Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Boj o loptu na ažkom teréne

MŠK Žilina - MFK Košice 3:0 (1:0)
Góly: 29. Jež (11 m), 79. A. Nemec, 80. Šesták.
Napriek vytrvalému sneženiu a vrstve snehu na trávniku sa hral pod Dubom rýchly, kombinaný futbal. V útoku boli aktívnejší Žilinania, hostia stavili na defenzívnu taktiku. Najväšie nebezpeie pre Košianov predstavovali Šestákove útoky z pravej strany, už v prvom polase niekokokrát ohrozil bránu hostí. V 28. min fauloval košický brankár Pulen v šestnástke prenikajúceho Adama Nemca. Po tomto zákroku nasledoval pokutový kop, ktorý bezpene premenil Jež. Hostia prvýkrát pohrozili v 35. min, kedy Krakovského strelu z hranice vekého vápna Kuciak s problémami vyrazil. Po zmene strán pribudli nepresnosti v prechode do útoku na oboch stranách, hralo sa viac v strede ihriska. O osude stretnutia sa rozhodlo v priebehu 79. a 80. minúty.

Najprv kanonier Adam Nemec hlavou usmernil Ježov center za Pulenov chrbát, hne na to sa Šestákovi oplatilo pozorne sledova loptu, ktorá vypadla košickému brankárovi z rúk a v páde ju posunul do prázdnej brány. Posledných desa minút sa len dohrávalo. Hostia mohli skorigova výsledok v nadstavenom ase, kedy striedajúci Boháik zblízka trafil do avej žrde Kuciakovej brány, o bola jediná väšia šanca Košíc v druhom polase.
Pred 3 073 divákmi rozhodoval Kaenga. ŽK: 67. Jež - 28. Pulen, 68. Bašista.
Jaroslav Kizek MŠK Žilina: Kuciak - Pekarík, Huboan, Vomáka, Leitner, Štrba, Šesták, Vrši (75. Devátý), Jež, Porázik (80. Belák), A. Nemec (89. Wisdow).Pavel Vrba (tréner Žiliny): „Súboj s Košicami bol pre nás vemi zložitý, najmä v tom, že ažký terén nevyhovoval našej technickej hre. akujem súperovi za korektnú hru. Bol dôstojným súperom. Vzhadom na ažké podmienky predviedli mužstvá solídny výkon. S výsledkom som, samozrejme, spokojný.“Ostatné výsledky 19. kola: Trenín - Nitra 0:0. Banská Bystrica - Slovan Bratislava 0:0. Inter Bratislava - Artmedia Bratislava 1:0 (1:0), 43. R. Urban. Dubnica - Ružomberok 2:1 (1:1), 15. Adamík, 88. Bruško - 9. Rák. Spartak Trnava - FC Senec 0:1 (0:1), 34. Moughfire.
Strelci MŠK: Adam Nemec - 11 gólov, Dare Vrši - 8 gólov, Stanislav Šesták – 7 gólov, Andrej Porázik - 6 gólov, Róbert Jež - 4 góly, Benjamín Vomáka - 3 góly, Pavel Devátý, Zdeno Štrba, Ivan Belák - 2 góly, Lukáš Tesák, Tomáš Huboan - 1 gól.

1. Žilina 19 15 2 2 48:10 472. Artmedia 19 10 3 6 33:26 333. Ružomberok 19 8 5 6 25:16 294. Košice 19 8 3 8 25:27 275. B. Bystrica 19 7 6 6 23:25 276. Slovan 19 7 5 7 22:25 267. Senec 19 7 4 8 18:27 258. Nitra 19 7 3 9 14:20 249. Inter 19 5 7 7 20:20 2210. Dubnica 19 5 6 8 21:32 2111. Trnava 19 5 5 9 20:31 2012. Trenín 19 3 5 11 16:26 14

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 619

Niektorí zákazníci si zatiaľ berú zabalené jedlo.

Najviac nakazených pribudlo v Košiciach a v okrese Čadca

Nedeľňajší rekord sa vyšplhal na číslo 860.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.