Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Šesták katapultoval Žilinu do čela

Inter Bratislava – MŠK Žilina 1:2 (1:1)

Góly: 9. Kunzo – 35. Porázik, 56. Šesták.
Žlto-zelení si dvoma víťazstvami v rade napravili chuť a sériu nechceli pretrhnúť ani na bratislavských Pasienkoch. Žlto-čierni ich ale v úvode trošku zaskočili. V 6. min hlavičkoval Majerník a Kuciak v bráne sa musel poriadne natiahnuť, aby loptu vyškriabal.

O tri minúty už bol však krátky. Na loptu po rohu si totiž najlepšie vyskočil Kunzo a k opačnej žrdi otvoril skóre. Aj v ďalšom priebehu boli aktívnejší domáci. Musilovu strelu vyrážal Kuciak. V 27. min Pečalkovu strelu vyrazil Kuciak do žrde. Nasledujúce minúty však ukázali, akoby vlažná úvodná polhodinka zo strany Žiliny bola zámerom. Potom už totiž pevne prebrali opraty do vlastných rúk. V 35. min našiel Jež kolmou prihrávkou do pokutového územia fyzicky disponovaného Porázika. Ten sa obtočil okolo obrancu a od žrde vyrovnal. Päť minút pred prestávkou ešte Šlahor uvoľnil Majerníka, ale ten nedokázal zakončiť. V 43. min po likvidačnom zákroku vylúčil rozhodca domáceho Kaprálika. Po zmene strán najskôr z priameho kopu namieril Kunzo do brvna. V 56. min sa však premiérovo v tejto sezóne presadil žilinský rýchlik Šesták. Najskôr potiahol po pravej strane loptu, aby tá aj s prispením domácej obrany skončila v Bernadyho sieti.

Na konci ešte mohli pridať ďalšie góly Jež, aj Porázik, ale stav sa už nemenil. Toto víťazstvo katapultovalo Žilinu spoločne s Nitrou do čela ligovej tabuľky.
Pred 1 328 divákmi rozhodoval Havrilla. ŽK: Peter Majerník, Kaprálik, Pečalka, Paulík – Kuciak Vomáčka. ČK: Kaprálik (Inter, po druhej žltej).
MŠK: Kuciak – Pekarík, Vomáčka, Švestka, Minarčík, Štrba (65. Doležaj), Jež, Vršič, Belák (54. Šesták), Nemec (85. Devátý), Porázik.
Pavel Vrba, tréner MŠK: Spokojný som len s víťazstvom a tromi bodmi. Výkon mužstva ma určite nepotešil. Niektorí jednotlivci si musia uvedomiť, že hrať len na seba sa nevypláca. Futbal je totiž kolektívny šport.

OSTATNÉ VÝSLEDKY 4. KOLA: FC Senec – ZŤS Dubnica 1:0 (0:0), 85. Ray. FC Nitra – Spartak Trnava 3:2 (2:0), 27. Čeman, 32. Čižmár, 61. Gunda – 87. Vido, 90.+ Turtenwald. AS Trenčín – Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1), 90.+ Marček – 21. Bažík, 87. Lietava. MFK Košice – Slovan Bratislava 3:2 (2:1), 20. a 79. Majoroš, 45. Školník – 34. Sedlák, 82. Sloboda (11 m). Artmedia Bratislava – MFK Ružomberok 2:2 (1:1), 35. Kozák (11 m), Reiter – 2. Pospíšil, 72. Rák.
PROGRAM 5. KOLA, sobota 12. augusta o 20.00 hod: Slovan Bratislava – FC Nitra, ZŤS Dubnica – MFK Košice, MFK Ružomberok – FC Senec, MŠK Žilina – AS Trenčín, Spartak Trnava – Inter Bratislava. Nedeľa 13. augusta o 20.00 hod: Dukla Banská Bystrica – Artmedia Bratislava.
STRELCI MŠK: 2 góly – Adam Nemec, Andrej Porázik. 1 gól – Stanislav Šesták.

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Zelená Bratislava
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Strelili 25 gólov. To sme tu už dlho nemali, hovorí Kamil Koleno

Sme trošku sklamaní z toho, že súťaž sa opäť zastavila. Najmä keď sa nám darilo, hovorí hráč Krásna nad Kysucou.