Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky
V. LIGA

Domáci takmer stopercentní úspešné

K. N. Mesto B – Strečno 4:1 (1:0), Klec, Vlček, Holáň, Mičiak – Kán.
Začiatok stretnutia patril hosťujúcemu mužstvu, už v 9. min po rohovom kope Cigánik nedokázal prekonať brankára Masláka. Odpovedal domáci Klec, ktorý o minútu na to dostal Kysučanov do vedenia. V 29. min Cigánik opäť neprekonal Masláka a už v 31. min Klecova strela išla tesne vedľa. V druhom polčase zvýšilo domáce mužstvo nátlakovú hru, v 49. min dal Vlček druhý gól. Diváci čakali štyri minúty a K. N. Mesto viedlo už
3:0, keď sa presadil Holáň. To nebolo všetko, Mičiak dal vzápätí ďalší gól, upravil na 4:0. V 63. min sa dostal dostal do strel pozícia Kán a znížil na konečných 4:1. R Švec, 160. ŽK: Mičiak, Kopásek – Sokolovský, Trhančík, Kán, Kučera. K. N. MESTO: Maslák – Mičiak, Jančiga, valík, L. Šidlo, jakubec (68. M. Šidlo), Vlček, Rajtek, Holáň (75. Zajac), Klec (76. chládek), Kopásek. STREČNO: Kopásek – M. Sokolovský (32. švejdík), beháň, Lonc (59. Kučera), Beleš, P. Sokolovský, trhančík, R. sokolovský, Kán, Cigánik, Taraba.

Kotrčiná Lúčka – Dolný Hričov 2:0 (1:0), Žabka 2.
Nič nenasvedčovalo tomu, že sa hral zápas prvého s posledným. Množstvo nevyužitých šancí zväzovalo domácim nohy až do chvíle, keď v 30. min skóroval Žabka. V druhom polčase sa hra nezmenila. Hostia umne bránili, napriek snahe však dostali v 82. min druhý gól od Žabku a už si nevytvorili žiadnu gólovú šancu. R M. Poliak, 150. ŽK: Martinček – Vančík, M. Lasička. KOTRČ. LÚČKA: Trnovec – Šmehýl, Káčerík, Slúčik, Milo (20. Beleš), Bučka, Bielik, Mikolaj, Kaplán, Žabka, Martinček. D. HRIČOV: Uhrík – Martiník, Randík, Vančík, J. Lasička, M. Lasička, Sabo, Zaduban, Sobola, Kahát, Kováč.

Závodie – Radoľa 3:1 (3:0), Belko, Škuta, Capko – Patyk.
Súboj dvoch nováčikov priniesol zaujímavý futbal. Domáci sa ujali vedenia už v 4. min, spoza šestnástky trafil presne Belko. Závodie bolo úspešné opäť po peknej kombinačnej akcii, ktorú zakončil po prihrávke Šajnohu Škuta. Tretí gól padol po rýchlej akcii, zakončil ju Capko. Na začiatku druhého polčasu bol vylúčený domáci Randík, z čoho hostia vyťažili len jeden gól. Závodie hrozilo ku koncu bejkmi, šance zahodili Capko a Cvacho. R Tutura, 250. ŽK: Randík – Minár, Kaplík. ČK: Randík (Závodie) po druhej ŽK. ZÁVODIE: Pika – Kavecký, Belko, Škuta, Ftorek (27. Šoška), Ježo, Capko (90. Mára), Kučera, Bičan, Šajnoha (86. Cvacho), Randík. RADOĽA: Grešák – Macejko, Paulus, Ploštica, Minár, Šidlo (78. L. Harcek), M. Harcek, Gazdík, Kaplík, Paulus (46. Patyk), Minár (46. Greňo).

Varín – Bánová B/Brezany 3:0
(1:0), I. Tichák 2, Lopušan.
Vo Varíne sa hral vyrovnaný zápas, domáci išli do vedenia v 34. min, po dlhom pase na I. Ticháka trafil tento hráč presne spoza šestnástky. Ten istý futbalista bol úspešný aj po zmene strán, uvoľnil sa v 75. min a nenápadnej akcie pridal druhý gól domácich. Víťazstvo si Varínčania poistili na konci v 90. min v po rohovom kope vyrazil hlavičku brankár hostí a Lopušan ju trafil z voleja do brány. R Dobroň, 100. ŽK: Matušek – Červený. VARÍN: Murárik – Repkovský, J. Repáň, Hanus (46. Matušek), Michulek (78. Ďurko), Nemček, Kokavec, M. Repáň, Šugár (84. Dlhopolček), Lopušan, I. Tichák. BÁNOVÁ B/BREZANY: Chobot – Krajíček, Pranda, R. Michulek, Pecko, Dobroň, Súľovský, Trnovec, Švík, Červený, Horecký (67. M. Michulek).

Teplička – Rosina 4:0 (1:0), Belák 2, Stenchlák, Kysela.
Po jednogólovom vedení z prvého polčasu si Tepličania po zmene strán ďalšími tromi gólmi poistili víťazstvo v zápase. R Krajči, 100. TEPLIČKA: Orvan – Hruška, Kozák, Krutý, Michal Stenchlák, Milan Stenchlák, Miček, Belák, Mintál, Adamus, Kyseľa. ROSINA: Turčan – Jaššo, Filo, Lisík, Adamčík, Smieško, Trhančík, Kopáč, Turský, Ondák, Šustek.

Skalité – Predmier 3:1 (2:0), 6. M. Sidora, 26. a 77. S. Kaňa – 65. Bajza.
Domáci hrali v prvom polčase aktívny futbal a už v 6. min otvorili skóre. Hostia sa stiahli na svoju polovicu a prakticky len vyčkávali, čo využili Skaliťania. V 26. min druhýkrát rozvlnili Uríčkovu sieť. Do polčasu sa už nič vážne na ihrisku nestalo. Po zmene strán sa akoby domáci uspokojili s dvojgólovým náskokom a poľavili v hre. To sa im stalo osudným, keď hosťom dovolili vsietiť kontaktný gól. V 65. min prekvapil domáceho Tatarku rýchly Bajza. Od tohto okamihu však domáci chytili opraty stretnutia pevne do rúk a diktovali tempo hry. V 77. min zvýšil Kaňa na 3:1. Dobrý výkon podal aj Milan Petrák, jesenná posila Skalitého. R Ivanič, 200, ŽK: Mikula - Minárik, Šukala, Chválnik. SKALITÉ: M. Tatarka – Ľ. Mikula, A. Sidora, Halfar, Baroniak (60. Petrák), Vlček, R. Mikula, Janščo (70. Bury), Kaňa (82. Šurhaňák), Chovanec, M. Sidora. PREDMIER: Uríček – Minárik, Tomaník, Klus, Sluka, Bajza, Pobijak, Brezničán (70. Chlebek), Kučera, Šukala (56. Bačík), Šimoník.

Podvysoká – Raková 0:1 (0:1), 3. Kubizňa.
Hostia sa ujali vedenia už v 3. min a to po hrubej chybe v domácej obrane. Domáci sa snažili tlačiť a jednogólové manko chceli za každú cenu zmazať, no ostalo len pri pokusoch. Rakovčania v snahe udržať víťazstvo do konca hrali opatrne a do vážnych akcií sa nepúšťali, čím bránili domácim otvoriť hru. Po zmene strán sa hralo veľmi nervózne, dôsledkom čoho boli aj dve červené karty. Nakoniec sa však z troch bodov tešili predsa len hostia, keďže udržali nezmenený stav od 3. min až do samého záveru. R Súhrada, 500, ŽK: Slíž – Poliak, Majerík, Martiník, ČK: Comorek – Majerík. PODVYSOKÁ: Hruška – Bocko, Chytil, Slíž, M. Turiak, M. Kľago, Cvinček, R. Kubiš (67. Staník), P. Kubiš (56. M. Bytčánek), Marián Klago, J. Comorek. RAKOVÁ: Kajánek – Tatarčiak, Poliak, Majerík, Maľovaník, Šperka (72. Rebroš), Kubizňa, Jarábek, Badžgoň, Martiník, Čačurák.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE

Koronavírus: Odberné miesta na Kysuciach (celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest na Kysuciach.

Celoplošné testovanie na Kysuciach

Nezabudnite na svoje obľúbené noviny!

Nové číslo MY Kysuckých novín nájdete už dnes v stánkoch. Kúpiť si ho môžete aj v našej redakcii. Dnes vám opäť prinášame množstvo zaujímavostí nielen z regiónu.

Príroda bola, je a vždy bude najlepšia telocvičňa

Jaroslav Klus prezradil viac o svojom živote.

Jaroslav Klus počas rozhovoru.

Koronavírus: Odberné miesta v Kysuckom Novom Meste

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Kysuckom Novom Meste.