Susedské derby pre Svrčinovec

2. kolo
Kysucký Lieskovec – Ochodnica 2:2 (1:1), - 38. Povinec, 89. R. Tarana.
Na dobrom teréne sa očakával výborný futbal, ktorý by potešil oko diváka.
Napokon padlo aj veľa gólov, no tretinu z nich rozhodcovia neuznali. Na výkon hlavného arbitra sa predseda TJ Kysučan Ochodnica, Miroslav Radolský vyjadril: „Výkon rozhodcu poznačil stretnutie, ktoré sa mohlo odvíjať úplne inak. Je to hanba.“ R Greňo, 100, ŽK: Špita, Pet. Muzika.
KYSUCKÝ LIESKOVEC: Loboda – Rapčan, Mihalda, Holý, Truban, Šutý, Hunčík, Zátorský, Chupač, Jurkovič, Vnuk. OCHODNICA: Pet. Muzika – Pavol. Muzika, Trúchly, Špita, Čečko, Povinec, Mlych, Horváth, R. Tarana, Čičala, Tvarúžek (Tabanyi, Olejko).
Svrčinovec – Čierne 3:0 (2:0), 30. Gomola (11 m), 39. Legerský, 88. Kužma. Do 30. minúty bola hra vyrovnaná, kým domáci nestrieľali pokutový kop. Loptu si postavil Gomola a nemýlil sa. Ešte do polčasu sa blysla dvojica Straňava Legerský, keď prvý menovaný posúval hlavou na voľného Legerského, ktorý elegantne zakončil. Tretí gól padol po úniku Krajinu, keď našiel Kužmu a ten poľahky skóroval do odkrytej brány. Napriek bojovnému výkonu hostí, ostali tri body doma. R Hlava, 200, ŽK: Zubričan – Podolák, Špiriak.

SVRČINOVEC: Cyprich – Zubričan, Kordek, Jar. Kulla, Pištek, Vrškový, Gomola, Straňava, Halfar, Krajina, Legerský (Kužma, Čepec, Padych).
ČIERNE: P. Fonš – Ganderák, Benko, R. Fonš, M. Kopásek, Matys, Podolák, Jančík, Špiriak, Kubalík, Štetiar, (Majchrák, Zajac)
Snežnica – Povina 1:0 (1:0), 22. Martin Labuda. V slušnom zápase na ťažkom teréne boli domáci lepší len v úvode stretnutia. Iniciatívu prebrali hostia, ktorí sa celý zápas snažili vyrovnať, avšak ich snahu bodovať zmaril výborne chytajúci domáci brankár Jašo. Napriek snahe sa nepodarilo vsietiť potrebný gól a domácim, aj keď so štipkou šťastia, ostali body doma. R Kubiš, 80, ŽK: Ivanyi.

SNEŽNICA: Jašo – Š. Labuda, Ján Benadik, P. Labuda, Ukrop, Jar. Benadik, Žigmund, Ivanyi, Ševčík, Svrček, M. Labuda. (Hlavatý, Bugáň, S. Tomáš). POVINA: Andel – Maják, Staňo, Urban, Krasňan, Skrutek, Papán, Damaška, Žiliak, Varga, Chovanec (Kašík, Mrmus, Pijak).
Nová Bystrica – Zákopčie 3:1
(1:1), 35. a 90. Držiak, 82. M. Chmurčiak – 37. Hažík. V súboji nováčikov sa hral od začiatku opatrný zápas, v ktorom zaujali akurát gólové momenty. V druhom polčase domáci pritlačili hostí pred ich bránu, a z množstva šancí dokázali využiť dve. V 82. minúte presne triafal Chmurčiaka a v 90. minúte víťazstvo spečatil Držiak.
R Vrtuš, 100, ŽK: T. Cabadaj – M. Repák, Hlasisa.
NOVÁ BYSTRICA: E. Chmurčiak – Chovanec, Kulich, R. Cabadaj, M. Chmurčiak, Džúrny, P. Dubovický, Griga, T. Cabadaj, Držiak, A. Halvoník. ZÁKOPČIE: M. Rovňaník – T. Cabuk, Adamčík, Riško, J. Repák, M. Repák, Faldík, Padych, Hlasica, P. Cabuk, Hažík (F. Eduard).

Staškov – Zborov nad Bystricou 1:1 (0:0), 75. Knapík – 50. Martin Jakubec. V celku dobré stretnutie bolo poznačené ťažkým terénom. Staškov nepremenil veľa šancí a dokonca nastrelil tyč. Staré známe nedáš dostaneš, platilo a hostia sa ujali vedenia. Mohol sa konať zvrat výsledku, no to by musela rozhodcovská trojica uznať regulárny gól. R Krenželák, 50, ŽK: Furdan, Žák – Rob. Podolák, Rom. Podolák.
STAŠKOV: Švík – Kubalák, Gotwald, Drozdek, Furdan, Mudrík, Babiš, Knapík, Hulík, Žák, Badura (Juráš, Hnidka).
ZBOROV: Šlapka – Rob. Podolák, Noskovič, Šarlák, Košťál, Neveďal, Koňušík, Litva, Neveďal, Koňušík, Srnka (T. Šadlák, Rom. Podolák).
Korňa – Vysoká nad Kysucou 3:0 (2:0), 24. Joz. Michaliček, 43. Pav. Korduliak, 48. Vyrobík. Na rozmočenom teréne mali viac z hry domáci hráči. Bojovala aj Vysoká, no nie s takým efektom, aj čo sa gólov týka. Korňa mala veľa nepremenených šancí, jednou z nich bol pokutový kop, ktorého exekútor Jozef Michaliček, nepremenil. Všetko si vynahradil, keď v 24. minúte otváral skóre. Ďalšími gólmi len Korňa potvrdila svoje ambície. R Truchly. ŽK: Bavlšík, Zajac, 70.

KORŇA: Vranečka – Pav. Korduliak, Pet. Korduliak, Vyrobik, Ján Michaliček, Joz. Michaliček, Dorociak, Kotek, Kubala, Korček, Mucha (Papik, Ligač, Stanik). VYSOKÁ: Šamaj – Bavlšík, Kubačák, Planeta, Kovalík, K. Koleňák, Ľ. Koleňák, Zajac, Kmínek, Kubošny, Altof.
Rudina – Turzovka 4:0 (2:0) 1. (11 m) a 15. Pastucha, 60. Puráš, 85. Holiač. Rudina sa obávala zápasu, no pekné góly v úvode stretnutia vniesli kľud na kopačky jej hráčov. Po výmene strán sa rozpútal uragán pred bránou hostí, z ktorého domáci profitovali aj gólovo. Čo však poznačilo punc zápasu, boli nepochopiteľné odkopy lopty hosťujúcich hráčov v závere zápasu. Futbal sa hrá na ihrisku, trávnatej ploche, na ktorej sa odohráva to známe divadlo a nie za jeho hranicami... R Chovanec, 50, ŽK: Matejka – Rovňaník, Blažek, Mohelník, Zavičár, ČK: Zavičár.

RUDINA: Slíž – Holeš, Králik, Piesecký, Haluška, Ondrušek, Mihalec, Šaran, Pastucha, Puráš, Matejka (Kopas, Holiač).
TURZOVKA: Srníček – Šulek, Rovňaník, Mucha, Puškár, Horčičák, Mudrík, Blažek, Mohelník, Zavičár, Pet. Rovňaník (Matejík).

5. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  6. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  7. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  8. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  7. Hudbou proti holorubom.
  8. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  10. Tostov palác - moderné bývanie s atmosférou historických Košíc 4 733

Cez víkend sa hrali dohrávky 3., 4. a 5. ligy.

20 h

Bezpečnosť ľudí a plynulosť cestnej premávky, to boli dva hlavné ciele vybudovania cyklochodníka v Turzovke. Ten dokončili vlani v septembri a po necelom roku bilancovania je jasné, že tento investičný zámer ľudia ocenili. Financovali ho aj z eurofondov.