Nedeľa, 7. august, 2022 | Meniny má Štefánia

Zaslúžené body extraligistov

HBK Čadca – Rbk Hockey Ružinov 1:10 (1:3, 0:4, 0:3) Rudolf Kučák (František Ujházi) – Turek (Polák), Lamačka, Augustín (Turek), Rýmsky (Lamačka), Lamačka (Rýmsky) Polák (Danko), Autustín (Križan), Papež (Augustín), Augustín (Polák), Rýmsky (Gregorik), R Neczli, Kováčik, 60 divákov, Zostava: Rudolf Svitek (Marián Mravec) – Radim Smolka – Tomáš Urbaník – Róbert Drábik, Daniel Staškovan – Martin Plaštiak – Rudolf Kučák, Tibor Gašperák, František Ujházi, Radoslav Kándrik – Martin Smolka, Ján Jašurek – Jozef Baculák, Tomáš Rucek – Tomáš Šurik, Vladimír Chromčák.

SkryťVypnúť reklamu

Nastúpili sme proti majstrom, v ktorého mužstve hráva polovica reprezentačného výberu. Úvod stretnutia však patril Čadci, keď hrala presilovú hru a dokázala majstra pritlačiť pred bránou. Netrvalo dlho a individuálne schopnosti a zohratosť bratislavského celku sa prejavila. Už v šiestej minúte bolo 3:0... Do konca tretiny sa Čadci síce podarilo znížiť gólom Rudolfa Kučáka na 3:1, ale to bol jediný úspech domácich. Druhá a tretia tretina bola už v réžii hostí, ktorí uplatnili svoje medzinárodné skúsenosti z reprezentačných a medzinárodných turnajov a jednoznačne kraľovali na ihrisku.

HBK Čadca – Hbk 87 Skalica 9:6 (2:3, 3:1, 4:2) Martin Plaštiak (Radim Smolka), Jozef Baculák (Radim Smolka), Róbert Drábik (František Ujházi), Róbert Drábik (Radim Smolka), Radim Smolka (Martin Plaštiak), Vladimír Chromčák (Daniel Staškovan), Tomáš Rucek (Rudolf Kučák), Róbert Drábik (František Ujházi), Martin Plaštiak (Radoslav Kandrik) – Krušina (Bolebruch, Procházka), Lukáč (Procházka), Tyrschel (Procházka), Krušina (Bolebruch), Bolebruch, Procházka (Bolebruch). R Kováčik, Mičuda, 150 divákov, Zostava: Rudolf Svitek – Radim Smolka – Martin Plaštiak – Róbert Drábik, Tomáš Kubica – Daniel Staškovan – Rudolf Kučák, Tomáš Urbaník, Radoslav Kándrik – František Ujházi, Vladimír Chromčák – Jozef Baculák, Tomáš Rucek – Tomáš Šurik, Ján Jašurek.

Domáci celok nezachytil začiatok stretnutia a hostia sa rýchlo ujali vedenia. Prvý gól padol po prísnom vylúčení Martina Plaštiaka a hneď sme inkasovali. Martin však svoje vylúčenie napravil najlepším možným spôsobom – vyrovnal. Remízový stav netrval dlho a po chybách v domácej obrane hostia trestali ďalšími gólmi. Po veľmi dôraznom prejave charizmatického trénera Otakara Smolku, počas prestávky, si hráči vzali jeho slová k srdcu a znížili už v úvode na 2:3 a už v šiestej minúte druhej tretiny bolo vyrovnané.

Domáci vycítil šancu na plný bodový zisk a začali sa viac tlačiť pred bránu hostí. Po snahe odmenenej gólom v presilovke šla Čadca po prvýkrát v zápase do vedenia. Súper vyrovnal sporným gólom, ktorý rozhodcovia uznali pod nátlakom hostí. Čadca sa nevzdala a s prehľadom hrajúci Radim Smolka poslal Čadcu opäť do vedenia – 5:4. V úvode tretej tretiny opäť úradovali rozhodcovia, ktorí svojimi nezmyselnými rozhodnutiami ovplyvnili zápas, ktorý sa pre Čadcu rozvíjal dobre.

Vďaka tomu hostia zo Skalice zápas opäť otočili. Za stavu 5:6 rozhodca nariadil trestné strieľanie proti Čadci za zaľahnutie loptičky v bránkovisku. Vďaka Rudovi Svitkovi, ktorý v bránke čaroval, hosťujúci hráč šancu nepremenil a v túto chvíľu sa lámal zápas. Potom prišla strela od modrej a Čadca opäť vyrovnala a od tej chvíle držala opraty zápasu pevne v rukách. Domáci zvýšili úsilie a tempo, ktorému už hostia nestačili a po pekných góloch hostia inkasovali ešte trikrát.. Veľkú zásluhu na výsledku mal výborne a s chuťou hrajúci Róbert Drábik, ktorý dovŕšil hetrik. Hbk Čadca ďakuje fanúšikom za ich podporu a srdečne ich pozýva na ďalšie zápasy.