Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
V. LIGA

Lídri si body pekne rozdelili

Varín – Skalité 1:0 (1:0), Repkovský.
Zo začiatku bola hra vyrovnaná, hostia boli dôrazní, ale gól dali domáci. Po prudkom centri na Repáňa vrátil loptu pred bránu brankár hostí a Repkovský ju dorazil do brány. V ďalšom priebehu podržal domácich brankár Murárik, ktorý zmaril dve gólové šance Skalitého. V druhom polčase hostia pritlačili, ale svoju aktivitu nezužitkovali. Šance mal aj Varín, ale gól už nepadol. Stretnutie sa dohrávalo medzi šestnástkami. R Uhorskai, 100. ŽK: J. Repáň, Kokavec, Hanus – Baroniak, Šurhaniak. VARÍN: Murárik – M. Tichák (46. Hanus), J. Repáň, Zimen, Michulek, Dlhopolček (39. Repkovský), Kokavec, M. Repáň, Šugár, Lopušan, I. Tichák (90. Ďurko). SKALITÉ: Tatarka – Halfar, Baroniak, Vlček, R. Mikula, Janščo, Kaňa, Chovanec, Bury (56. Ľ. Mikula), Sidora, Šurhaniak.

Bánová B-Brezany – Podvysoká 3:0 (1:0), Randa, Trnovec, Dobroň.
Prvý polčas bol vyrovnaný, domáci sa snažili, ale hostia ešte stačili odolávať. V 16. min vyšla rezerve Bánovej pekná akcia po vyšachovaní obrany hostí a skóre otvoril Randa. V druhom polčase sa hostia snažili vyrovnať, až do 70. min bola hra vyrovnaná. Vtedy zvýšil Trnovec na 2:0. Po tomto góle hosťom postupne dochádzali sily, v závere tlačili domáci a minútu pred koncom pridali ešte tretí gól. V nastavenom čase kopali Brezany penaltu, ktorú zahodil Dobroň. R Beňo, 150. ŽK: P. Bičanek (Podvysoká). BREZANY: Chobot – Krajíček, Pranda, R. Michulek, Pecko, Hudec (84. M. Michulek), Stalmašek, Trnovec, Švík, Červený, Randa (16. Forbák, 46. Dobroň). PODVYSOKÁ: Hruška – Turiak, P. Bičanek, M. Bičanek, Chytil, Slíž, Turiak (46. Comorek), Miroslav Klago, Cvinček, Staník, Martin Klago.

Dolný Hričov – Kysucké Nové Mesto 1:3 (1:0), Kahát – Holáň, Klec, Kopásek.
V slabom zápase mužstiev z dna tabuľky sa hrala vyrovnaná partia. Domáci sa ujali vedenia v 23. min po strele z dvadsiatich metrov. Zápas pokračoval medzi šestnástkami, bez šancí. Scenár hry sa nezmenil ani v druhom polčase. V 62. min prekvapil hráč hostí Holáň strelou do šibenice z 25 m. Tento gól domácich zlomil. V 88. min poslal hostí do vedenia Klec a v poslednej minúte Kopásek upravil na konečných 1:3. R Blahušiak, 70. ŽK: Randík, Capanda, M. Lasička – Buček. D. HRIČOV: Uhrík – Masný, Randík, Capanda (46. Martiník), J. Lasička, M. Lasička, Sabo, Zaduban, Sobola, Kahát, Trnovec. K. N. MESTO: Maslák – Mičiak, Jančiga, Buček, Valiašek, Jakubec (46. Klec), Vlček, Rejtek (72. Šidlo), Holáň, Macek, Kopásek.

Strečno – Teplička 0:2 (0:2), Milan Stenchlák, Adamus.
Hostia začali útokom a hneď v druhej minúte po centri Hrušku skóroval zblízka hlavou Milan Stenchlák. V 36. min kopali hostia jedenástku, ale brankár Kopásek Kozákovu strelu vyrazil. V 45. min opäť po centri z ľavej strany skóroval Adamus. Strečno zvýšilo v druhom polčase aktivitu, malo územný tlak, ale bez gólového efektu. R Šalata, 150. ŽK: Ilovský, Sokolovský (Strečno). STREČNO: Kopásek – Ilovský, Beháň (85. Taraba), I. Melo (26. Beleš), Lonc, L. Melo, P. Sokolovský, Trhančík, R. Sokolovský, Kán, Cigánik. TEPLIČKA: Orvan – Hruška, Kozák, Krutý, Michal Stenchlák, Milan Stenchlák, Miček, Belák, Mintál, Adamus (72. Slota), Kyseľa.

Rosina – Predmier 2:1 (1:0), Trhančík, Filo – Šimoník.
Hostia boli pre domácich vyrovnaným súperom, v 30. min podcenil brankár hostí priamy kop Fila a Trhančík po dorážke otvoril skóre. Minútu pred koncom prvého polčasu mohli hostia vyrovnať, ale „závar“ pred bránou gól nepriniesol. Po prestávke boli iniciatívnejší hostia, v 49. min nastrelil Tomaník z 30 m brvno. V 66. min bolo po rýchlom protiútoku Šimoníka vyrovnané. Domáci sa o víťazstvo pobili, hoci v 69. min Ondák nepremenil pokutový kop za ruku. V 81. min Ondáka vychytal brankár po Kaisovej finálnej prihrávke a v 86. min snaživý Ondák uvoľnil Fila, ktorý dal na konečných 2:1. R Frančák, 200. ŽK: Trhančík, Jaššo - Tomaník, Chválnik, Šimoník, Sluka. ČK: Jaššo (Rosina) po druhej ŽK. ROSINA: Turčan – Jaššo, Filo, Lisík (70. Paur), Adamčík, Smieško, Trhančík, Kopáč, Turský, Ondák, Šustek (64. Kais). PREDMIER: Uríček – Minárik, Tomaník, Klus, Sluka, Bajza (87. Brezničan), Pobijak (55. Chválnik), Husár, Kučera, Šukala, Šimoník.

Raková – ZA Závodie 1:1 (1:1), 15. Rebroš – 24. Capko. Domáci si v prvých minútach vytvorili mierny tlak. Vypracovali si po štandartných situáciách aj dve gólove šance, no Kubizňa nedal. Potom nastala v 15. min zmena, keď sa Rakovčania ujali vedenia. Jarábkou trestný kop so brány usmernil hlavičkou Rebroš 1:0. V ďalších minútach sa hralo len v strede ihriska. V 25. min však domáci zahrávali rohový kop, ktorý využili hostia a z rýchleho protiútoku vyrovnali na 1:1. Druhý polčas mal doslova a do písmena vyrovnaný priebeh. Šance na obidvoch stranách sa striedali, no ostali nevyužité. Deľba bodov v Rakovej je spravodlivá.
R Sitár, 150, ŽK: Kavecký, Šoška.
RAKOVÁ: Kajánek – Š. Jarábek, Tatarčiak, Majerík, Baďura, Maľovaník (55. Šperka), Badžgoň, Martiník. Rebroš (84. Ponechal). Kubizňa, Poliak (72. Šúpolík).
ZÁVODIE: Pika – Kavecký, Belko, Bičan, Ježo, Capko (90. Trnka), Šoška, Kučera, Šajnoha, Randík, Tlacho.

Radoľa – Kotrčina Lúčka 0:0. V nedeľu sa v Radoli na trávniku stretli dvaja nováčikovia súťaže. Jeden reprezentoval región Kysuce a druhý a Žilinu. Už od úvodného hvizdu to vyzeralo na rovnocenne rozohranú partiu, kde sa o víťazstvo bude bojovať až do samého záveru. Bezgólový prvý polčas dal čakať, že ten druhý bude aktívnejší a predvedený futbal zo strany obidvoch mužstiev naberie na obrátkach. No ani druhá 45-minútovka nepriniesla rozlúštenie hádanky, kto bude víťaz? Zásluhu na bezgólovom výsledku má hlavne výborne chytajúci Petel Helt, ktorý zmaril tutovku hostí z piatich metrov. Deľba bodov je pre oboch nováčikov tým najlepším, čo si v nedeľu mohli želať.
R Jacko, 200, ŽK: Hartek – Káčerík.

RADOĽA: P. Helt – Macejko, Paulus, J. Minár, M. Hartek, Gazdík (46. Ďuriš), S. Žúbor, Kaplík, J. Žúbor, Hahník (64. Luprich), Minár.
K. LÚČKA: Trnovec – Šmehýl, Káčerík, Ďurnek, Bugala (46. Káčerík), Kuťka, Bielik, Mikolaj, Kaplán, Žapka, Martinček (Beléš).

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  2. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  3. Magazín SME Ženy už v predaji
  4. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  5. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.

Pozitívne testovaný starosta: Najhoršia bola bolesť chrbta

Určite nepodceňujte situáciu. Toto nie je chrípka, odkazuje starosta kysuckej obce.

Milan Králik, starosta Kysuckého Lieskovca.