Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
IV. LIGA

V Lieskovci sa predviedla mládež

Stráňavy – Tvrdošín 0:0.
V zápase slabšej úrovne bola deľba bodov spravodlivá. Celý čas sa hralo medzi šestnástkami. Najväčšiu šancu mali domáci v 75. min, ale gólovú hlavičku brankár hostí Kazík zlikvidoval. R Náther, 150 divákov. ŽK: Bukovčan, Turianik, Kampas – Hradský, Martini. STRÁŇAVY: Mičech – Turianik (46. Berzák), L. Cetera, Podhradský, R. Cetera (46. Čuraj), Bukovčan, Syovátka, Kampas, Vacek, Machyna, Meliš (66. Hruška). TVRDOŠÍN: Kazík – Medvecký (90. Ondruš), R. Palider, Martini, Hradský, A. Palider, Sirota (83. Hutira), Repka, Jemečný, Novák, Martoň (71. Capko).

O. Jasenica – Oščadnica 2:2 (2:2), 1. P. Terens, 45. Madriňák - 13. V. Kučák, 34. Lušňák. Vyrovnaný zápas sa od úvodných minút hral v Jasenici, keď však paradoxne už v 1. min nečakane otvorili skóre domáci. Hostia prevzali iniciatívu a už v 13. min vyrovnali krásnou strelou V. Kučáka. Vyrovnaná hra pokračovala naďalej, až do 34. min, keď hostia z Oščadnice zvýšili na 1:2. Rýchly domáci však nenechali nič na náhodu a v závere polčasu vyrovnali. Po zmene strán akoby sa začalo od začiatku, no obe mužstvá potvrdili, že nechcú byť tým druhým. Ani oslabenie hostí však domácim nepomohlo k vsieteniu vytúženého, víťazného gólu. R Chudý, 150, ŽK: Madleňák – Kopera, Palárik, Krela, Gončár, Lušňák, Húska. ČK: Krela.
OŠČADNICA: Pazdera – Kopera, Jaroš, Zemaník, Palárik, Krkoška, V. Kučák, Krella, Gončár, Lušňák, Húska (87. Vojtúš).

Stará Bystrica – Dúbrava 3:2 (2:1), 7. Kolembus, 36. Ľ. Faktor, 60. M. Poništ - 6. Mrva, 68. Mrázik. Domáci po výhre vonku chceli tri body potvrdiť aj doma. V dobrom zápase však už v 6. min otvorili skóre práve hostia. Z následného protiútoku však Kolembus dáva na 1:1. Aktivita aj naďalej bola na kopačkách domácich. V 36. min po bombe Ľ. Faktora sa lopta odrazila od tyče do tyče a zápas sa otočil v prospech domácich 2:1. V 46. min sa dostal do šance Kubala, ale jeho strela smerovala tesne vedľa brány. V druhom polčase v 60. min Matej Poništ zvyšuje na 3:1. V týchto fázach prišiel na domácich hráčov útlm, čo využili hostia, keď v 68. min Mrázikom znížili na 3:2. V 70. min mohli domáci rozhodnúť, ale strelu Faktora vyráža brankár na roh a z dobre rozohraného rohu L. Kolembus strieľa len do brankára. Záver zápasu domáci mali pod kontrolou a získali ďalšie cenné body. R Chmúrny, 280, ŽK: Hoferica, Štrba – Korbel, Urbanovič, Suchý. S. BYSTRICA: Čmiko – Korenčík, Šimášek, Poništ (69. L. Kolembus), Sobol, M. Kubala (86. P. Faktor), Hoferica, Štrba, L. Kolembus (84. A. Šumský), Ľ. Faktor, Matejčík.

Trebostovo – Makov 5:2 (0:1), 49. a 73. Lukášik, 62. A. Lukašík, 75. a 86. Adamčík - 3. Křenek, 55. Mihailov. Od úvodných minút sa hral v Trebosrtove futbal dobrej úrovne. Už v 3. min hosťujúci Šustek ideálne nacentroval Křenkovi a ten parádnou hlavičkou otvoril skóre zápasu 1:0. Hneď vzápätí agilný A. Lukašík zbehol do 16-stky a jeho ideálnu nahrávku Adamčíkovi výborný Krišica chytil. Domáci boli dôraznejší a rýchlejší, ale skúsený hostia vyhrali polčas 0:1. Začiatkom druhého polčasu vrátil domácich do hra L. Lukášik utešenou strelou z 20 m. Hostia vedomí si situácie pridali a výsledkom ich snahy bol gól Myhailova po nahrávke šikovného Šusteka. Domáci začali agresívne napadať domácich v rozohrávke a prinútila hráčov Makova robiť chyby. V 62. min A. Lukašik vyrovnal a zápas nabral na obrátkach. V 73. min hlavný rozhodca Majer odpískal na hranici 16-stky sporný priamy kop, ktorý L. Lukašík excelentne premenil. Od tohto okamihu bolo domácich plné ihrisko a nebyť výborného výkonu brankára hostí Krišicu mohlo byť prekvapujúco víťazstvo Trebostova ešte vyššie. R M. Majer, 200, ŽK: R. Lukašík – Banetka, Šustek.
MAKOV: Krišica – Pavelka (75. Pavlica), Sojčák, Banetka, Šustek, Konečný, Barčák, Křenek, Roman, Kubošný, Myhailov.

Kysucký Lieskovec – Valča 3:1 (2:1), 9. a 66. Mrenka, 36. Mihalda – 15. Horváth. Domáci zopakovali veľmi dobrý výkon z Makova. Celé mužstvo sa hrdo postavilo súperovi z Valče a od začiatku jasne udávalo tempo. V 9. min len 16- ročný Mrenka otvoril skóre, keď tvrdou strelou rozvlnil Valčanskú svätyňu. Hosťom sa v 15. min podarilo vyrovnať. No od tohto okamihu sa v Lieskovci hralo len na jednu bránu, a to súperovu. Do polčasu ešte zvýšil Mihalda, keď prekabátil hosťujúcu obranu. Po zmene strán sa o radosť na strane domácich postaral opäť Mrenka, ktorý v 66. min rozhodol zápas. Celé mužstvo podalo vynikajúci výkon a tri body si zaslúžilo. R Gamboš, 100, ŽK: Kekely – Zelenec. K. LIESKOVEC: Jurkovič – Pavlík, Brtnický, Trnovec (70. Révay), Timek, Vojvoda, Marčan, Macura, Mrenka (80. Sýkora), Myhalda, Kekely (60. Škorík).
Ostatné výsledky: Nižná – T. Štiavnička 1:1 (0:0), Belá Dulice – L. Štiavnica 3:1 (1:1).

4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Vojaci preberajú odberné miesta

Zisťujú, či miesta vyhovujú na plošné testovanie.

Peripetie s podpismi

Česká správa sociálneho zabezpečenia opäť vyžaduje potvrdenia dokladov o žití s overenými podpismi. Týka sa to aj stoviek Kysučanov poberajúcich dôchodky z Česka. Každé tri mesiace musia navštevovať miestne matriky.

Veľa kysuckých dôchodcov  poberá dôchodky z Českej republiky, kde v minulosti pracovali.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

Strelili 25 gólov. To sme tu už dlho nemali, hovorí Kamil Koleno

Sme trošku sklamaní z toho, že súťaž sa opäť zastavila. Najmä keď sa nám darilo, hovorí hráč Krásna nad Kysucou.