Piatok, 19. august, 2022 | Meniny má Lýdia

Ružomberok na Žilinu nestačil

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 2:0 (1:0)

Góly: 28. a 80. Vršič.
Lepšie začali domáci, ale prvú strelu na bránu vyslal v 7. min po Zošákovom priamom kope zblízka Nezmar. Namieril iba do Kuciaka. Na druhej strane odpovedal nepresnou strelou Vršič. V 14. min Švestkova hlavička po rohu lízala ľavú žrď Hajdúchovej brány. Žilinčania mali síce mierny tlak, ale gól mohli streliť Ružomberčania v 22. min kedy Božok prestrelil bránu. V 28. min po akcii Devátého zabojoval v pokutovom území v ťažkej pozícii Nemec, loptu priťukol pred šestnástku voľnému Vršičovi a ten tvrdou strelou k ľavej žrdi nedal Hajdúchovi šancu. Úradujúci majster mohol vyrovnať už o dve minúty po akcii Zošák – Žofčák, ale druhý menovaný tesne prestrelil bránu. Po zmene strán začali obe mužstvá opatrne. V 58. min sa Jež nádherne zbavil obrancu, zblízka vystrelil, ale loptu smerujúcu do brány z čiary vykopol Dvorník. V 76. min Ježova bomba z 30 metrov vystrašila brankára Liptákov. V 80. min prišiel po súboji s Nemcom v strede ihriska o loptu Zošák a Slovinec Vršič si vychutnal nielen obranu, ale aj brankára Hajdúcha, keď mu loptu nechytateľne poslal do šibenice. Žilina týmto víťazstvom, ktoré uzavrelo prvú polovicu jesennej časti súťaže definitívne potvrdila, že s ňou v boji o titul treba rátať. Pred 6 172 divákmi rozhodoval Šipoš. ŽK: Vomáčka, Švestka, Devátý – Zošák, Božok.
MŠK: Kuciak – Pekarík, Vomáčka, Švestka, Leitner, Devátý (90.+ Tesák), Štrba, Vršič, Jež, Porázik (83. Hubočan), Nemec (86. Belák).
Pavel Vrba, tréner MŠK: Myslím si, že zápas mal na slovenskú ligu mimoriadnu úroveň a stretli sa v ňom dve momentálne najlepšie mužstvá. Vedeli sme, že Ružomberok sme už rok neporazili a hráči v prvom polčase neukázali to, čo sme chceli. Po prestávke sa hra zlepšia a zaslúžene sme vyhrali.

SkryťVypnúť reklamu

Ani Banská Bystrica Žiline nestačila

MŠK Žilina – Dukla Banská Bystrica 4:0 (3:0)

Góly: 12. Nemec, 20. Devátý, 45.+ Porázik, 89. Belák.
Pod Dubňom sa v dôležitom súboji na ihrisku začalo opatrne. Prvú šancu mali domáci, keď po rohu hlavičkoval v čistej šanci len do Zajacovho náručia Švestka. Už o minútu však z rovnakej pozície otvoril skóre Nemec. Odpovedať mohol v 15. min z hranice šestnástky Pečovský, Kuciak ale loptu zázračne vyrazil. Nádhernú akciu predviedli žlto-zelení aj v 20. min, kedy Švestka sklepol loptu na Devátého a ten spoza šestnástky trafil nechytateľne k ľavej žrdi. Obrovskú šancu na skorigovanie nepriaznivého stavu mal v 41. min Pečovský, keď osamotený hlavičkoval k žrdi, ale Kuciak sa vyznamenal. Hneď z protiútoku potiahol loptu Vršič, prihral Vomáčkovi a ten priťukol za obranu na úplne voľného Porázika, ktorý poslal loptu do prázdnej brány. Po zmene strán tempo trochu upadlo, ale Žilina s prehľadom kontrolovala priebeh zápasu. V 49. min Porázik potiahol loptu po ľavej strane, posunul ju Ježovi, jeho strelu ale obrana zblokovala. V 70. min putovala lopta po osi Jež – Devátý až k voľnému Vršičovi, ktorého zblokovaná strela zo šestnástich metrov skončila tesne vedľa ľavej žrdeV 89. min sa na záver zrodil najkrajší moment zápasu. Striedajúci Ivan Belák totiž po rohu trafil nechytateľne z voleja spoza šestnástky do šibenice Zajacovej brány a upravil na konečných 4:0. Pred 6 069 divákmi rozhodoval Hracho. ŽK: Ďuriš.

MŠK: Kuciak – Pekarík, Vomáčka, Švestka, Leitner (31. Hubočan), Devátý, Štrba, Vršič (80. Tesák), Jež, Porázik, Nemec (71. Belák).
Pavel Vrba, tréner MŠK: Mimoriadne dobre nám vyšiel I. polčas. Dá sa povedať, že najdôležitejší bol tretí gól. Po ňom sme mohli hrať v druhom polčase v pokoji. Súper mal iba optickú prevahu, do šance sme ho však nepustili. Na mojich hráčoch bolo vidno, že majú v nohách päť zápasov v rýchlom slede a už toho mali plné zuby. Michal Filek
OSTATNÉ VÝSLEDKY 11.KOLA: Inter Bratislava – Slovan Bratislava 1:1 (1:0), 10. Hejčík – 58. Masaryk. Spartak Trnava – ZŤS Dubnica 2:2 (0:2), 72. Kožuch, 88. Kriss – 15. a 42. Filo. AS Trenčín – MFK Košice 0:2 (0:0), 58. Jurčo, 59. Bicák. Artmedia Bratislava – FC Senec 3:1 (0:0), 55. Reiter, 69. a 83. Oravec – 77. Michalík. Dukla Banská Bystrica – FC Nitra 1:0 (0:0), 50. Medveď.
OSTATNÉ VÝSLEDKY 12. KOLA: Inter Bratislava – ZŤS Dubnica 1:1 (0:1), 50. Kunzo – 8. Lendvay. FC Nitra – FC Senec 2:0 (1:0), 28. Hrnčár, 71. Štajer. AS Trenčín – Slovan Bratislava 1:2 (0:2), 62. Czinege – 26. Polgár, 39. Masaryk. Spartak Trnava – MFK Ružomberok 0:0. Artmedia Bratislava – MFK Košice 3:0 (3:0), 14. Tchuř, 23. Halenár, 31. Oravec.

PROGRAM 13. KOLA, sobota 30. septembra o 15.00 hod: Dukla Banská Bystrica – Spatrak Trnava. O 20.00 hod: MFK Košice – FC Senec, ZŤS Dubnica – AS Trenčín, MŠK Žilina – FC Nitra. Nedeľa 1. októbra o 17.30 hod: Slovan Bratislava – Artmedia Bratislava, MFK Ružomberok – Inter Bratislava.
PROGRAM 14. KOLA, utorok 3. októbra o 14.30 hod: FC Nitra – MFK Košice. O 17.30 hod: Spartak Trnava – MŠK Žilina. Streda 4. októbra o 14.30 hod: Inter Bratislava – Dukla Banská Bystrica, Artmedia Bratislava – ZŤS Dubnica. O 17.30 hod: AS Trenčín – MFK Ružomberok, FC Senec – Slovan Bratislava.