Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
III. LIGA STRED - 9. KOLO

V derby zápase uspelo lepšie Krásno

Krásno n. K. - Rudinská 3:2 (3:1)
Góly: 12. Vaňovec, 26. Jakubec, 42. Kubica (11m) - 5. Šadlák vl., 84. Brodňan. ŽK: Seko, Borovička, Jozefík - Kravec, Kotrč, Riboň. Rozhodoval Ondák, 250 divákov.
KRÁSNO N. K.: Šustek - Vaňovec (90. Grapa), Seko, Jozefík, Šadlák, Kubica, Gábor, Ondrušek, Kopásek, Borovička (67. Pagáč), Jakubec. Tréner: M. Lastovica.
RUDINSKÁ: Malík (46. Žák) - Kravec (68. Čičala), Kotrč, Riboň, Pučala, Zuziak, Sedúch, Genčúr, Tvrdý (68. Brodňan), Horňák, Súkeník. Tréner: M. Šuraba.
V prvom polčase boli lepší domáci, vytvárali si viac šancí, ale boli to hostia, ktorí v 5. min urobili závar pred domácou bránou a Šadlák zrazil loptu do vlastnej brány - 0:1. Domáci si vytvorili tlak a v 10. min Vaňovec krížnou strelou vyrovnal na 1:1. V 26. min zo štandardnej situácie, najskôr Kubica strelil do brvna, odrazenú loptu, Jakubec vrátil do siete a bolo 2:1. Domáci mali niekoľko šancí a v 40. min Kubica z 11m zvýšil na 3:1. V závere prvého polčasu domáci faulovali a hostia nepremenili pokutový kop.
V druhom polčase v 52. min Kopásek zo štandardky nastrelil brvno hosťujúcej brány, potom prenechali domáci iniciatívu hosťom a tí v 84. min znížili na 3:2. Lepší priemer.
MILAN ČIMBORA

K. N. Mesto - Žilina B 3:6 (2:2)
Góly: 10. Gapa, 41. Šebík, 89. Padych - 4., 53. a 70. Filo, 27. Bello, 55. Salomon, 84. Taba. ŽK: Mičica - Mravec. Rozhodoval Glončák, 270 divákov.
K. N. MESTO: Brišš - Pecko (75. Záhradník), Gapa, Kľago, Mičica, Kohút, Špulica (25. Šebík), Golian, Molnár, Padych, Bočej (77. Špulica). Tréner: J. Staškovan.
ŽILINA B: Seman - Lončík, Toclomiti, Prince, Novák, Mravec, Tabak, Tesák (46. Minarčík), Bello (46. Hubočan), Filo, Solomon (72. Gajdošík). Tréner: Š. Tománek.
Tlak hostí začal už v 4. min, keď Filo dal vedúci gól hostí. Domáce mužstvo sa tlaku ubránilo a v 10. min Gapa vyrovnal - 1:1 V 27. min po výkope brankára, loptu spracoval Bello a upravil stav stretnutia na 1:2. Záver prvého polčasu patril hosťom, ale domáce mužstvo sa tlaku ubránilo a v 41. min Šebík vyrovnal na 2:2.
V druhom polčase sa útoky striedali na oboch stranách a v 53. min Filo upravil na 2:3. Žilinčania zostali pri streleckej chuti a už 55. min Solomon zvýšil na 2:4. Hostia v nátlakovej hre pokračovali a v 70. min Filo dal svoj tretí gól a upravil stav stretnutia na 2:5. V závere zápasu, v 84. min Tabak upravil stav stretnutia na 2:6, ale v úplnom konci zápasu, v 89. min Padych dal na konečných 3:6.

VLADIMÍR PSOTNÝ
D. Ždaňa - Bytča 10:2 (4:1)
Góly: 1. a 45. Mikuška, 14. Pinka, 36., 51. a 62. Krivjančin, 89. a 90. Urgela, 55. Dulaj, 73. Laurov - 40. Zábavčík, 87. Mišutka. ŽK: Sekereš - Kocian, Oravík. ČK: Oravík (po 2. ŽK). Rozhodoval Debnár, 400 divákov.
D. ŽDAŇA: Gašpir - Krivjančin, Varecha (60. Štanga), Kukučka, Sekereš, Sepeši (77. Szabo), Urgela R., Pinka (72. Zuberník), Laurov, Mikuška, Dulaj. Tréner: Dolinský.
BYTČA: Leško - Mahút, Tvrdý, Takáč, Kocian, Zábavčík (46. Hoščák), Oravík, Mahdoň, Chrenko, Holeščák (46. Mišutka), Gajdošík (60. Pradeniak). Tréner: Letrik.
Strelecké hody pri Hrone. Jednoznačná záležitosť domácich, ktorí pobavili divákov prekrásnymi akciami na jeden dotyk.
STANISLAV NEUSCHL

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Námestovo - D. Strehová 1:1 (1:0)
góly: 30. Kucek - 87. Chromek M. ŽK: Gajdošík, Brťák - Dubek, Šár, Jágerský.
Kremnička - Rakytovce 4:0 (1:0), góly: 45. a 74. Tišliar, 66. Keller, 90. Špirka. ŽK: Hric, Juhasz. ČK: Juhasz (po 2. ŽK). Rozhodoval Ambróz, 150 divákov.
R. Sobota B - Bánová 1:1 (0:1), góly: 78. Scherer - 43. Hodoň. ŽK: Ižip, Vítek, Janák - Hodoň. Rozhodoval Horný, 70 divákov.

1. D.Ždaňa 11 8 2 1 28:8 26
2. Žilina B 11 7 2 2 28:12 23
3. Králiky 11 5 5 1 15:10 20
4. Bánová 11 5 4 2 21:9 19
5. D.Strehová 11 5 4 2 16:8 19
6. Námestovo 11 5 3 3 16:12 18
7. Rakytovce 11 5 3 3 20:16 18
8. Kremnička 11 5 2 4 20:12 17