Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky
1. TRIEDA OBFZ KYSÚC 11. KOLO

Staškov sa pomaly doťahuje

Povina – Kysucký Lieskovec 3:1 (1:0), 16. (11 m) Tichý, 86. J. Papán, 90. Janec – 74. Urbaník. Bolo to stretnutie na vyššej úrovni. Susedské derby. Domáci sa zaslúžene ujali vedenia a nezúžitkovali množstvo šancí. Hostia sa dokázali dotiahnuť, ale neudržali remízu a záver patril opäť domácim. Slušný zápas rozhodli striedajúci hráči a treba pochváliť rozhodcov, ktorí prispeli k dobrému priebehu stretnutia...R J. Podolák, 120, ŽK: Skrutek – P. Mihalda, Hunčík. POVINA: Andel – Chovanec, Urban, Pupik, Skrutek, Tichý, Hradula, J. Papán, Žiliak, Varga, Mrmus (Janec, Joz. Papán, Kašík). LIESKOVEC: Lobodaš– Kopásek, Mihalda, Chupáč, Jurkovič, Šamaj, Hunčík, Urbaník, Božek, Mrenka, Truban (Godiška, Holý).

Čierne – Zákopčie 3:1 (1:1), 8. a 80. Majchrák, 90. Špiriak – 38. T. Cabuk. Zápas priemernej úrovne, videli diváci na Čiernom. Domáci nepremenili sľubné šance. Za zmienku stoja kombinačné akcie, po ktorých strieľali domáci góly do prázdnej bránky. R Bohovič, 300, ŽK: R. Majchrák – Š. Repák, P. Cabuk. ČIERNE: P. Fonš – M. Bojko, R. Fonš, M. Bojko J. Matys, Krenželák, Podolák, Kubalík, Ganderák, Majchrák, Špiriak, (P. Ganderák, Zajac, Jančík) ZÁKOPČIE: Rovňaník – T. Cabúk, Hažík, Repák, Kučák, Šupolík, Faldík, Šopor, Padych, P. Cabuk, E. Franek (Repák).

Ochodnica - Zborov nad Bystricou 2:1 (2:1), 10. F. Drahník, 14. Čečko – 27. Košťál. Domáci začali schuti a aktívne čím prekvapili súpera. Podarilo sa im vsietiť dva rýchle góly no hostia sa dostali do hry znižujúcim gólom. Hra nabrala na obrátkach a hralo sa vo veľmi rýchlom tempe. Šance boli na jednej aj na druhej strane, ale domáci si tri body nechali doma. R Hlava, 80, ŽK: R. Čičala – R. Podolák. OCHODNICA: Pet. Muzika – T. Trúchly, Dlhoček, T. Čečko, Vlček, Pav. Mužika, Horváth, Drahník, Pet. Čečkoc, Čičala, Tarana. ZBOROV: Šlapka – Podolák, Noskovič, Šarlák, Košťál, Erinka, Litva, Kubica, Neveďel, Jantoš, Šadlák (Kocifaj, Lipták, Nečeda)

Svrčinovec – Vysoká nad Kysucou 6:2 (4:0), 36. a 38. a 62. M. Gomola, P. 62. Vrškový, 76. V. Čilo, 86. Ľ. Čišecký – 52. a 64. L. Kovalík. Svrčinovec rozohral partiu ako chcel a už do polčasu bolo rozhodnuté... Hoci sa Vysoká v druhom polčase zlepšila, ale domáci mali hru v rukách.. Územná prevaha a okulahodiace akcie museli pobaviť domácich divákov, ktorých sa na Svrčinovské pomery prišlo pozrieť pomenej. R Ploštica, 50, ŽK: Zajac, Kupšo. SVRČINOVEC: M. Kulla – R. Zubričan, Kordek, J. Kulla, M. Kužma, V. Čilo, M. Gomola, J. Straňava, P. Halfár, D. Legerský, J. Slanek (Ľ. Čišecký, P. Vrškový). VYSOKÁ: Z. Sojka – R. Delinčák, V. Koleňak, J. Planeta, Ľ. Polák, M. Zajac, L. Kovalík, T. Šamaj, R. Altof, M. Planeta, R. Kupšo

Snežnica – Turzovka 2:0 (1:0), 19. J. Tomáš, 73. Labuda. V slušnom zápase boli v prvom polčase domáci lepší, čo vyjadrili gólom Tomáša a viaceré šance ešte nepremenili a na dôvažok nastrelili brvno hosťujúcej brány. V druhom polčas hostia hru vyrovnali a snažili sa o vyrovnanie, no výsledok poistil domáci Labuda. R Jantoš, 80, ŽK: Palarec –Mohelník, Kavalek. SNEŽNICA: F. Jašo – Hlavatý, J. Beňadik, Palarec, Ukrop, Jar. Beňadik, Ševčík, Smieško, J. Tomáš, Bahna, M. Labuda (Svrček). TURZOVKA: Chnurik – Šulek, M. Rovňaník, Mucha, Puškár, Horčičák, Litva, Mohelník, Lemeš, Zavičár, P. Rovňaník (Kavalek, Matejík, Blažek)

Nová Bystrica – Rudina 1:4 (1:1), 33. T. Cabadaj – 43. Ondrušek, 65. a 86. Pastucha, 90. Matejka. V slušnom zápase, kde sa hralo bez kariet domáci z množstva šancí využili len jednu a hostia z minima maximum. R Peter Hlava, 80. NOVÁ BYSTRICA: Kováč – V. Chovanec, Kulich, R. Cabadaj, Chmurčiak, Džúrny, P. Chovanec, Griga, M. Dubovický, Držiak, T. Cabadaj (Šadibol). RUDINA: Slíž – Holeš, Králik, Piesecký, Mihalec, Ondrušek, Kopas, Šaran, Pastucha, Jalovičar, Matejka (Holiač).

Staškov – Korňa 2:1 (2:0), 11. Babiš, 28. Žák – 85. J. Michaliček. Domáci mali prevahu, ktorú v prvom polčase vyjadrili dvoma gólmi, dvoma nastrelenými tyčami a ďalšími nepremenenými šancami. V mnohých chvíľach sa hralo na jednej polovici, ale hostia potrestali gólom ležérnosť domácich čo zapríčinilo nervózny koniec. Domáci však zvíťazili zaslúžene. Najviac sa páčili akcie Dodeka a Babiša, ktoré sa valili po pravej strane útoku... R Horecký, 80, ŽK: Furdan – Mucha, STAŠKOV: Čmelík – Kubalák, Gottwald, D. Králik, Dodek, Drozdek, Babiš, Furdan, Hulík, Žák, Badura (Páleník, Hnidka, Švík). KORŇA: Danek (Vranečka) – Pav. Kordulik, Vyrobik, Ján Michaliček, Korček, Dorociak, Kotek, Sabela, Staník, Papík, Joz. Michaliček (Košela, Mucha)