Išlo o výsledok koncentrácie a presunu administratívnej časti zamestnancov do prevádzky v Rakovej s cieľom efektívneho vyžitia priestorov v oboch prevádzkach (Čadca, Raková) a zabezpečenia úspor v oblasti energetiky. Podľa informácie vedenia firmy napriek koncentrácii a zmenšeniu plôch AVC, a. s., nedošlo k zníženiu výkonu spoločnosti, skôr naopak.
Rozsiahla reštrukturalizácia AVC, a. s., Čadca v roku 2005, spojená s obmenou výrobného programu, zavedením nových projektov, zmenou rozmiestnenia v rámci prevádzok v Čadci a Rakovej a redukciou počtu zamestnancov zabezpečujúcich predovšetkým obslužné činnosti, viedla k ozdraveniu spoločnosti. Predovšetkým v oblasti znižovania nákladov, zefektívnenia výrobných i nevýrobných procesov, projektov v oblasti energetiky a pod. Nastúpený smer mal v nasledujúcich mesiacoch priniesť stabilitu, rozvoj a zlepšenie postavenia na trhu práce prijímaním kvalifikovanej pracovnej sily na realizáciu nových projektov. Spoločnosť vlani získala projekty s novými zákazníkmi ako PSA Peugeot Citröen, Sauer-Danfoss a nové projekty so zákazníkmi Volvo, Renault a ZF, ktoré v tom čase začali so sériovou výrobou.
V prvom štvrťroku 2006 mala spoločnosť vyrovnané hospodárenie, a to najmä zvýšením výroby pre Tatru Kopřivnica, spustením sériovej výroby na dvoch linkách v rámci spoločného projektu s firmou BOSCH. AVC, a. s. zároveň obnovila kontrakt a následne zvýšila obrat aj so zákazníkom z USA, spoločnosťou ZFI. Ďalšou oblasťou, kde spoločnosť predpokladá významný rozvoj, je spolupráca so ZSNP. Prvé projekty začali už od konca roka 2004. V súčasnosti majoritný vlastník akciovej spoločnosti AVC Čadca, skupina Penta, plánuje strojársku spoločnosť odpredať. „Proces ozdravenia firmy je skončený. Pre AVC hľadáme strategického investora,“ informovala Penta. Spoločnosť AVC Čadca, ktorá sa naďalej zaoberá výrobou komponentov pre automobilový priemysel, vlani znížila medziročne stratu o približne 110 miliónov korún na vlaňajší záporný hospodársky výsledok v sume 18 miliónov korún.
„Keďže spoločnosť AVC je exportne orientovaná, na jej hospodárske výsledky negatívne vplývalo posilňovanie slovenskej koruny oproti euru a americkému doláru, čo sťažovalo konkurencieschopnosť podniku,“ uviedla Penta. Do firmy AVC Čadca vstúpila Penta v roku 2004. V rámci reštrukturalizácie znížila počet zamestnancov z pôvodných 659 na súčasných 512.