Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Skalité doma zaváhalo

V. liga

Strečno – Radoľa 0:3 (0:1), J. Žubor, Minár, Hartek.
V Strečne sa hral priemerný zápas, hostia sa ujali v 8. min. vedenia, aj potom mali šance. Strečno malo jedinú príležitosť v 26. min., ale brankár Grešák vyrazil loptu na roh. V prvom polčase sa podarilo hosťom ujať sa vedenia. Po zmene strán v 67. min. zvýšil Minár na 0:2 a v 85. min. Hartek potvrdil konečný stav zápasu. R Mastiš, ŽK: Taraba (Strečno), 150. STREČNO: Kopásek – Tavač, Beháň, P. Melo, Lonc, S. Melo, P. Sokolovský, Taraba (67. F. Sokolovský), R. Sokolovský, Kán, Švejdík. RADOĽA: Grešák – Macejko, Paulus, Lisko, Šidlo, Hartek, Gazdík (90. Hájnik), S. Žubor, Kapcík, J. Žubor.
Rosina – Raková 2:0 (0:0), Heiser, Ondák (11 m).
Hostia prišli len s jedenástimi hráčmi. V obrane „zabetónovali“, v 2. a 5. min. trafil Heiser brankára hostí. V 10. min. pálil Ondák vedľa. Zlomom zápasu bolo v 28. min. vylúčenie brankára Rosiny, keď sa hráč hostí rútil sám na bránu. Nastúpil namiesto neho Adamčík z poľa a skvelým zákrokom chytil nariadenú penaltu. V 45. min. Ondák ešte prudkou strelou ohrozil brankára súpera. Do druhého polčasu nastúpili domáci s rozhodnutím dať aspoň jeden gól, čomu napomohlo aj vylúčenie hráča hostí v 50. min., tlak Rosiny sa stupňoval. Vytúžený gól padol v 68. min. keď Heiser zužitkoval peknú prihrávku Fila. V 80. min. bol v šestnástke zrazený ten istý hráč a z nariadenej penalty Ondák dal na konečných 2:0. R Uhorskai, ŽK: M. Turský, Mažgút – Čačurák, Haciník, Maľovaník, Šperka. ČK: Turčan – Čačurák (po druhej ŽK), 150. ROSINA: Turčan – Jaššo (15. Mažgút), V. Turský, Lysík, Adamčík, Ondák, Filo (82. Šustek),  Trhančík, M. Turský, Heiser, Kopáč (67. Smieško). RAKOVÁ: Kajánek – Olešňaník, Badura, Tatarčiak, Čačurák, Šupolík, Martiník, Jarábek, Badžgoň, Maľovaník, Šperka.
Predmier – Bánová B 2:2 (0:1), Sluka, Chválnik – Hudec, Randa.
Domáci začali po minulých dobrých výsledkoch priemerne, čo využil súper a v 6. min. išiel do vedenia. V prvom polčase si Premier nevytvoril žiadny tlak, všetko, čo zaváňalo šancou chytil brankár Gavlák a hostia hrozili z rýchlych protiútokov. Do druhého  polčasu nastúpili domáci ako vymenení a za 20 minút otočili v skóre vo svoj prospech. Najskôr Sluka po krásnej akcii Pobijaka nechytateľne trafil do horného roku, potom znížil Chválnik. Svoju šancu nevyužil Brezničan, ktorý prekopol bránu. Toto zužitkovali hostia, ktorí vyrovnali z rýchleho protiútoku. V závere sa už nepodarilo nič vymyslieť. R Sitár, 200. PREDMIER: Uríček – Minárik, Tomaník, Kľus, Sluka, Brezničan (78. Janda), Chlebek (30. Bačík), Chválnik (84. Farkaš), Kučera, Pobijak, Šimoník. BÁNOVÁ B: Gavlák – Charbuliak, Pranda, Michulek, Pecko, Paulíny (64. Hôrecký), Mariniak, Hudec, Švík (55. Randa), Barus, Krajíček.
Teplička – Varín 1:4 (0:3), Januš (11 m) – M. Murárik 2, I. Tichák, Mariáš.
Zo začiatku bol zápas vyrovnaný, potom prebrali iniciatívu hostia, boli rýchlejší aj kombinačnejší. V prvej polovici dali tri góly, mali aj šance. Domáci dali gól na konci stretnutia z pokutového kopu po faule. Koniec stretnutia poznačilo vylúčenie za vzájomné napadnutie. R Michna, ŽK: Šeliga – I. Tichák, ČK: L. Januš – Lopušan, 150. TEPLIČKA: Orava – Hruška, Cvacho, Malich, Poliak, Stenchlák, Krutý, Januš, Šeliga, Žiak (53. Slota), T. Januš. VARÍN: L. Murárik- M. Tichák, Mariáš (65. J. Repáň), M. Murárik (81. Zimen), I. Tichák, Nemček, Kokavec, M. Repáň, Šugár, Lopušan, Ďurko (46. M. Repkovský).
Kotrč. Lúčka – Závodie 3:0 (1:0), Biely, Kaplán, Žabka.
Od začiatku zápasu pritlačili domáci favorita, už v 6. min. skóroval Bielik. Potom sa hra vyrovnala, gól však v prvom polčase už nepadol. Do druhej časti hry nastúpili hostia s tlakom a snahou vyrovnať, čo im však v 68. min. znepríjemnil krásnou strelou Kaplán a následne upravil v 70. min. Žabka na 3:0. Potom sa už len dohrávalo v réžii domácich. R Drapáč, ŽK: Slúčik – Škuta, Capko, Kučera, 120. KOTRČ. LÚČKA: Trnovec – Šmehýl (80. Ďurnek), Káčerík, Slúčik, Bugala, Kuťka, Bielik, Mikolaj, Kaplán, Žabka, Martinček (86. Jaroščiak). ZÁVODIE: Pika – Kavecký (74. Mára), Belko, Škuta (76. Ježo), Ftorek, Šoška, Capko, Kučera, Mišúr, Šajnoha, Randík.
Skalité – Dolný Hričov 1:1 (0:1), 78. A. Sidora -  30. Masný.
Domáci začali veľmi dobre, no akoby šance, ktoré si postupne vytvárali, nie a nie premeniť. Ako sa hovorí: „nedáš – dostaneš“ sa stalo osudným aj Skaliťanom, keď hostia otvorili z ojedinelého protiútokmi skóre v 30. min. Domáci pritvrdili ešte viac hru, no sieť D. Hričova do konca polčasu nerozvlnili. Po zmene strán bola hra v réžii domácich, no nervozita a kŕčovitý futbal nedovolil streliť vytúžený góly. Až v 78. min. po peknej akcii A. Sidora vyrovnáva stav stretnutia na 1:1. Hostia si za bojovnosť bod rozhodne zaslúžia, pretože do konca zápasu sa už nič vážne neudialo. R Vojvoda, 300. SKALITÉ: Tatarka – Ľ. Mikula, A. Sidora, Padych, Vlček, R. Mikula, Janščo (70. Majchrák), Kaňa, M. Sidora, R. Časnocha (46. J. Čanecký). D. HRIČOV: Uhrík – Masný, Randík, Letička, Vančík, Capanda, Sobol, Banďúr, M. Lasička, Zaduban, Kováč.
Kysucké Nové Mesto B – Podvysoká
2:3 (1:3), 8. a 49. Macek - 12. Turiak, 42. Klago, 45. Cvinček.
Začiatok domácich bol veľmi dobrý, keď už v 8. min. otvoril skóre Macek. No po zaváhaní z 18 metrov hostia vyrovnali. Potom hrali aktívnejšie hostia a do konca polčasu vyhrávali už 1:3. Po obrátke zvýšeným úsilím ešte Kysučania korigovali na 2:3. Prišlo však nezmyselné vylúčenie Káčerika v čase, keď domáci dostali tú správnu chuť na futbal. Ale aj tak bol súper v zovretí domácich, ktorí sa snažili zvrátiť stav. Veľké šance však nepremenili. Najskôr Záhradník sám proti brankárovi a po ňom aj Vilček. Chýbal len krok k vyrovnávajúcemu gólu, z víťazstva sa tešili hostia. R Kupka, 150, ŽK: Sliž, ČK: Káčerík.  K. N. MESTO B: Gašinec – Mičiak, Gapa, Guzma, Toka, Jakubec (80. Kopásek), Záhradník (80. Staník), Vlček, Holáň (88. Froll), Kačerík, Macek. PODVYSOKÁ: Hruška  – F. Turiak, P. Bytčánek, Chytil, Slíž, M. Turiak (86. Bilský), Mi. Klago, Cvinček (82. Perďoch), Staník (53. Chochrúň), M. Byčánek, Ma. Klago.
1. Rosina 4 3 1 0 9:3 10
2.  K.Lúčka 4 3 0 1 10:5 9
3. Závodie 4 3 0 1 9:7 9
4. Radoľa 4 3 0 1 10:8 9
5. Skalité 4 2 1 1 15:7 7
6. Predmier 4 2 1 1 9:3 7
7. Varín 4 2 0 2 8:7 6
8. Raková 4 2 0 2 2:5 6