Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
1. TRIEDA OBFZ KYSÚC 13. KOLO

Rudina prehrala rozdielom triedy

Čierne – Kysucký Lieskovec 5:0 (3:0), 22. Ganderák, 31. R. Fonš, 38. V. Podolák, 70. R. Majchrák, 77. Špiriak. Domáci boli v zápase jednoznačne lepším celkom. Svoju dominanciu dokázali pretaviť aj v pekné góly. Hostia nepremenili ani ponúknutú jedenástku a tak sa zápas skončil okrúhlym výsledkom 5:0. Najlepší hráč domácich bol brankár Kopečný a za hostí kapitán Mrenka.
R Krenželák, 20, ŽK: L. Ganderák, V. Špiriak – M. Šamaj, ČK: M. Šamaj
ČIERNE: M. Kopečný – P. Ganderák, Fonš, J. Benko, Kubalík, Podolák, L. Ganderák, Štetiar, M. Bojko, Špiriak, Kubica (M. Bojko, Majchrák).
LIESKOVEC: Lobodass – Slavomír, Mihalda, Chupáč, Kopásek, Šlapka, Urbaník, Zátovský, Rechtorík, Mrenka, Šamaj (Vnuk, Godiška, Žák).
Ochodnica – Povina 0:1 (0:1), 23. Varga. Domáci nepremenili množstvo šancí. Hrali na jednu bránu, ale hostia potrestali ich zaváhanie, keď sa do brejku dostal Varga a zabezpečil tri body pre Povinu. Podľa vyjadrení domácich, do zápasu nezapadol krajský rozhodca Kajánek.
R Kajánek, 50, ŽK: P. Čečko – Krasňan, Skrutek, Varga.
OCHODNICA: Kubošček - Trúchly, Vlček, Tarana, Zátek, Muzika, Horvath, Drahník, Povinec, P. Čecko, Čičala.
POVINA: Andel – Chovanec, Krasňan, Siroták, Janec, Tichý, Papán, Urban, Žiliak, Varga, Staňo (Švaňa, Mrmus).

Svrčinovec – Zákopčie 3:1 (1:1), 11. a 52. Mir. Gomola, 78. L. Kordek - 45. D. Hažík. Domáci podali veľmi dobrý výkon a na ihrisku udávali tempo. Do kabín však odchádzali mužstvá zmierlivo 1:1, keď sa hosťom podarilo tesne pred koncom prvého dejstva vyrovnať. Futbal sa divákom určite páčil a pobavil ich. Šance na oboch stranách boli vyrovnané ale tri body ostali zaslúžene doma. Každému gólu predchádzali pekné akcie. Domáci tím ďakuje všetkým aktérom na ihrisku za pekné predstavenie.
R Ščúry, 50, ŽK: M. Petrak - D. Hažík.
SVRČINOVEC: M. Kulla – R. Zubričan, Pištek, J. Kulla, M. Petrák, Kordek, M. Gomola, Straňava, P. Vrškový, V. Čilo, Ľ. Číšecký (P. Halfár, L. Drozd).
ZÁKOPČIE: Macašek - T. Cabúk, Hažík, Š. Repák, Kučák, Kľučka, Faldík, Šupolík, Franek, P. Cabuk, Padych (J. Repák).
Snežnica – Zborov nad Bystricou 3:2 (1:2), 25. Bahna, 51. Ševčík, 56. Labuda - 14. Košťál, 38. Kubica. Na ťažkom teréne sa hral veľmi dramatický zápas. Domáci sa celý čas zahrávali s výsledkom, pretože nepremenili veľké množstvo šancí. V prvom polčase hostia vyťažili z minima maximum, v druhom už domáci zabojovali a strhli víťazstvo na svoju stranu... Snežnica dohrávala v bráne s brankárom z poľa, pretože sa Jašo zranil. V závere ešte hostia triafali brvno domácej brány.
R Trúchly, 60, ŽK: Palarec – Noskovič, Šadlák.
SNEŽNICA: Jašo – Hlavatý, Ján Beňadik, Palarec, Ukrop, Jar. Beňadik, Vajčovec, Smieško, Tomáš, Bahna, M. Labuda (Svrček, Ševčík, Š. Labuda).
ZBOROV: Šlapka – Jedinák, Noskovič, Šarlák, Košťál, Srnka, Litva, Kubica, Neveďal, T. Šadlák, Jakubec (Nečeda, Droščák).

Staškov – Turzovka 3:3 (0:2), 64. a 68. (11 m) Žák, 75. Králik - 8. Rovňaník, 28. Litva, 50. Lemeš. Stretnutie sa hralo na veľmi ťažkom teréne. Skôr to vyzeralo ako vodné pólo než futbal. Po prvom polčase sa zdalo, že stretnutie nebude dohrané pre nepriazeň počasia. Napokon sa dohralo. 50 minút ovládali hru hostia, keď na ukazovateli skóre svietilo 0:3. Od 60. minúty ale začal tlak domácich, keď nastrelili žrď a brvno. Potom už Žák znižoval na 1:3 a následne na 2:3 z pokutového kopu za ruku v šestnástke. V 75. minúte po krásnej akcií dorazil Králik a body sa delili. Technicky zdatným Staškovanom sa nedarí hra na rozbahnenom teréne veľmi nedarí.
R P. Hlava, 80, ŽK: Juráš, Hulík
STAŠKOV: Čmelík – Kubalák, Gottwald, Králik, Dodek, Babiš, Juráš, Furdan, Hulík, Žák, Badura (Páleník, Haluščák, Hnidka).
TURZOVKA: Srníček – Šulek, M. Rovňaník, Lemeš, Puškár, Horčíčák, Litva, Brezina, Mudrík, Zavičár, P. Rovňaník (Mohelník, Kaválek).

Korňa – Rudina 7:0 (4:0), 1. a 90. Joz. Michaliček, 7.a 17. Košeľa, 29. a 64. Pav. Korduliak, 82. Staník. Po jednoznačnom výkone na ťažkom teréne zahrali domáci veľmi dobrý zápas. Napriek ťažkému terénu si jednoznačne poradili so svojím súperom. Rudina dohrávala s deviatimi hráčmi, pretože Piesecký odchádzal predčasne do šatne a zranil sa aj brankár Slíž, ktorého nahradil hráč z poľa Puráš. R Halfár, 100, ŽK: Mucha, ČK: Piesecký.
KORŇA: Danek - Pav. Korduliak, Pet. Korduliak, Vyrobik, Ján Michaliček, Joz. Michaliček, Ligač, Kotek, Dorociak, Papík, Košeľa (Mucha, Staník).
RUDINA: Slíž – Holeš, Ševčík, Piesecký, Janek,, Ondrušek, Mihalec, Šaran, Pastucha, Puráš, Matejka (Holiač).

Nová Bystrica – Vysoká nad Kysucou 2:0 – nedohraté.
Čo urobila Vysoká, sa nerobí.. Neskorý príchod a počet hráčov v poli sa na začiatku prehliadol. Prišla však siedma minúta zápasu a Vysoká opustila trávnik. Domáci urobil všetko preto, aby sa stretnutie odohralo v najlepších podmienkach, no ich snaha vyšla nazmar. Zápas sa teda bude dohrávať za zeleným stolom.
R Bohovič, 70.
NOVÁ BYSTRICA: E. Chmurčiak– V. Chovanec, Škorvaga, R. Cabadaj, M. Chmurčiak, Džúrny, P. Dubovický, Griga, M. Dubovický, Držiak, M. Chovanec. Tomáš Urbaník

2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Vojaci preberajú odberné miesta

Zisťujú, či miesta vyhovujú na plošné testovanie.

Peripetie s podpismi

Česká správa sociálneho zabezpečenia opäť vyžaduje potvrdenia dokladov o žití s overenými podpismi. Týka sa to aj stoviek Kysučanov poberajúcich dôchodky z Česka. Každé tri mesiace musia navštevovať miestne matriky.

Veľa kysuckých dôchodcov  poberá dôchodky z Českej republiky, kde v minulosti pracovali.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

Strelili 25 gólov. To sme tu už dlho nemali, hovorí Kamil Koleno

Sme trošku sklamaní z toho, že súťaž sa opäť zastavila. Najmä keď sa nám darilo, hovorí hráč Krásna nad Kysucou.