedá kvalite nášho tímu, keďže s poprednými družstvami súťaže sme hrali vyrovnané partie. Dúfam, že po návrate hráčok Oselskej a Romanovej sa káder zlepší a o budúcnosť hádzanej v Čadci nemám obavu,“ ukončil Rebroš.
ČADCA: Kucharíková – I. Rebrošová 11, V. Rebrošová, Steiningerová 1, Skybíková 2, Bjelová 2, Lešková 6, Bubáková.
OSTATNÉ VÝSLEDKY: Zlatná - Topoľčany 28:17, Púchov - Nitra 26:32, Bánovce - Trenčín B 25:20, Nové Zámky - Inter 22:23, Modranka mala voľno.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Magazín SME Ženy už v predaji
  2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?

Do Slovana prestúpil za lopty, zarábal ako robotník

Kysučan je historicky najúspešnejším hráčom belasých.

Ladislav Pecko (vľavo) skóruje v drese Slovana Bratislava.
20 ROKOV MY

Ako Kysučan vybudoval pamätník Beňovskému na Madagaskare

Podarilo sa mu uskutočniť svoj sen. Všetko začalo ešte v detstve pri sledovaní seriálu Vivat Beňovský, v ktorom ako chlapec obdivoval úspechy slávneho cestovateľa.

Po Kysučanovi vyhlásili pátranie

Polícia hľadá 32-ročného Martina z Nesluše.

Muža z Nesluše hľadá polícia.

Štát obci Svrčinovec dlží peniaze, teraz by ich potrebovala

Starostka Svrčinovca hovorí, že v súvislosti s testovaním zostalo na pleciach obce zohnať nielen dobrovoľníkov, tiež dezinfekciu. Tú zabezpečovala aj keď sa na hraniciach pripravovala miestnosť pre repatriantov. Štát jej peniaze za tieto práce doposiaľ neuhradil.

Testovanie prebehne aj v budove Telovýchovnej jednoty Beskyd.