Denne k nám prichádzajú exkurzie zo škôl, záujmu sa tešia aj večerné pozorovania. Našu hvezdáreň navštevujú rôzne skupiny ľudí, neprichádzajú sem len deti, tiež študenti, dôchodcovia či členovia astro združení. Na október a november sme naplánovali viaceré podujatia. Uskutočníme napríklad pozorovaciu expedíciu Orionidy 2006 v okolí obce Stará Huta, seminár pre mládež Astronomická fotografia v Banskej Bystrici, medzinárodné kolo súťaže pre stredoškolákov, medzinárodnú pozorovaciu expedíciu na Morave a mnohé ďalšie,“ hovorí riaditeľ Kysuckej hvezdárne Ján Mäsiar.
Zároveň nás informoval o zaujímavej výstave. „Jednou z aktivít projektu Poznávanie bez hraníc, ktorý je finančne podporený Fondom mikroprojektov programu Iniciatívy spoločenstiev INTERREG IIIA Slovenská republika - Česká republika 2004-2006, je výstava „História a súčasnosť astronómie v regiónoch“.Výstava je určená najširšej verejnosti. Jej hlavným cieľom je predstaviť hvezdárne a planetária ako funkčné inštitúcie, ktoré zaisťujú pre spoločnosť celý rad služieb. Výber sa zameral na dominantné a aktívne hvezdárne Zlínskeho, Juhomoravského a Moravsko-sliezskeho kraja na strane českej, Žilinského a Trenčianskeho kraja na strane slovenskej.
Výstava pozostáva z troch panelov rozmerov 160x85 cm a piatich panelov rozmerov 90x 85 cm. Jednotlivé astronomické zariadenia (hvezdárne, planetáriá, astronomické kabinety, amatérske pozorovateľne) nie sú predstavované samostatne, ale ako súčasť siete astronomických vzdelávacích zariadení. Na paneloch sú zariadenia postupne predstavované z hľadiska histórie vzniku, pôsobenia a poslania vo svojom regióne, odborno – pozorovateľskej a metodicko – vzdelávacej činnosti.“
Od 20.4.2006, keď bola vo Valašskom Meziříčí vernisáž výstavy za účasti partnerov projektu, subjektov prezentujúcich sa na paneloch a zástupcov Zlínskeho samosprávneho kraja a tlače, bola výstava inštalovaná na viacerých miestach v Zlínskom kraji. Do 10.novembra.2006 si ju návštevníci môžu pozrieť aj v priestoroch Kysuckej hvezdárne. Vstup na ňu je bezplatný.