Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Žilina prišla o bod sporným gólom v nastavenom čase

Artmedia Bratislava – MŠK Žilina 3:2 (1:1)

Góly: 37. Švestka (vl.), 47. Čišovský, 90.+ Halenár – 42. Porázik, 87. Šesták.
V šlágri šiesteho ligového kola sa hral za starým Bratislavským mostom od úvodu útočný futbal. Žilinčania do Bratislavy cestovali s vizitkou štyroch víťazných stretnutí v rade a s cieľom bodovať aj u vicemajstra z uplynulej sezóny. To sa im však bohužiaľ nepodarilo, aj keď k tomu chýbali len sekundy. Lepšie začali domáci. Z úvodného tlaku sa im ale gól vyťažiť nepodarilo. Najbližšie k nemu mal Straka, ktorého strelu s námahou vyrážal Kuciak. Vo svojej prvej šanci sa potom ocital aj Halenár, loptu ale dobre netrafil.

Na druhej strane odpovedal v 26. min Porázik. Jeho strelu však pozorný Kamenár vyrazil na roh. V 37. min si domáci diváci prvýkrát zakričali gól, aj keď ho strelil hosťujúci futbalista. Po priamom kope Kozáka si totiž hlavou loptu do vlastnej siete napálil Švesták. O 5 minút však unikol rýchlik Šesták, v pokutovom území prihral úplne voľnému Porázikovi a ten bez problémov doťukol loptu do prázdnej brány. Žlto-zeleným opäť nevyšiel úvod druhého polčasu. Dve minúty po zmene strán totiž opäť prehrávali. Strakovu strelu najskôr Kuciak s námahou vyrazil len pred seba, aby loptu vzápätí vrátil do siete Čišovský. Vyrovnať mohol o 10 minút Šesták. Jeho strelu ale parádne v poslednej chvíli vyrazil Kamenár. Niekoľko šancí potom na druhej strane zahodil Halenár. V 87. min však udreli Žilinčania. Strelu striedajúceho Devátého vyrazil kamenár len pred seba a nabiehajúci Šesták vyrovnal. Po tomto góle sa už zdalo, že si súperi body spravodlivo rozdelia. Kto by si bol na to však vsadil, odišiel by s dlhým nosom. V nastavenom čase totiž sporným gólom, ktorý podľa Žilinčanov padol po odpískaní, zabezpečil víťazstvo pre domácich Halenár. Pred 5 480 divákmi rozhodoval Jaška. ŽK: Debnár, Halenár, Kozák, Buryán – Šesták, Ramos.
MŠK: Kuciak – Pekarík, Vomáčka, Švestka, Leitner, Šesták, Štrba (67. Devátý), Vršič (72. Ramos), Jež, Porázik, Nemec (83. Belák).

Pavel Vrba, tréner MŠK: Diváci videli perfektný zápas s agresivitou a množstvom gólových šancí. Pokiaľ ide o výsledok a našu hru, v prvom polčase splnila moje predstavy, ale druhé dejstvo sme už tak nezvládli. Veď je tragédiou, keď po tom, ako v 87. min vyrovnáme na 2:2, rozhodujúci inkasujeme v nastavenom čase.

OSTATNÉ VÝSLEDKY 6. KOLA: FC Senec – Dukla Banská Bystrica 2:2 (0:0), 67. a 72. Takáč – 55. Lietava, 60. Semeník. MFK Košice – MFK Ružomberok 0:1 (0:0), 77. Pospíšik. FC Nitra – Inter Bratislava 0:0. Slovan Bratislava – ZŤS Dubnica 1:3 (0:2), 46. Otočka – 26. Kiška, 39. a 57. Filo. AS Trenčín – Spartak Trnava 0:0.
PROGRAM 7. KOLA, sobota 26. augusta o 17.00 hod: Inter Bratislava – AS Trenčín. O 20.00 hod: ZŤS Dubnica – FC Nitra, MFK Ružomberok – Slovan Bratislava, Dukla Banská Bystrica – MFK Košice, MŠK Žilina – FC Senec. Nedeľa 27. autusta o 20.00 hod: Spartak Trnava – Artmedia Bratislava.

PROGRAM 8. KOLA, utorok 29. augusta o 17.00 hod: FC Nitra – AS Trenčín. O 20.00 hod: MFK Košice – MŠK Žilina, Slovan Bratislava – Dukla Banská Bystrica. Streda 30. augusta o 17.00 hod: Artmedia Bratislava – Inter Bratislava. Streda 30. augusta o 20.00 hod: FC Senec – Spartak Trnava, MFK Ružomberok – ZŤS Dubnica.
STRELCI MŠK: 4 góly – Stanislav Šesták, Andrej Porázik. 3 góly – Adam Nemec.

2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 102

Patrícia Hmírová (v zelenom) v drese Leczny v zápase Ligy majstrov proti PSG.
CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE

Koronavírus: Odberné miesta na Kysuciach (celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest na Kysuciach. Už aj v meste Čadca