V Lieskovci sa predviedla mládež

Stráňavy – Tvrdošín 0:0.
V zápase slabšej úrovne bola deľba bodov spravodlivá. Celý čas sa hralo medzi šestnástkami. Najväčšiu šancu mali domáci v 75. min, ale gólovú hlavičku brankár hostí Kazík zlikvidoval. R Náther, 150 divákov. ŽK: Bukovčan, Turianik, Kampas – Hradský, Martini. STRÁŇAVY: Mičech – Turianik (46. Berzák), L. Cetera, Podhradský, R. Cetera (46. Čuraj), Bukovčan, Syovátka, Kampas, Vacek, Machyna, Meliš (66. Hruška). TVRDOŠÍN: Kazík – Medvecký (90. Ondruš), R. Palider, Martini, Hradský, A. Palider, Sirota (83. Hutira), Repka, Jemečný, Novák, Martoň (71. Capko).

O. Jasenica – Oščadnica 2:2 (2:2), 1. P. Terens, 45. Madriňák - 13. V. Kučák, 34. Lušňák. Vyrovnaný zápas sa od úvodných minút hral v Jasenici, keď však paradoxne už v 1. min nečakane otvorili skóre domáci. Hostia prevzali iniciatívu a už v 13. min vyrovnali krásnou strelou V. Kučáka. Vyrovnaná hra pokračovala naďalej, až do 34. min, keď hostia z Oščadnice zvýšili na 1:2. Rýchly domáci však nenechali nič na náhodu a v závere polčasu vyrovnali. Po zmene strán akoby sa začalo od začiatku, no obe mužstvá potvrdili, že nechcú byť tým druhým. Ani oslabenie hostí však domácim nepomohlo k vsieteniu vytúženého, víťazného gólu. R Chudý, 150, ŽK: Madleňák – Kopera, Palárik, Krela, Gončár, Lušňák, Húska. ČK: Krela.
OŠČADNICA: Pazdera – Kopera, Jaroš, Zemaník, Palárik, Krkoška, V. Kučák, Krella, Gončár, Lušňák, Húska (87. Vojtúš).

Stará Bystrica – Dúbrava 3:2 (2:1), 7. Kolembus, 36. Ľ. Faktor, 60. M. Poništ - 6. Mrva, 68. Mrázik. Domáci po výhre vonku chceli tri body potvrdiť aj doma. V dobrom zápase však už v 6. min otvorili skóre práve hostia. Z následného protiútoku však Kolembus dáva na 1:1. Aktivita aj naďalej bola na kopačkách domácich. V 36. min po bombe Ľ. Faktora sa lopta odrazila od tyče do tyče a zápas sa otočil v prospech domácich 2:1. V 46. min sa dostal do šance Kubala, ale jeho strela smerovala tesne vedľa brány. V druhom polčase v 60. min Matej Poništ zvyšuje na 3:1. V týchto fázach prišiel na domácich hráčov útlm, čo využili hostia, keď v 68. min Mrázikom znížili na 3:2. V 70. min mohli domáci rozhodnúť, ale strelu Faktora vyráža brankár na roh a z dobre rozohraného rohu L. Kolembus strieľa len do brankára. Záver zápasu domáci mali pod kontrolou a získali ďalšie cenné body. R Chmúrny, 280, ŽK: Hoferica, Štrba – Korbel, Urbanovič, Suchý. S. BYSTRICA: Čmiko – Korenčík, Šimášek, Poništ (69. L. Kolembus), Sobol, M. Kubala (86. P. Faktor), Hoferica, Štrba, L. Kolembus (84. A. Šumský), Ľ. Faktor, Matejčík.

Trebostovo – Makov 5:2 (0:1), 49. a 73. Lukášik, 62. A. Lukašík, 75. a 86. Adamčík - 3. Křenek, 55. Mihailov. Od úvodných minút sa hral v Trebosrtove futbal dobrej úrovne. Už v 3. min hosťujúci Šustek ideálne nacentroval Křenkovi a ten parádnou hlavičkou otvoril skóre zápasu 1:0. Hneď vzápätí agilný A. Lukašík zbehol do 16-stky a jeho ideálnu nahrávku Adamčíkovi výborný Krišica chytil. Domáci boli dôraznejší a rýchlejší, ale skúsený hostia vyhrali polčas 0:1. Začiatkom druhého polčasu vrátil domácich do hra L. Lukášik utešenou strelou z 20 m. Hostia vedomí si situácie pridali a výsledkom ich snahy bol gól Myhailova po nahrávke šikovného Šusteka. Domáci začali agresívne napadať domácich v rozohrávke a prinútila hráčov Makova robiť chyby. V 62. min A. Lukašik vyrovnal a zápas nabral na obrátkach. V 73. min hlavný rozhodca Majer odpískal na hranici 16-stky sporný priamy kop, ktorý L. Lukašík excelentne premenil. Od tohto okamihu bolo domácich plné ihrisko a nebyť výborného výkonu brankára hostí Krišicu mohlo byť prekvapujúco víťazstvo Trebostova ešte vyššie. R M. Majer, 200, ŽK: R. Lukašík – Banetka, Šustek.
MAKOV: Krišica – Pavelka (75. Pavlica), Sojčák, Banetka, Šustek, Konečný, Barčák, Křenek, Roman, Kubošný, Myhailov.

Kysucký Lieskovec – Valča 3:1 (2:1), 9. a 66. Mrenka, 36. Mihalda – 15. Horváth. Domáci zopakovali veľmi dobrý výkon z Makova. Celé mužstvo sa hrdo postavilo súperovi z Valče a od začiatku jasne udávalo tempo. V 9. min len 16- ročný Mrenka otvoril skóre, keď tvrdou strelou rozvlnil Valčanskú svätyňu. Hosťom sa v 15. min podarilo vyrovnať. No od tohto okamihu sa v Lieskovci hralo len na jednu bránu, a to súperovu. Do polčasu ešte zvýšil Mihalda, keď prekabátil hosťujúcu obranu. Po zmene strán sa o radosť na strane domácich postaral opäť Mrenka, ktorý v 66. min rozhodol zápas. Celé mužstvo podalo vynikajúci výkon a tri body si zaslúžilo. R Gamboš, 100, ŽK: Kekely – Zelenec. K. LIESKOVEC: Jurkovič – Pavlík, Brtnický, Trnovec (70. Révay), Timek, Vojvoda, Marčan, Macura, Mrenka (80. Sýkora), Myhalda, Kekely (60. Škorík).
Ostatné výsledky: Nižná – T. Štiavnička 1:1 (0:0), Belá Dulice – L. Štiavnica 3:1 (1:1).

1.S.Bystrica 11 7 3 1 24:17 24
2.Makov 11 6 4 1 34:21 22
3.Dúbrava 11 6 1 4 25:15 19
4.Valča 11 5 3 3 18:16 18
5.Tvrdošín 11 5 3 3 18:17 18
6.Belá 11 5 2 4 20:11 17
7.Oščadnica 11 5 2 4 18:16 17
8.Trebostovo 11 5 1 5 18:19 16