Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Víťazom Martin, Benfica druhá

V piatok 20. apríla sa v Martine rozhodlo o tom, že finálová séria sa už nebude sťahovať naspäť do Čadce.

Martin totiž dokázal zvíťaziť aj na domácej pôde a v domácom prostredí prevzal pohár pre víťaza 2. SLF - stred. Okrem víťazstva si zabezpečil aj právo na účasť v barážovom turnaji o postup do budúcoročnej JOMA extraligy, ktorý sa uskutoční v dňoch 15. – 17. júna 2007 v Bratislave.
TJ Martin - Benfica Gemm Čadca 8:4 (3:1), František Hollý 2, Ladislav Fazika 2, Ján Jeťko, Juraj Lukašík, Rastislav Fučela, Pavol Ďurkovič – Tomáš Podmanický 3, Ľubomír Trizuliak.

Druhé finále začali obe mužstvá opatrne. Čadca v značne oslabenej zostave pozorne bránila a vyrážala do rýchlych protiútokov. Martinčania sa nevedeli s touto situáciou dlho vyrovnať a viac gólových príležitostí si v úvode vypracovali hostia. Postupne sa však vývoj menil a domáci boli futsalovejší. V 13. min. hostia zabudli pred bránou na voľného Fučelu a ten v pohode otvoril skóre. Domáci sa však dlho netešili, lebo už o pár sekúnd hostia konečne premenili rýchly protiútok na skórovanie. Najlepší hráč hostí Podmanický po niekoľkých žrdiach konečne trafil do siete. Čadci postupne dochádzali sily a domáci si tak vypracovávali čoraz viac príležitostí.

Po množstve nepremenených šancí prišla záverečná minúta a v nej dva góly. Najskôr skóroval pred bránou nebránený Lukášik a hneď po rozohrávke v strede ihriska získali loptu domáci a Fazika po samostatnom nájazde zvýšil už na 3:1. Hostia v prestávke načerpali trochu síl, no ako sa neskôr ukázalo, tie im do konca stretnutia nevystačili. Dokázali si hneď v úvode vypracovať niekoľko gólových príležitostí, no opäť fantastický Turčina v bráne domácich čaroval. Nestačil iba na strelu Trizuliaka, ktorý v 22. min. znížil na 3:2. Hosťom nemožno uprieť snahu, no tá končila na domácom brankárovi. O všetkom sa rozhodlo v 36. minúte stretnutia, kedy domáci strelili päť gólov. Po góloch Ďurkoviča a Hollého získal Martin trojgólové vedenie, po ktorom sa hostia odhodlali k hre bez brankára. V závere sa menej koncentrovali na hru a k slovu sa ešte dostali hostia. Podmanický však už len upravil na konečných 8:4.
BENFICA: Juraj Malík – Ján Mikláš, Richard Halfár, Tomáš Podmanický, Ľubomír Trizuliak, René Matejkovič

MARTIN: Marián Turčina, Eduard Schumichrast – Ján Jeťko, Roman Volna, Jozef Janík, Vladimír Pleško, Juraj Lukášik, František Hollý, Ladislav Fazika, Milan Hanzel, Rastislav Fučela, Pavol Ďurkovič
ŽK: Juraj Lukašík, Rastislav Fučela, Ján Jeťko - Juraj Malík, Ján Mikláš, rozhodovali: Miroslav Ježík (Kysucké Nové Mesto), Michal Chudý (Liptovský Mikuláš), 150 divákov.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Čím môže Slovensko pomôcť vo svete? Ukážkovou nemocnicou
  3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  7. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  8. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  9. Stretne sa minister, bankár a analytik. Zhodnú sa na niečom?
  10. Prieskum: Prázdnu peňaženku už zažilo sedem z desiatich Slovákov
  1. Úpravy automobilov pre ZŤP
  2. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  3. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  6. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 758

Niektorí zákazníci si zatiaľ berú zabalené jedlo.

Najviac nakazených pribudlo v Košiciach a v okrese Čadca

Nedeľňajší rekord sa vyšplhal na číslo 860.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.